آشنایی با نکات مهم پس از نصب وردپرس

9

نکات پس از نصب وردپرس : با استفاده از وردپرس می توان سایت های بسیار امن و ایمن و دارای ظاهر بسیار مناسبی را تهیه کرد. این موضوع باعث شده تا وردپرس تبدیل به یکی از کاربردی ترین سیستم های مدیریت محتوا بشود. پس از نصب WordPress باید عملیاتی انجام شود تا بتوان استفاده بهتر و راحت تری از آن انجام داد. برای اطلاع از این اقدامات با ما همراه باشید.

وردپرس چیست

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوا برای سایت های اینترنتی می باشد. معمولا با توجه به مزایای وردپرس اغلب افراد تمایل دارند از این سیستم مدیریت محتوا برای سایت خود استفاده کنند. وردپرس را می توان از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در سراسر دنیا دانست. این موضوع به خاطر سرعت نصب بالا، سادگی کار کردن با آن و عدم نیاز به تنظیمات بسیار پیچیده می باشد.

نکات پس از نصب وردپرس : معمولا اغلب افراد گمان می کنند که با نصب وردپرس کار تمام شده و دارای یک سایت آماده می باشند. در صورتی که این موضوع درست نبوده و پس از نصب WordPress باید به نکات بسیار مهمی توجه شود تا بتوان سایت مورد نظر را آماده استفاده کرد.

از این رو در این مقاله به برخی از مهمترین نکات پس از نصب وردپرس پرداخته می شود. افرادی که می خواهند به خوبی با نکات مهم پس از نصب وردپرس آشنا شوند، می توانند با ما در ادامه این مقاله همراه باشند. زیرا نکات بسیار مهم و مفیدی در این مقاله برای کاربران گنجانده شده است.

نکات پس از نصب وردپرس

اضافه کردن فرم تماس با ما

یکی از ابتدایی ترین کارهایی که پس از نصب وردپرس باید انجام داد، این است که می بایست فرم تماس با ما را اضافه کرد. فرم تماس با ما یکی از مهمترین مواردی بوده که باعث امنیت و آرامش کاربران سایت می گردد. زیرا هر گونه مشکلی که به وجود بیاید، از طریق این فرم می توان اطلاعات تماس را به دست آورده و مشکل خود را مطرح کرد.

شبکه کابلی

برای پیاده سازی فرم تماس در سایت شما می توانید از افزونه Contact Form 7 استفاده کنید.فرم تماس ۷ یکی بهترین افزونه های فرم سایت در وردپرس است که در حال حاضر به صورت رایگان در سایت وردپرس عرضه می شود.

تغییر در عنوان، تاریخ و ساعت محلی سایت

از دیگر اقدامات بسیار مهمی که پس از نصب وردپرس باید انجام داد، تغییر عنوان، تاریخ و ساعت محلی سایت می باشد. برای تغییر عنوان سایت می توان به تنظیمات>>همگانی مراجعه کرد. در این بخش دو گزینه نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL) وجود دارد. در بخش نشانی سایت باید آدرسی که کاربران قرار است از طریق آن وارد سایت شوند وارد شود. در بخش نشانی وردپرس نیز آدرس مربوط به فایل های هسته وردپرس را وارد کنید.

نکات پس از نصب وردپرس : برای تنظیم تاریخ و ساعت محلی نیز می توان به بخش تنظیمات » عمومی رفته و نسبت به تغییرات مربوطه اقدام کرد. چنانچه برای موقعیت مکانی تهران انتخاب شده باشد، تاریخ و ساعت پست های منتشر شده دقیق خواهد بود.

بخش تنظیمات وردپرس فارسی

تنظیمات سئوی وردپرس

یکی از نکات پس از نصب وردپرس، سئو سایت می باشد. سئو سایت باعث می شود تا از طریق موتورهای جستجو نیز بتوان یک سایت را پیدا کرد. این امر باعث افزایش ترافیک سایت می شود. نصب افزونه yoast seo می تواند برای سئو سازی وبسایت تاثیر گذاری بسیار زیادی داشته باشد.

نصب Google Analytics

یکی از مهمترین مواردی که مالک هر سایتی به دنبال آن می باشد، بررسی رفتار بازدیدکنندگان سایت می باشد. اینکه هر بازدید کننده از چه طریقی سایت شما را پیدا کرده و چه اقداماتی در سایت انجام داده است، می تواند برای کسب و کارهای اینترنتی اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. یکی از راحت ترین روش های نصب Google Analytics استفاده از Monster Insights می باشد.

نصب افزونه cache

یکی از مهمترین پارامترهای هر سایت، سرعت آن می باشد. بدین ترتیب پس از نصب وردپرس می بایست اقدام به نصب افزونه های مناسب cache کرد تا از این طریق بتوان به راحتی سرعت بارگذاری سایت را افزایش داد. طبق تحقیقات انجام شده در صورتی که یک سایت با افت یک ثانیه ای در سرعت بارگذاری مواجه شود، موجب افت ۱۱ درصدی بازدیدکنندگان سایت و همچنین کاهش ۱۶ درصدی رضایت مشتریان سایت می شود.

نصب پشتیبان برای بک آپ گیری

یکی از مشکلاتی که هر ساله ممکن است برای افراد بسیار زیادی پیش بیاید، از بین رفتن داده ها می باشد. از این رو معمولا بلافاصله پس از نصب وردپرس پلاگین هایی مانند Updraft Plus نصب می شوند تا بتوانند به صورت مرتب از داده ها بک آپ تهیه نمایند. این موضوع باعث می شود تا در هنگام بروز مشکل و از بین رفتن داده ها، بتوان به راحتی داده ها را بازیابی کرد.

تنظیمات امنیتی وردپرس

با وجود اینکه اغلب افراد وردپرس را یک سیستم بسیار امن می دانند، اما با این وجود نیاز است اقدامات لازم برای امنیت وردپرس نیز انجام شود. پلاگین های بسیار زیادی برای برقرار کردن امنیت در وردپرس وجود دارد که یکی از بهترین آنها Sucuri می باشد.

نصب Spam Protection یا ضد اسپم

کامنت های اسپم را می توان یکی از مشکل ساز ترین موارد برای سایت های وردپرسی دانست. مدیریت کامنت ها از طریق comment moderation امکان پذیر می باشد اما معمولا نیاز به صرف زمان بسیار زیادی دارد. از این رو بهتر است افزونه Akismet را نصب کنیم. این پلاگین آنتی اسپم می باشد و توانایی حذف کامنت های اسپم را دارد.

افزونه وردپرس اکسیمیت

حذف کردن تم یا قالب هایی که استفاده ای از آنها نمی شود

نکات پس از نصب وردپرس : اغلب کاربران تم یا قالب های زیادی را پس از نصب وردپرس امتحان می کنند تا بتوانند بهترین گزینه را پیدا کنند. پس از اتمام این کار می بایست اقدام به حذف قالب های بلا استفاده کرد. برای این منظور می توان به بخش نمایش » پوسته ها رفته و روی تم های بدون استفاده کلیک کرد. سپس در گوشه گزینه حذف تم یا قالب را مشاهده می کنید.

تنظیمات دیدگاه ها یا کامنت ها

معمولا افرادی که به یک وبسایت مراجعه می کنند، دوست دارند با مدیر سایت در تعامل باشند. یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای برقراری ارتباط مدیر سایت با کاربران، بخش کامنت ها یا دیدگاه ها می باشد. بدین ترتیب پس از نصب وردپرس می بایست اقدام به تنظیم دقیق بخش کامنت ها کرد.

حذف نوشته های پیش فرض و تنظیمات دسته ها

معمولا پس از نصب وردپرس نوشته هایی به عنوان پیش فرض دیده می شود که معمولا برای تست بخش های مختلف می باشند. بدین ترتیب می بایست پس از نصب وردپرس آنها را حذف کرد. دسته بندی مطالبی که بر روی سایت منتشر می شود نیز از دیگر مواردی به شمار می رود که دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و باید به آن پرداخته شود.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo