مناسب ترین هاست برای میزبانی وردپرس

مناسب ترین هاست برای میزبانی وردپرس

میزبانی وردپرس یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که سایت های خود را بر پایه وردپرس توسعه داده اند. وردپرس یکی از محبوب ترین توسعه دهندگان وب سایت در تمام دنیا به شمار می آِید. سایت های وردپرس این قابلیت را دارند که بر روی هاست های مختلفی قرار گیرند اما مناسب ترین هاست برای میزبانی وردپرس بدون تردید هاست وردپرس است.

میزبانی وردپرس یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که سایت های خود را بر پایه وردپرس توسعه داده اند. وردپرس یکی از محبوب ترین توسعه دهندگان وب سایت در تمام دنیا به شمار می آِید. سایت های وردپرس این قابلیت را دارند که بر روی هاست های مختلفی قرار گیرند اما مناسب ترین هاست برای میزبانی وردپرس بدون تردید هاست وردپرس است.

آشنایی با هاست وردپرس برای میزبانی وردپرس

هاست در واقع فضایی است که در اختیار سایت قرار داده می شود تا بتواند کلیه فایل های مربوطه را بر روی آن ذخیره و نگهداری کنند. فضای هاست معمولا دارای محدودیت های مشخصی بوده و نکته مهم در خصوص انتخاب آن وجود سرور های قدرتمند و سریع است. سایت هایی که وردپرسی نیستند می توانند به جای هاست وردپرس از هاست های لینوکس استفاده نمایند.

میزبانی وردپرس

آشنایی با هاست وردپرس برای میزبانی وردپرس

برای این که میزبانی وردپرس را به هاست وردپرس بسپاریم لازم است اندکی با ویژگی ها و قابلیت های این هاست ها بیشتر آشنا شویم. هاست وردپرس به عنوان هاستی از خانواده لینوکس معرفی می شود. به طور کلی هاست های وردپرس به وب سرور Apache/Nginx مجهز شده اند.

ویژگی مهم دیگر این هاست ها قابلیت کنترل با استفاده از پنل های مدیریتی معروف است. یکی از بهترین و محبوب ترین پنل ها برای کنترل هاست وردپرس سی پنل می باشد. علاوه بر این می توان از دایرکت ادمین نیز برای این کار استفاده نمود.

عوامل اثر گذار بر سرعت هاست جهت میزبانی وردپرس

همان گونه که اشاره گردید اهمیت استفاده از هاست وردپرس برای میزبانی وردپرس در این است که سرعت مناسبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. هنگامی که مخاطبان به سایت شما مراجعه می کنند کندی سرعت می تواند آیتمی منفی برای شما به شمار بیاید. میزبانی وردپرس توسط هاست وردپرس به واسطه مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود می تواند سرعتی مناسب برای وب سایت شما به همراه داشته باشد.

هاست وردپرس

هاست وردپرس

اولین مزیت هاست وردپرس در سخت افزار بسیار قدرتمند آن ها است. کانفیگ مناسب سرور های هاستینگ وردپرس در مقایسه با سایر هاست ها این امکان را فراهم کرده تا شاهد عملکردی مناسب در این هاست ها باشیم.

هنگامی که میزبانی وردپرس بر عهده هاست های وردپرس قرار داده می شود به دلیل سازگاری مناسبی که بین آن ها وجود دارد عملکرد هاست به شکل قابل توجهی بهتر خواهد بود. هنگامی که از هاست وردپرس استفاده می کنید میزبانی وردپرس را به سرویسی خواهید سپرد که با رفع مشکلات رایج مانند Max Post Size و Max Upload Size توانسته سرعتی مناسب را ایجاد نماید.

نکته مهمی که در خصوص سایت ها توسعه یافته بر پایه وردپرس باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این سایت ها فشار زیادی را بر روی mysql سرور مورد نظر اعمال می کند و همین امر موجب شده تا نیاز به سرور هایی با هارد های پر سرعت داشته باشند. این کار می تواند تا دو برابر سرعت عملکرد سایت را افزایش دهد.

علاوه بر موضوع سخت افزاری نکته قابل توجه بعدی در خصوص وب سرور هاست وردپرس می باشد. وب سرور مورد استفاده برای هاست وردپرس از نوع Lite Speed است که از لحاظ سرعت عملکرد نزدیک به یک سوم از سرور های معمول آپاچی بیشتر است.

میزبانی وردپرس توسط هاست وردپرس علاوه بر مزایای یاد شده قابلیت های دیگری نیز دارد. به عنوان مثال پلاگین های مختلفی وجود دارد که می تواند بر سرعت و عملکرد سایت تاثیر مهمی داشته باشد. یکی از این پلاگین های مهم پلاگین کش ویژه ای است که می تواند علاوه بر مخاطبان موجب کسب امتیازات مثبتی از سوی موتور های جستجو برای سایت شود.

اگر بخواهیم پلاگین های کش موجود در هاست وردپرس را نام ببریم می توانیم به مواردی نظیر WP-FFPC، w3 total cache،wp fastest cache و wp-rocket اشاره نماییم. در میان پلاگین های عنوان شده بهترین و با کیفیت ترین پلاگین wp-rocket شناخته شده است.

انواع هاست برای میزبانی وردپرس

انواع هاست برای میزبانی وردپرس

هاست های گوناگونی برای میزبانی وردپرس وجود دارد که بر اساس نیاز خود می توانید بهترین گزینه را از لحاظ عملکرد و هزینه انتخاب نمایید. اولین گزینه سرور های اختصاصی هستند. اگر شما دارای سایتی تازه تاسیس هستید این گزینه نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما محسوب شود. زیرا این گونه هاست ها در واقع یک سرور را به میزبانی سایت شما اختصاص می دهند. هزینه این هاست ها بسیار بالا بوده و تنها برای سایت هایی مناسب هستند که دارای بازدید های بالایی هستند.

سرویس میزبانی بعدی که می توانید برای میزبانی سایت خود انتخاب نمایید سرور های مجازی هستند. در این شرایط نیز سروری که در اختیار شما قرار داده می شود کاملا به صورت اختصاصی عمل می کند اما تفاوتی که با حالت قبلی دارد همان گونه که از نام آن مشخص است سرور مجازی است. به این معنا که با استفاده از نرم افزار های مشخصی سرور های مجازی بر روی یک سیستم فیزیکی تعریف می شود.

از لحاظ عملکردی این سرور ها در مقایسه با سرور های اختصاصی فیزیکی ضعیف تر هستند اما به همان اندازه نیز می توانید با سپردن میزبانی وردپرس به این هاست در هزینه های هاستینگ صرفه جویی نمایید.

هاست های اشتراکی

گزینه ای دیگری که در انتخاب میزبانی وردپرس در اختیار دارید هاست های اشتراکی هستند. به واسطه هزینه اندکی که این هاست ها در مقایسه با دو گزینه قبلی دارند می توان آن ها به عنوان یکی از پر طرفدار ترین انواع هاست دانست. اگرچه هزینه کمتری با استفاده از این هاست به مدیران سایت تحمیل می شود اما با اطمینان می توان اشاره کرد که این میزبان ها از لحاظ عملکرد و امنیت بسیار ضعیف تر از گزینه های قبلی عمل می کنند.

اگر از این هاست های برای میزبانی وردپرس استفاده می کنید باید بدانید که سرعت سایت شما به طور مستقیم وابسته به سایر سایت هایی است که بر روی سرور شما در حال فعالیت هستند. اگر سایتی بازدید بالایی داشته باشد به سادگی از منابع بیشتری استفاده کرده و امکان استفاده برای شما وجود نخواهد داشت. نکته ای که در خصوص هاست های اشتراکی وجود دارد این است که برخی از آن ها امکان میزبانی وردپرس را ندارند.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo