پشتیبانی از ۹ صبح تا ۹ شب – دسترسی به بیش از ۵۰۰ محصول فارسی با تهیه اشتراک ویژه

وردپرس 5.0 در راه است

3

در ابتدا قرار بر آن بود که وردپرس 5.0 در تاریخ آوریل یا می 2018 ارائه شود اما بنا به دلایلی مرحله تست این نرم افزار بیش از حد مورد انتظار به طول انجامید و قرار است تا چند ماه پس از تاریخ اعلام شده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

اگر دنبال طراحی سایت شخصی خود برای شرکت یا صفحه شخصی خود هستید قطعا باید راجع به وردپرس اطلاعات کافی به دست آوردید.ورد پرس یکی از محبوب ترین نرم افزارها در تمام دنیاست که میلیون ها کاربر و وب سایت از آن استفاده می کنند.

وردپرس در ابتدا تنها برای طراحی وبلاگ های ساده مورد استفاده قرار گرفت اما به مرور با پیشرفت روز افزون تکنولوژی افزونه های فراوانی به این نرم افزار وارد شده است که با کاربردهای مختلف می توانید هرنوع وب سایت با کارایی های مختلف را طراحی کنید.جدیدترین نسخه وردپرس با قابلیت های فوق العاده وردپرس 5.0 است که به زودی قرار است به بازار عرضه شود.

ویژگی های وردپرس 5.0

در ابتدا قرار بر آن بود که وردپرس 5.0 در تاریخ آوریل یا می 2018 ارائه شود اما بنا به دلایلی مرحله تست این نرم افزار بیش از حد مورد انتظار به طول انجامید و قرار است تا چند ماه پس از تاریخ اعلام شده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

ویرایشگر جدید در وردپرس 5.0 پلاگین بتا نامیده می شود که نرم افزای است که کار کردن با آن کمی سخت است و وردپرس نسخه فعلی شما قطعا به پلاگین بتا جدید سازگاری ندارد.

مولنوه عنواند کرده است که هدف او از انتشار این ویرایشگر قبل از وردپرس 5.0 این است که باتوجه به بازخورد سازمان ها و کاربرها اطلاعات ارزشمند و پایه ای برای بهبود ویرایشگر قبل از انتشار رسمی آن به دست آورد.گوتنبرگ این ویرایشگر جدید به طور کامل جایگزین ویرایشگر قبلی (تاینی ام سی وی) شده است و به افتخار یوهانس گوتنبرگ مخترع چاپ متحرک نام گذاری شده است.

وردپرس یک نسخه از ویرایشگر سبک جدید را در 3 قسمت برنامه ریزی می کند و قسمت اول آن را با وردپرس 5.0 برنامه ریزی کرده است.

گوتنبرگ چه تفاوت هایی دارد؟

در استفاده از گوتنبرگ وردپرس 5.0 تمام کارها برای ایجاد و ویرایش محتوا بر اساس بلوک ها انجام می شود.تمام گزینه های لسیت اعداد،گزینه های کپی و چسباندن متن را کامل فراموش کنید زیرا محتواها به صورت بلوک ها کپی می شوند و اگر میخواهید قسمتهای محتوا را بازنویسی کنید، باید بجای گزینه های کپی / جایگذاری، بلوکها را تغییر دهید.گوتنبرگ وردپرس0.5 حتی بعد از انتشار هم دنبال پیشرفت و تغییرات برای بهبود امکانات خود است و WCEU همچنین یک نقشه راه برای پیشرفت بیشتر در توسعه گوتنبرگ تهیه کرده است و انتظار می رود که نسخه 4.9.x که قرار است در ژوئیه 2018 ارائه شود و تغییرات قابل توجهی را داشته باشد، بعدها گوتنبرگ در هسته وردپرس 5.0 قرار می گیرد و بنابراین به طور پیش فرض فعال می شود.

طبق برنامه ریزی ها تمامی مشکلات این ویرایشگر باید تا ماه آگوست برطرف شود این در حالی است که بسیاری از توسعه دهندگان سایت و صاحب نظران از این بابت دچار تردید هستند.

گوتنبرگ در وردپرس

نرم افزار وردپرس 5.0 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

کاملا واضح است که گوتنبرگ به یک استاندارد جدید تبدیل خواهد شد. اما تنها زمان نشان می دهد که کاربران چگونه به تغییر کامل در نحوه کارکرد ویرایش محتوا در WordPress کار می کنند. کاربران نهایی که در حال حاضر در حال آزمایش گوتنبرگ هستند، به طور کلی بازخورد مثبتی را ارائه داده اند – به نظر می رسد که مدیریت محتوای ساده تر به سبک Medium مناسب افراد در سطح متوسط و غیر حرفه ای باشد.احتمالا این ویرایشگر بتواند مشکلات سازگاری با mark-up را حل کرده و توسعه دهندگان تم ها،پلاگین ها و وب سایت ها بتوانند از آن استفاده های زیادی کنند.

البته برخی از نویسندگان تم های برتر وردپرس دارای دیدگاه منفی نسبت به ویرایشگر گوتنبرگ هستند و آن را یک رقیب برای سازندگان صفحه سفارشی خود می دانند.

آموزش بروزرسانی دستی و اتوماتیک وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های محبوب و در عین حال ساده مدیریت محتوا برای ایجاد یک وب سایت شیک و کاملاً حرفه ای به شمار می ...

بزرگترین دستاورد ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس 5.0 :

نسخه جدید گوتنبرگ ویرایشگر محتوای WYSIWYG اصلی را در وردپرس جایگزین می کند و دیر یا زود این ویرایشگر مورد نظر در تمام قالب های وردپرس استفاده خواهد شد. این قابلیت بسیار بیشتر از ویرایشگر اصلی سهولت استفاده دارد، بنابراین در بیشتر موارد، دیگر نیازی به نصب یک صفحه ساز دیگر نیست. با استفاده از از گوتنبرگ، استفاده از ویراستاران محتوا یکپارچه خواهد شد. کاربران در هزینه های طراحی صفحه سازندگان شخص ثالث صرفه جویی مناسبی خواهند کرد.البته هنوز مشخص نیست که چه قیمت هایی برای قالب های گوترنبرگ طراحی شده است.

گوتنبرگ روش کاملا جدیدی را برای ویرایشگر به کار می گیرد. این روش جدید باعث شده است که دستکاری محتوا بسیار ساده تر مورد دسترسی است. محتوای جدید به صفحات و پست ها همانطور که قبلا هم اشاره شد از طریق بلوک ها اضافه می شود. شما فقط باید روی نماد “+” در ویرایشگر کلیک کنید. به این ترتیب، میتوانید هر نوع محتوایی مانند گالری، ویدیوها یا کدهای جاسازی را اضافه کنید. حتی بلوک های سفارشی را هم می توانید به سهولت ایجاد کنید.

ویرایشگر گوتنبرگ خودکار با بلوک ها کار می کند. هنگامی که یک نوع محتوا خاص ایجاد می شود، می توان آن را بارها و بارها در کل وب سایت استفاده کرد. به این ترتیب، شما می توانید قالب های مختلف را با یک طرح از پیش تعریف شده از بلوک های فردی و اختصاصی تنظیم کنید. در همان زمان، هر تغییری که در یک بلوک داده شود، با انجام به روزرسانی خودکار محتوا،بلوک هرجا که قرار گرفته باشد دچار تغییرات اعمالی خواهد شد.

نسخه جدید گوتنبرگ در وردپرس 5.0 این امکان را به توسعه دهندگان سایت ها می دهد که بتوانند یک سری تغییرات خاص را در بلوک غیرفعال کنند تا کاربران نتوانند هر چیزی را به سایت اضافه کنند برای مثال در یک سایت کاربران تنها بتوانند یک عکس یا یک نظر را به سایت وارد کنند.

بهترین ویژگی ویرایشگر وردپرس Gutenberg با توجه به Matt Mullenweg پشتیبانی از قابلیت کپی و چسباندن است. با استفاده از این ویژگی شما می توانید هر گونه مطلب را از منابع مختلف (مانند Google Docs، مایکروسافت ورد، Evernote و غیره) کپی کنید و آن را مستقیما به ویرایشگر محتوا بدون قالب بندی قبلی که پیش زمینه وب سایت WordPress می شود، کپی کنید.

یرایشگر وردپرس Gutenberg

با توجه به امتیازات مطرح شده برای ویرایشگر گوتنبرگ و وردپرس 5.0 بسیاری از کاربران منتظر انتشار عمومی این نرم افزار هستند.

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

دیدگاه شما

لرن دی ال
Logo