آموزش ثبت سایت در بینگ وبمستر تولز

آموزش ثبت سایت در بینگ وبمستر تولز

موتورهای جستجو امروزه به یکی از روش های عالی برای بازاریابی اینترنتی تبدیل شده اند.با استفاده از موتورهای جستجو شما می توانید به صورت رایگان کاربران را برای وب سایت خود جذب کنید.مطمئنا برای داشتن یک وب سایت مطلوب با توجه به استاندارهای موتورهای جستجو باید رفتار وب سایت خودتان را در نتایج این سایت های بسنجید.

بینگ وبمستر چیست ؟

Bing یکی از موتورهای جستجو بزرگ دنیاست که بعد از گوگل می توان تمرکز خوبی روی این موتورجستجو داشت،اما در ایران زیاد مورد استقبال کاربران و مدیران سایت ها قرارنگرفته است.اما با توجه به گستردگی این موتورجستجو می توانید به عنوان یک مرجع مناسب برای جذب کاربر و مشتری از آن استفاده کنید.

بینگ هم همانند گوگل دارای یک ابزار رایگان به نام Bing Webmaster Tools برای بررسی رفتار کاربران در نمایش نتایج خود است،که شما می توانید با استفاده از این ابزار رایگان همانند گوگل وبمستر تولز که برای بررسی رفتار وب سایت در نمایش موتورجستجو گوگل است از ابزار بینگ وبمستر تولز برای بررسی رفتار وب سایت خود در نمایش نتایج بینگ استفاده کنید.

مرحله اول : ثبت اطلاعات سایت

اولین گام برای استفاده از این ابزار ثبت وب سایت است،که شما برای استفاده از این ابزار و ثبت وب سایت باید یک اکانت مایکروسافت داشته باشید.یا اینکه می توانید با استفاده از حساب کاربری گوگل خود هم اینکار را انجام دهید،برای انجام مراحل ثبت وب سایت در ادامه با لرن دی ال همراه باشید.

برای ثبت وب سایت خود به این لینک https://www.bing.com/toolbox/webmaster مراجعه کنید و در صفحه اصلی روی گزینه Sing In کلیک کنید.که باید با استفاده از یکی از حساب های کاربری خود به وبمستر بینگ لاگین کنید.

ثبت سایت در وبمستر از طریق گوگل

پس از اینکه حساب کاربری شما ساخته شد و وارد بخش افزودن سایت در وبمستر بینگ شدید،می توانید طبق تصویر زیر آدرس سایت خودتان را وارد کنید و روی گزینه ADD کلیک کنید.

نکته : دقت کنید که اگر از پروتکل https استفاده می کنید یا اینکه وب سایت شما با www باز می شود،باید با همین آدرس وب سایت خودتان را ثبت کنید در غیراینصورت نیازی به وارد کردن www نیست و تنها به وارد کردن پروتکل http یا https دقت کنید.

در مرحله بعد شما باید در بخش URL لینک وب سایت خودتان را بررسی کنید و درصورت داشتن نقشه سایت در باش Add a Sitemap آدرس نقشه وب سایت یا سایت مپ خودتان را وارد کنید،اگر هنوز برای ساخت نقشه سایت اقدامی انجام نداده اید،توصیه می کنیم قبل از ثبت وب سایت اینکار را انجام دهید و سپس وب سایت خودتان را ثبت کنید.

ثبت دامین و نقشه سایت در وبمستر بینگ

در این بخش سوالی از شما پرسیده می  شود که میزان ترافیک وب سایت شما در چه ساعتی از شبانه روز بیشتر است،که اگر به این موضوع واقف هستید می توانید این مقدار را انتخاب کنید. و در آخر روی گزینه ADD کلیک کنید.

ثبت اطلاعات شخصی در بینگ

بخش Add a Site

این بخش شامل وارد کردن اطلاعات وب سایت است که به شرح زیر می باشد:

بخش ABOUT MY WEBSITE

در این بخش باید اطلاعات مربوط به وب سایت خود را وارد نمایید که شامل آدرس دامین وب سایت و آدرس نقشه وب سایت شما می باشد.برا ساخت نقشه سایت در وردپرس می توانید از افزونه Yoast Seo استفاده کنید.

دقت کنید که گزینه when do you receive the most traffic to this site for your local time of the day را روی All Day قرار دهید.

بخش ABOUT ME

در این بخش شما باید اطلاعات شخصی مربوط به خودتان را وارد کنید،در فیلد First Name نام کوچک،در فیلد Last Name نام خانوادگی،در فیلد Email آدرس ایمیل،در فیلد Job role عنوان شغل،در فیلد Company or organization Name نام شرکت یا محل کار، از بین گزینه های موجود در فیلد Industry باید زمینه کاری خود رو انتخاب کنید.در فیلد Content phone شماره تلفن،در فیلد CIty نام شهر،در فیلد state/province نام شهر خود،در فیلد zip/postal code آدرس کدپستی را وارد نمایید.

از بین گزینه های موجود در فیلد کشویی country of region باید کشور ایران را انتخاب کنید.دقت کنید اگر صاحب امتیاز و مدیر وب سایت هستید باید تیک گزینه  I am an agency, not a site owner را بردارید.اما اگر به عنوان یک وبمستر یا یک شرکت طراحی سایت یا آژانس تبلیغاتی در حال ثبت وب سایت در بینگ هستید باید تیک این گزینه رو بزنید.

ثبت اطلاعات شخصی در وبمستر بینگ

در بخش Contact Preference هم اگر مایل به دریافت ایمیل هایی از طرف بینگ وبمستر هستید می توانید تیگ گزینه Yes, I would like to receive Bing Webmaster communication را بزنید و تعیین کنید که این ایمیل ها به چه صورت روزانه،هفتگی یا ماهانه برای شما ارسال شوند.درآخر روی گزینه Save کلیک کنید.

مرحله دوم : تایید اطلاعات سایت

در این مرحله شما باید اطلاعات وب سایت خود را تایید کنید،از طریق روش هایی که بینگ در اختیار شما قرار می دهد،بهترین راه وریفای کردن دامین سایت استفاده از فایل BingSiteAuth.xml است،که شما باید به روش زیر عمل کنید.

وریفای کردن دامین در وبمستر بینگ

ابتدا در بخش Option 1 : Place an XML file on your web server در کادر مشخص شده فایل BingSiteAuth.xml را دانلود کنید.سپس وارد هاست خود شود و در روت اصلی هاست این فایل را آپلود کنید.برای اینکار فرقی نمی کند که از چه نوع هاست یا سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت سایت استفاده می کنید،فقط باید وارد هاست شوید و در روت اصلی یعنی پوشه public_html این فایل را آپلود کنید.

پس اینکه فرآیند آپلود روی هست شما انجام شد روی گزینه VERIFY کلیک کنید.اگر عملیات ثبت وب سایت شما با موفقیت انجام شود شما وارد بخش مدیریت سایت خود در بینگ وبمستر خواهید شد.که دریافت آنالیز و اطلاعات ممکن است چندروز به طول انجامد.

وبمستر تولز بینگ

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo