بخش Speed (experimental) در گوگل سرچ کنسول

بخش Speed (experimental) در گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول دارای امکانات مختلفی است که یکی سئو کار حتما به آن احتیاج پیدا می کند که از جمله امکانات آن می توان به آنالیز سرعت، آنالیز نسخه موبایل، آنالیز سئو، آنالیز بانس ریت، آنالیز خطاها و غیره اشاره نمود. ما در این محتوا میخواهیم به SPEED گوگل سرچ کنسول بپردازیم، بخشی که با نام Speed (experimental ) در نوار ناحیه کاربری دیده می شود.

ابزار SPEED در گوگل سرچ کنسول

سئو یک فعالیت بسیار مهم برای رشد فروشگاه ها و سایت های معتبر اینترنتی به شمار می رود که می تواند در فروش و درآمد به صاحبان سایت ها کمک بسیاری کند. هر کاری دارای ابزار های خاص خودش است، سئو هم همینطور و می توان از ابزارهای خاص برای مدیریت این جریان استفاده نمود. گوگل سرچ کنسول، یک ابزار رایگان است که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و این ابزار به صورت رایگان در اختیار سئو کاران توسط شرکت گوگل قرار گرفته است.

گوگل سرچ کنسول دارای امکانات مختلفی است که یکی سئو کار حتما به آن احتیاج پیدا می کند که از جمله امکانات آن می توان به آنالیز سرعت، آنالیز نسخه موبایل، آنالیز سئو، آنالیز بانس ریت، آنالیز خطاها و غیره اشاره نمود. ما در این محتوا میخواهیم به SPEED گوگل سرچ کنسول بپردازیم، بخشی که با نام Speed (experimental ) در نوار ناحیه کاربری دیده می شود.

بررسی ابزار سرعت یا SPEED در گوگل سرچ کنسول

ابزار سرعت در گوگل سرچ کنسول یکی از ابزارهایی است که قبلا هم در این ابزار دیده می شد، اما در اواسط آذر ماه ۹۸ با نام دیگری در این ابزار عرض اندام می کند. در واقع Speed ( experimental ) در گوگل سرچ کنسول همان امکاناتی را به شما ارائه می کند که شما قبلا آن را در PageSpeed Insight به دست می آوردید.

بررسی خطاهای سایت در ابزار SPEED گوگل سرچ کنسول

در این امکان گوگل ما دارای دو بخش موبایل و دسکتاپ هستیم، که به صورت جداگانه از نظر کاربرانی که با استفاده از دستگاه های مختلف وارد لینک های مورد نظر میشوند، سرعت را مورد بررسی قرار دهد. تفاوتی که Speed در گوگل سرچ کنسول با PageSpeed Insight دارد این است که به دسته بندی صفحات می پردازد و همه صفحات را به صورت جداگانه بررسی می کند.

این ابزار یک ابزاری است که می تواند به سئو کار ها در زمینه سئو کمک بسیاری بکند و بتواند خطاهایی را که باعث کندی و یا تاخیر بارگذاری سایت شوند را ببیند. می توان گفت که گوگل سرچ کنسول این ابزار را برای کارایی و استفاده بیشتر کاربران معرفی کرده است، تا بتوانند سایت های خود را مورد رصد کاملتر قرار بدهند.

آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول از روش Domain

نسخه جدید Google Search Console با تغییرات زیادی روبرو بوده است،که ما در سایت لرن دی ال به صورت مفصل در مورد این ...

 

FID و FCP از جمله خطاهایی هستند که در این بخش دیده می شوند و یکی از آنها مربوط به تاخیر در اولین کارکرد (بارگذاری صفحه) است که به آن first input delay یا FID گفته می شود و دیگری مربوط به first contentful paint می باشد که منظور آن کند بودن اولین محتوای قابل خواندن در لینک یا سایت مورد نظر است و به آن FCP گفته می شود.

اگر کلا با سئو آشنا نیستید، باید بگوییم که فرآیندی است که به بهینه سازی سایت در موتور جستجو می انجامد و باعث افزایش رتبه سایت می گردد، در نتیجه بازدید سایت افزایش پیدا می کند.

نحوه کارکرد ابزار سرعت یا Speed در گوگل سرچ کنسول

شاید برای بسیاری از سئو کارها کار با ابزارهای گوگل سرچ کنسول در ابتدا سخت باشد، اما کم کم و با استفاده مکرر از آن می توان به همه جزئیات آن پی برد و به یک وبمستر حرفه ای تبدیل شد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که میخواهید Speed در گوگل سرچ کنسول را یاد بگیرید، توصیه می کنیم که ادامه این متن را بخوانید.

استفاده از ابزار Speed گوگل سرچ کنسول

ابتدا باید به گوگل سرچ کنسول وارد شوید. در بخش منوی آن که در سمت چپ صفحه قرار گرفته است، می توانید یک گزینه را به نام Speed (experimental) در گوگل سرچ کنسول مشاهده نمایید. با کلیک بر روی این گزینه می توانید به امکاناتی که درباره سنجش سرعت سایت در اختیار شما قرار داده شده است، دسترسی پیدا کنید.

البته اگر این بخش را نمی بینید، ممکن است به صورت کشویی بسته شده باشد، که می توانید از مجموعه Enhancement آن را پیدا کنید و وارد بخش مربوطه برای تست سنجش سرعت سایت و لینک های خود شوید.

شما در ابتدا با بخشی مواجه خواهید شد که لینک ها و آدرس ها را بر اساس نوع دستگاه به دو دسته موبایل و دسکتاپ تقسیم کرده است. این دسته بندی ها بر اساس نموداری وضعیت سرعت را در سه بخش کند، متوسط و سریع برای شما نمایش می دهند. همچنین شما می توانید با کلیک کردن روی گزینه Open Report گزارش های دقیق تر را از سنجش سرعت URL ها مشاهده بفرمایید. همچنین خطاها و مشکلات هر آدرس را برای شما به نمایش می گذارد.

البته این نکته را بدانید که گوگل هیچوقت همه آدرس ها را برای شما نمایش نمی دهد و برخی از مهمترین آنها را برای شما نمایش خواهد داد و این از محدودیت های گوگل سرچ کنسول به شمار می رود.

رفع خطاهای افزایش سرعت سایت در گوگل سرچ کنسول

رفع مشکلات سایت با ابزار Speed در گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول در واقع به این علت در اختیار همه سئو کار ها قرار می گیرد که آنها بتوانند مشکلات سایت خود را مشاهده و آن را برطرف نمایند. ما در ادامه برای شما توضیحاتی را ارائه می دهیم که می توانید با استفاده از آن به حل مشکلات سایت و URL های خود بپردازید.

همانطور که قبلا هم در این متن اشاره کردیم، تست سرعت سایت در گوگل سرچ کنسول بر اساس سه دسته بندی کند، متوسط و سریع گزارش می شود، پس مشکل شما از بخش هایی خواهد بود که دارای سرعت سریع نیستند. اما بهتر است برای شروع کار و نتیجه گیری بهتر، ابتدا به سراغ آدرس هایی بروید که در دسته بندی کند قرار گرفته اند. بسته بندی کند، بیشتر از دسته بندی متوسط دارای اهمیت است، پس بهتر است از بهبود این صفحات شروع کنید.

شما باید بتوانید از ابزار Speed در گوگل سرچ کنسول استفاده کنید تا بتوانید بهینه سازی را برای کاربران خود انجام دهید. پس اگر یک آدرسی را مشاهده می کنید که در دسته بندی کند قرار گرفته است، توصیه می کنیم از روش های زیر برای کاهش حجم صفحات خود اقدام نمایید:

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. باز هم از شما آموختم استاد فدایی

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo