افزونه reCAPTCHA برای وردپرس

9

پلاگین گوگل کپچا (reCAPTCHA) یک راه حل امنیتی موثر است،که فرم های ورود و ثبت نام وب سایت شما را در  مقابل اسپم محافظت می کند و اجازه می دهد افراد واقعی به راحتی وارد وب سایت شوند. این افزونه برای جلوگیری از اسپمرها و حملات بروت فورس در وب سایت استفاده می شود و در حال حاضر در دو نسخه رایگان و پولی توسط شرکت bestwebsoft عرضه می شود.

حملات Brute Force را به زبان ساده اینطور می توان تعریف کرد که یک فرد با استفاده از لیست نام کاربری و پسوردهای مختلف می تواند به نام کاربری و رمزعبور واقعی وب سایت دست پیدا کند،البته این در صورتی هست که شما از یک نام کاربری و رمزعبور ساده استفاده کرده باشید.البته این موضوع به دلیل استفاده بی نهایت از لیست پسوردها روی وب سایت باعث کندشدن وب سایت شما در گاهی مواقع هم می شود،پس بهتراست با توجه به اینکه نام کاربری و رمزعبور قوی هم استفاده کرده باشید به صورت کامل از اینطور حملات در وب سایت جلوگیری کنید.

افزونه Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft مطمئنا پیشنهاد خوبی برای شما هست که می توانید از این افزونه در فرم های ورود و ثبت نام وب سایت،فرم های تماس با ما وب سایت،بخش نظرات وب سایت و دیگربخش هایی که از فرم های دریافت اطلاعات استفاده می کنید از این افزونه برای مبارزه با اسپمرها استفاده کنید.

برای نصب این افزونه از طریق لینک های آخر نوشته به سایت وردپرس مراجعه کنید یا اینکه به صورت مستقیم از سایت لرن دی ال دانلود کنید و پلاگین را روی وب سایت خودتان نصب کنید،روش های نصب استاندارد پلاگین روی وردپرس را از بخش هشتم دوره جامع وردپرس به صورت رایگان مشاهده کنید.

بخشGoogle Captcha Settings :

پس از نصب این افزونه یک تب با عنوان Google Captcha به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد که شامل گزینه های زیر می باشد :

بخش Authentication :

ثبت سایت در reCAPTCHA گوگل

پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید باید با استفاده از حساب کاربری گوگل خودتان دامین سایت را ثبت کنید،برای اینکار روی گزینه Get the API Keys درهمین بخش کلیک کنید که به سایت Google Captcha مراجعه می کنید که باید دامین سایت خودتان را بدون www و https ثبت کنید.

ابتدا روی گزینه Get reCAPTCHA کلیک کنید و در صفحه بازشده اطلاعات سایت خودتان را در بخش Register a new site وارد کنید.در بخش Label یک نام برای سایت خودتان انتخاب کنید و در سپس گزینه reCAPTCHA v2 را انتخاب کنید و در بخش Domains نام دامین سایت خودتان را وارد کنید.

در آخر تیک گزینه Accept the reCAPTCHA Terms of Service. را بزنید و روی گزینه Register کلیک کنید،پس از انجام این مراحل گوگل به شما دوتا کد خواهد داد.که باید این دوتا کد را در بخش Authentication افزونه وارد کنید و تنظمیات را ذخیره کنید تا افزونه برای شما فعال شود.

کدامنیتی گوگل reCAPTCHA

بخش General :

تنظمیات عمومی در افزونه reCAPTCHA

Enable reCAPTCHA for : در این بخش تیک مواردی که نیاز به ایجاد یک کدامنیتی یا ریکپچا در وب سایت خودتان دارید را بزنید.

External Plugins : این گزینه برای افزونه های جانبی به عنوان مثلا Contact Form 7 است که روی وب سایت شما نصب شده است،که برای استفاده از این گزینه روی گزینه  Install Now کلیک کنید و افزونه های موردنیاز را نصب کنید.

Hide reCAPTCHA for : در این بخش می توانید کدامنیتی را برای دسترسی های مختلف سایت با توجه به نقش کاربری که دارند غیرفعال کنید.

reCAPTCHA Version : این بخش برای انتخاب نوع کدامنیتی است که معموملا Verdion2 بیشترین استفاده را دارد.

Theme : از این بخش با استفاده از گزینه های موجود نوع تم نمایش کدامنیتی را می توانید انتخاب کنید.

Whitelist Notification : پیغام برای کاربرانی که در لیست سفید افزونه قرارگرفته اند را در این بخش وارد کنید.

Disabled Submit Button : این گزینه برای ایجاد دکمه بارگزاری مجدد در افزونه است،که پیشنهاد خود افزونه غیرفعال کردن این گزینه است.

 

بخش Miscellaneous Settings :

بخش Miscellaneous Settings

در این بخش تنظیمات متفرقه در این افزونه قرار دارد که در صورت نیاز می توانید هریک از این گزینه ها را فعال کنید.

Pro Options : فعال کردن این گزینه امکانات نسخه حرفه ای را درصورتی که لایسنس داشته باشید نمایش خواهد داد.

Track Usage : فعال کردن این گزینه به توسعه دهنده امکان ردگیری امکانات سایت شما که در این افزونه استفاده شده را می دهد که به توسعه این افزونه کمک خواهد کرد.

Default Settings : با استفاده از این گزینه تمام تنظمیات اعمال شده بروی افزونه به حالت پیش فرض بازخواهندگشت.

 

بخش Custom Code :

بخش Custom Code

درصورتی که بخواهید امکانات استفاده شده در این افزونه در نمایش کدامنیتی بروی فرم های ورودی سایت را شخصی سازی کنید میتوانید با وارد کردن کدهای  CSS,PHP,Javascriptدر این بخش این امکان را فراهم کنید.دقت کنید برای استفاده از هریک از این گزینه ها باید تیک مربوط به آن را بزنید تا کدهای وارد شده روی افزونه فعال شوند.

 

بخش License Key :

بخش License Key

این بخش هم برای وارد کردن کدلایسنس برای استفاده از امکانات نسخه ی حرفه ای افزونه است که اگر لایسنس این افزونه را خریداری نمودید در این بخش باید وارد کنید.

 

 بخش Google Captcha Shortcode :

بخش Google Captcha Shortcode

اگر در جایی از وب سایت بخواید از کدامنیتی استفاده کنید که این مورد در تنظیمات افزونه وارد نشده است می توانید از این بخش استفاده کنید،افزونه امنیتی یک کدکوتاه را در اختیار شما قرار می دهد که این کدها را در هرجای وب سایت قرار دهید در صورت پشتیبانی از کدهای کوتاه امکان امنیتی افزونه برای شما فعال خواهد شد.

 

بخش Google Captcha Whitelist :

بخش Google Captcha Whitelist

این بخش از افزونه reCAPTCHA برای مسدود کردن آی پی های خاص است که شما می توانید آی پی کشور یا فرد خاصی و حتی ربات ها را در این بخش وارد کنید که با وارد کردن این رنج آی پی ها افزونه امنیتی امکان استفاده از کد را برای این آی پی غیرفعال خواهد کرد.با کلیک روی گزینه Add New می توانید آی پی دلخواهتان را وارد کنید.

اطلاعات افزونه

نسخه افزونه : ۱.۳۶

زبان افزونه : دارد (ترجمه شده توسط لرن دی ال)

لایسنس : رایگان

عرضه شده در : wordpress[dot]org

حجم افزونه : ۲ مگابایت

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

      نظر بدهید

      2 × چهار =