معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت

9

امروزه بررسی و آنالیز سایت‌ها با استفاده از ابزارهای آنلاین سئو به سهولت صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که بهینه‌سازی سایت به شکلی موفق، سبب افزایش میزان موفقیت در بازاریابی اینترنتی و کسب و کار خواهد شد. در این راستا معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت گامی موثر در جهت نیل به مقصود می‌باشد.

بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت

یکی از اصول اساسی در طی فرایند سئو، تحلیل و آنالیز سایت می‌باشد. در حالت کلی صرفا انجام مراحل و فعالیت‌های سئو سبب کسب بهترین نتیجه نخواهد بود و آگاهی از میزان تاثیر هر یک اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود رتبه سایت بسیار الزامی می‌باشد. در این راستا معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت گامی موثر در جهت نیل به مقصود خواهد بود.

ابزارهایی آنلاین بررسی سئو سایت

از سویی دیگر امروزه بررسی و آنالیز سایت‌ها با استفاده از ابزارهای آنلاین سئو به سهولت صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که بهینه‌سازی سایت به شکلی موفق، سبب افزایش میزان موفقیت در بازاریابی اینترنتی و کسب و کار خواهد شد.

با توجه به شرایط موجود کشور علی‌رغم وجود ابزارهای بسیار گسترده برای این منظور، کاربران ایرانی باید از ابزارهایی استفاده نمایند که در داخل ایران در دسترس باشد. از سویی دیگر لازم است به معرفی بهترین سایت های بررسی سئو سایت به نحوی پرداخته شود که کاربران در کمترین زمان ممکن و با هزینه اندک بتوانند به مقصود خود نائل شوند. بنابراین در ادامه به معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت پرداخته می‌شود.

سایت Nibbler

سایت Nibbler

از مهم‌ترین مزایای سایت Nibbler که سبب افزایش میزان محبوبیت این سایت نزد طیف وسیعی از کاربران شده است، می‌توان به سهولت استفاده از آن اشاره نمود. بدین صورت که فقط کافی است شما در سایت Nibbler دامنه مورد نظر خود را تایپ نمایید، پس از مدتی خواهید دید که صفحه تحلیل سئو سایت شما نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است که کاربر قادر خواهد بود تحلیل سایت را برای قسمت مورد نظر خود انجام دهد، برای این منظور کاربر باید قسمت مورد نظر خود را از نوار موجود در سمت راست تصویر انتخاب نموده و تحلیل سایت را برای قسمت انتخابی دریافت نماید.

علاوه بر موارد مطرح شده، سایت Nibbler به دلیل ارائه مطالب بسیار ارزشمند نظیر معرفی صفحاتی که بیشترین تعداد لایک را دریافت نموده‌اند، نشان دادن وضعیت سرور و ارورهای مربوط به آن، تاریخ آخرین بروز‌رسانی، میزان محبوبیت سایت شما در میان سایت‌های موجود در دنیا، تصاویر بهینه شده، بیان تخمینی اسم دامنه و… در لیست معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت قرار می‌گیرد.

سایت Seo Site Checkup

سایت Seo Site Checkup

سایت Seo Site Checkup یکی دیگر از سایت‌های آنالیزی است که به دلیل خدمات بسیار منحصربفردی که ارائه می‌دهد، در لیست معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت قرار می‌گیرد. این سایت امکان استفاده از یک اکانت رایگان را به مدت ۱۴ روز برای کاربر فراهم می‌نماید.

از سویی دیگر سهولت دسترسی و استفاده از سایت، از دیگر ویژگی‌های منحصربفرد این است می‌باشد. برای این منظور کاربر باید دامنه مورد نظر خود را در کادر مربوطه تایپ نماید، پس از آن خواهد توانست اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده کند.

از دیگر مزایای فوق‌العاده سایت Seo Site Checkup می‌توان به فراهم نمودن امکان مقایسه و تحلیل سایت با سایت‌های دیگر، بررسی عوامل موثر در افزایش میزان سرعت سایت، در اختیار قرار دادن اطلاعاتی در رابطه با سرور و امنیت سایت، نشان دادن وضعیت ایندکس صفحات توسط موتورهای جست و جو، بررسی تکرار کلمات مورد استفاده در هدینگ‌ها و… اشاره نمود.

به نظر می‌رسد با توجه به موارد مطروحه در رابطه با سایت مذکور این سایت باید در لیست معرفی بهترین سایت های بررسی سئو سایت قرار بگیرد.

سایت gtmetrix

سایت gtmetrix

این سایت نیز اطلاعات بسیار سودمندی در رابطه با آنالیز و تحلیل سایت دراختیار کاربر قرار می‌دهد. برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز ، فقط کافی است کاربر پس از مراجعه به سایت gtmetrix، یوارال سایت خود را در کادر مربوطه کپی نمایید.

از اطلاعات ارزشمندی که این سایت قادر به ارائه آن می‌باشد می‌توان به نمایش سرعت و حجم سایت، بررسی تعداد درخواست‌ها به سایت و… اشاره نمود. علاوه بر موارد مذکور، سایت gtmetrix قابلیت نمایش مشکلات موجود در سایت کاربر را دارد.

? مقاله مشابه : معرفی و کاربرد ابزار GTMetrix

لازم به ذکر است که سایت راهنمایی‌های بسیار کاربردی و مفیدی را نیز برای حل هرکدام از مشکلات ارائه می‌دهد و کاربر تنها با نگه‌داشتن موس بر روی گزینه what’s this mean? قادر به دریافت راهنمایی‌های مورد نیاز خود خواهد بود. بنابراین با توجه به مزایای فوق‌العاده و منحصربفرد این سایت، لازم است سایت gtmetrix در لیست معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت قرار بگیرد.

سایت google search console

سایت google search console

این سایت نیز یکی دیگر از بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو می‌باشد که توسط شرکت گوگل معرفی شده است. برای دسترسی به اطلاعات ارزشمند این سایت، کاربر باید پس از مراجعه به سایت google search console، از قسمت search traffic وارد قسمت Performance شده و بر روی گزینه Search type: Web کلیک نماید، در این صورت به یکسری اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با سایت خود دست خواهد یافت.

? آموزش کاربردی : آموزش جامع سرچ کنسول گوگل به زبان فارسی

از اطلاعات بسیار سودمندی که سایت google search console در اختیار کاربر قرار می‌دهد و سبب می‌شود که این سایت در لیست معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت قرار بگیرد، می‌توان به مشخص نمودن تعداد کلیک‎های صورت گرفته بر روی صفحات سایت کاربر، نمایش نرخ کلیک، مشخص نمودن موقعیت مکانی سایت کاربر و… اشاره نمود.

سایت ahrefs

سایت ahrefs

سایت ahrefs یکی از بهترین ابزارهای آنالیز و تحلیل سایت، بویژه برای سئو خارجی، می‌باشد. لازم به ذکر است برخلاف سایر سایت‌های آنلاین بررسی سئو که در این مقاله معرفی شده است، این سایت رایگان نمی‌باشد و کاربر باید ماهیانه هزینه‌ آن را پرداخت نماید.

با این حال، این سایت اطلاعات بسیار کاربردی در رابطه با آنالیز سایت در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به عبارت دیگر سایت ahrefs مجموعه اطلاعات بسیار ارزشمندی نظیر بررسی وب‌سایت رقبا به لحاظ سئو آف پیج، نمایش بک‌لینک ساخته شده، قابلیت کشف تخلفات سایر رقبا و گزارش آن به گوگل و… را برای کابر نمایش می‌دهد.

درحالت کلی مجموعه موارد مذکور در رابطه با سایت ahrefs، سبب شده است که این سایت نیز در لیست معرفی بهترین ابزارهای آنلاین بررسی سئو سایت قرار گیرد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo