آموزش افزونه Yoast SEO – پیکربندی سریع

8

Yoast SEO بهترین افزونه وردپرس برای بهینه سازی سایت است،که امکانات متعددی برای سئو کردن وب سایت در اختیار شما قرار می دهد.که در اصل شما با نصب این افزونه یک متخصص سئو برای سایت خودتان استخدام کرده ایم.

در بخش اول از سری آموزش های افزونه یواست قصد داریم شما را با پیکربندی سریع این افزونه آشنا کنیم،اگر شما برای اولین بار است که این افزونه را روی سایت خود نصب می کنید میتوانید با استفاده از این روش افزونه را کانفیگ کنید.

آموزش بخش پیکربندی افزونه Yoast SEO

در قدم اول از پیکربندی سریع شما باید پس از نصب و فعال سازی افزونه روی گزینه سئو از پنل مدیریت وردپرس خود کلیک کنید و بعد در بین پیغام های موجود روی گزینه جادوگر پیکربندی کلیک کنید،که در این صورت شما به صفحه تنظیمات سریع افزونه Yoast SEO هدایت می شوید.

آموزش افزونه Yoast SEO به زبان فارسی

آموزش پیکربندی افزونه Yoast SEO

خوش آمدید!

اولین قدم بخش خوش آمدگویی افزونه است که نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و شما باید تنها روی گزینه پیکربندی YOAST SEO کلیک کنید،هنچین در کادر سمت چپ صفحه شما می توانید به دوره های آموزشی این شرکت با استفاده از لینک موجود دسترسی داشته باشید.

شروع پیکربندی افزونه Yoast SEO در وردپرس

محیط

در این بخش شما باید انتخاب کنید که موتورهای جستجو حق ایندکس محتوای سایت شما را دارند یا خیر،که مطمئنا اگر بخواید محتوای سایت شما در نتایج گوگل و دیگر موتورهای جستجو نمایش داد شود باید گزینه A را انتخاب کنید.

آموزش نصب و فعال سازی افزونه Yoast SEO

نوع سایت

در این بخش شما از بین دسته بندی های مختلفی که افزونه Yoast SEO برای شما تعیین کرده باید انتخاب کنید که محتوای یا موضوع سایت شما در کدام دسته بندی قرار دارد و دسته بندی دلخواه خودتان را انتخاب کنید.

انتخاب نوع سایت در افزونه Yoast SEO

شرکتی یا شخصی

در این بخش شما میتوانید تعیین کنید که وب سایت به صورت شخصی فعالیت می کنید یا اینکه شرکتی هست،که اگر شما گزینه شرکتی را انتخاب کنید حق وارد کردن نام شرکت و انتخاب تصویر برند خودتان را خواهید داشت که می توانید برای این بخش این اطلاعات را تکمیل کنید.

وارد کردن مشخصات سایت در افزونه Yoast SEO

پروفایل های اجتماعی

همه شما می دانید که شبکه های اجتماعی بخش جدانشدنی هر کسب و کار اینترنتی است و شما باید از این پتانسیل غنی و رایگان برای گسترش کسب و کارتان و معرفی هرچه بهتر برند خودتان استفاده کنید،که در این  بخش شما باید آدرس شبکه های اجتماعی موجود برای سایت خودتان هر کدام که دارید در کادرهای مخصوص به خودشان وارد کنید.

واردکردن آدرس شبکه های اجتماعی در افزونه Yoast SEO

قابل مشاهده در موتورهای جستجو

در این بخش شما باید محتوای از سایت خودتان را قصد دارید در موتورهای جستجو ایندکس و نمایش داده شوند را تعیین کنید،در اینجا من تنها بخش نوشته ها و برگه ها را دارم،اگر شما ووکامرس روی سایت خودتان نصب داشته باشید.بخش محصولات هم به این گزینه ها اضافه می شود.

بررسی ایندکس محتوا در افزونه Yoast SEO

چندین نویسنده

حتما اگر شما هم اگر قصد راه اندازی یک سایت تولید محتوا را داشته باشید باید نویسندگان مختلفی را برای سایت خودتان استخدام کنید،در این بخش از پیکربندی افزونه Yoast SEO شما باید تعیین کنید که در حال حاظر در سایت خودتان یک یا چند نویسنده دارید که با دو گزینه بله و خیر شما میتوانید این مورد را تعیین کنید.

انتخاب نویسنده ها در افزونه Yoast SEO

کنسول جستجوگر گوگل

یکی از ابزارهای موردنیاز و ضروری برای هر وب سایت Googole Search Console است که این ابزار رفتار وب سایت شما را در نتایج گوگل بررسی می کند،شما می توانید با اتصال افزونه Yoast SEO به ابزار سرچ کنسول داده های موردنیاز این ابزار از سایت خودتان را تامین کنید که با بررسی های لازم خروجی های لازم برای بهینه سازی بهتر وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد.

اما با توجه به محدودیت هایی که افزونه Yoast SEO برای سایت های ایرانی وضع کرده ممکن است که نتوانید از این گزینه استفاده کنید و باید به صورت دستی سایت خودتان را در ابزار سرچ کنسول گوگل ثبت کنید که برای این منظور می توانید از آموزش زیر استفاده کنید.

آموزش ثبت سایت در Google Search Console – نسخه جدید

کنسول جستجوگر گوگل در افزونه Yoast SEO

تنظیمات عنوان

در این بخش شما باید نام وب سایت خودتان را وارد کنید و در بخش جداکننده عنوان هم یکی از جدا کننده های موجود برای استفاده بین نام وب سایت و بخش های مختلف که شامل نام برگه های،نوشته ها،دسته بندی و .. استفاده می شود.

تنظیمات عنوان در افزونه Yoast SEO

خبرنامه

اگر قصد دارید که اخبار و محتوای رایگان مربوط به شرکت افزونه Yoast SEO را در ایمیل خود دریافت کنید،می توانید عضو خبرنامه ایمیلی این شرکت شوید.

نکته : در بخش ممکن است دوست داشته باشید،شما کارخاصی لازم نیست انجام دهید و صرفا برخی از لینک های مربوط به ابزارهای و امکانات دیگر شرکت توسعه دهنده افزونه است.

موفق!

شما موفق شدید که پیکربندی سریع افزونه را به صورت کامل انجام دهید با کلیک روی گزینه بستن به پنل مدیریت وردپرس خودتان و داشبورد مربوط به افزونه Yoast SEO هدایت می شود.

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   11000+

   کاربران فعال سایت

   590+

   محصولات فارسی سایت

   14000+

   تیکت های مشتریان

   5

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo