نکات مهم در بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت

نکات مهم در بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت

بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت در این مقاله انجام می‌شود. وردپرس و اپن کارت هر دو پلتفرم و قالب ساخت و طراحی سایت هستند. اما این دو قالب طراحی و ساخت سایت در بسیاری از موارد تفاوت‌های ماهیتی و عملکردی دارند. در این مقاله تلاش شده است تا از زوایای مختلف به بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت پرداخته شود.

بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت

بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت در این مقاله انجام می‌شود. wordpress و opencart هر دو پلتفرم و قالب ساخت و طراحی سایت هستند. اما این دو قالب طراحی و ساخت سایت در بسیاری از موارد تفاوت‌های ماهیتی و عملکردی دارند. در این مقاله تلاش شده است تا از زوایای مختلف به بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت پرداخته شود.

مقایسه وردپرس و اپن کارت

مقدمه‌ی بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت

اما قبل از بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت مقدمه‌ای در این زمینه ذکر خواهد شد.

وردپرس و اپن کارت دو غول دنیای تجارت الکترونیک هستند. بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی از قالب‌ها و افزونه‌های این دو شرکت برای طراحی و ساخت سایت خود استفاده می‌کنند. با بیش از ۳۸ میلیون دانلود افزونه ووکامرس وردپرس در حال حاضر بیش از ۲۸ درصد از تمام فروشگا‌ه‌های آنلاین را در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

هرچند اپن کارت از نظر استفاده برای ساخت فروشگاه اینترنتی از وردپرس محبوبیت کمتری دارد اما این قالب از ابتدا برای فروشگاه ساز اینترنتی نوشته شده است و مزایای زیادی برای استفاده نسبت به دیگر قالب‌های فروشگاه ساز دارد.

مرور مختصر بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت

ابتدا قصد داریم مرور مختصری بر برسی تفاوت‌های بین wordpress و opencart داشته باشیم.

وردپرس : برای ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس باید افزونه رایگان ووکامرس را دانلود و نصب کرد. این افزونه در داخل وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای افرادی که از وردپرس برای مدیریت محتوای سایت و وبلاگ خود استفاده می‌کنند، انتخاب مناسبی است. ووکامرس هم مثل وردپرس منبع باز است و استفاده از آن آسان و رایگان است.

اپن کارت : اپن کارت یک پلتفرم فروشگاه ساز اینترنتی است که مبتنی بر زبان برنامه نویسی PHP نوشته و طراحی شده است. اپن کارت به استفاده از تعداد زیاد و بسیار مفید افزونه‌های مختلف برای راحتی و سهولت کار شناخته شده است.

به لطف فناوری AJAX ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اپن کارت سرعت زیاد و فوق العاده‌ای پیدا کرده است. در اپن کارت می‌توان چندین فروشگاه اینترنتی را تنها با یک پنل به راحتی و آسانی مدیریت کرد. این یکی از مهمترین مزایای استفاده از اپن کارت برای طراحی فروشگاه اینترنتی است.

ووکامرس

راحتی و سهولت استفاده از آنها

یکی از نکات مهم در بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت راحتی و سهولت استفاده از آنها است.

وردپرس : به دلیل ماهیت منبع باز بودن آن ممکن در هنگام استفاده و راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما را کمی به چالش بکشاند. یکی از این چالش‌ها این است که برای ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس حتما باید افزونه ووکامرس را دانلود و نصب کنید. شما برای هر مرحله دانلود و نصب ووکامرس نیاز به راهنمایی دارید.

اپن کارت : شعار اپن کارت راحت برای استفاده است و از آنجایی که ماهیت اصلی آن فروشگاه ساز اینترنتی است و برای استفاده از آن نیازی به نصب افزونه‌ای جداگانه و اضافی نیست، برای شروع راحت تر آسانتر مناسب است. در اپن کارت برای کاربران رابط کاربری بسیار خوب و بصری طراحی می کند.

هزینه استفاده از آنها

یکی دیگر از نکات مهم در بررسی تفاوت‌های بین wordpress و opencart هزینه استفاده از آنها است.

وردپرس : ووکامرس پلاگین فروشگاه ساز وردپرس برای دانلود و استفاده کاملا رایگان است. اما برای استفاده قابلیت‌ها و امکانات بیشتر این افزونه شما باید هزینه‌ای پرداخت کنید. برای رشد و پیشرفت بیشتر کسب و کار خود باید در ووکامرس هزینه کنید.

اپن کارت : استفاده از اپن کارت برای استارتاپ‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی تازه کار بهترین انتخاب بوده چرا که استفاده از تمامی قابلیت‌ها و امکانات آن رایگان است. البته بیش از ۱۳ هزار افزونه‌ی اپن کارت در بازار وجود دارد که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر پولی هستند. برای بهبود و تقویت عملکرد و کارکرد قابلیت‌ها و امکانات فروشگاه‌های اینترنتی خود می‌توانید کمی هزینه کنید.

سئو

سئو یکی دیگر از نکات مهم در بررسی تفاوت‌های بین wordpress و opencart است.

وردپرس : از نظر سئو چون ووکامرس افزونه وردپرس است از تمامی مزایای آن بهره مند می‌شود. ووکامرس در بین فروشگاه سازهای اینترنتی رتبه دوم با امتیاز ۹۷ را دارد. از نظر سئو ووکامرس جایگاه بسیار بالاتر و بهتری نسبت به اپن کارت دارد.

اپن کارت : هر چند اپن کارت از نظر سئو در بین فروشگاه سازهای اینترنتی اصلا جایگاه خوبی ندارد اما مزیت آن این است که شما در اپن کارت در بهبود و ارتقای سئوی سایت فروشگاهی خود، دستتان باز است و می‌توانید تغییرات مدنظر خود را اعمال کنید. در اپن کارت شما قادر خواهید بود که کلمات کاربردی و توضیحات اختصاصی برای هر محصول و کالای خود در صفحات مختلف سایت را قرار دهید.

وردپرس

پشتیبانی

از دیگر نکات با اهمیت در بررسی تفاوت‌های بین وردپرس و اپن کارت پشتیبانی هر کدام است.

وردپرس : با توجه به معماری متن باز بودن ووکامرس برای پشتیبانی مناسب و حرفه‌ای محدودیت‌هایی وجود دارد. این به این دلیل است که اساسا پشتیبانی از فروشگاه سازهای اینترنتی متن باز و دیگر فروشگاه سازهای اینترنتی متفاوت است.

ووکامرس به به شما امکان دسترسی کامل به کد منابع مورد استفاده و سبد خرید فروشگاه اینترنتی خود را می‌دهد. بنابراین، اگر دغدغه و مسئله‌ای برای استفاده از آنها برایتان پیش آمده می‌توانید به انجمن و فروم‌های رایگان وردپرس مراجعه کنید. اگر با مشکلات و چالش‌های پیچیده تری مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی وردپرس آن را حل و فصل کنید.

اپن کارت : استفاده از امکانات و قابلیت‌های پشتیبانی در اپن کارت برای کاربر رایگان است. فروم و انجمن اپن کارت بسیار فعال است و کاربران در آن مشارکت پویایی دارند. با این حال برای استفاده از امکانات و قابلیت‌های اختصاصی و منحصر به فرد پشتیبانی ملزم به پرداخت آبونمان ماهانه و سالانه هستید.

وبلاگ نویسی

آخرین نکته مهم در بررسی تفاوت‌های بین wordpress و opencart قابلیت وبلاگ نویسی در هر کدام است.

وردپرس : از نظر وبلاگ نویسی بدیهی است که ووکامرس به دلیل استفاده از تمامی قابلیت‌ها و امکانات وردپرس بالاترین جایگاه را نسبت به دیگر پلتفرم‌های فروشگاه سازهای اینترنتی را دارد.

اپن کارت : در اپن کارت پلاگین‌های زیادی برای وبلاگ نویسی برای کاربران در سایت‌های فروشگاهی شان وجود دارد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo