بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس

بررسی تغییرات نسخه 5.2 وردپرس

نسخه جدید وردپرس یعنی نسخه ۵.۲ وردپرس شامل تغییرات و پیشرفت‌های زیادی در بخش‌های مختلف خود بوده است. در بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس ما به ویژگی‌های جالب زیادی برخوردیم که در ادامه این مطلب به بررسی برخی از این ویژگی‌های جالب خواهیم پرداخت. توصیه می‌کنیم برای این که با این ویژگی‌های جدید آشنا شوید تا آخر مطلب همراه ما باشید.

بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس

در این متن ما می‌خواهیم به بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس بپردازیم. نسخه ۵.۲ وردپرس به افتخار جاکو پاستوریوس (Jaco Pastorius) نوازنده بزرگ موسیقی جاز نام گذاری شده است.

ویژگی‌های جدید در این به روز رسانی حل مشکلاتی که ممکن است، سایت شما با آن مواجه شود را آسان‌تر و سریع‌تر کرده است. در این نسخه از وردپرس ابزار قوی‌تری برای شناسایی و بر طرف کردن مشکلات پیکر بندی و خطاهایی که ممکن است به وجود آید تدارک دیده شده است.

اگر شما یک توسعه دهنده وردپرس باشید یا این که یک کاربری که از وردپرس برای مدیریت سایت خود استفاده می‌کنید در هر صورت، ابزارهای خطایابی که در وردپرس نسخه ۵.۲ تدارک دیده شده است می‌تواند شما را برای برطرف کردن مشکلات مربوطه کمک کند. در ادامه به بررسی برخی ویژگی‌های جدید نسخه ۵.۲ می‌پردازیم.

آموزش بروزرسانی دستی و اتوماتیک وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های محبوب و در عین حال ساده مدیریت محتوا برای ایجاد یک وب سایت شیک و کاملاً حرفه ای به شمار می ...

تغییرات نسخه جدید وردپرس در بلوک ویرایشگر

در ادامه این مطلب با بررسی تغییرات نسخه جدید وردپرس در بلوک ویرایشگر با ما همراه باشید. ویرایشگر بلوک وردپرس یا همان گوتنبرگ در وردپرس ۵ معرفی شد. از زمان معرفی این ویرایشگر تا به امروز تغییرات و پیشرفت‌های زیادی در بهبود عملکرد آن به وجود آمده است. یکی از ویژگی‌های برتر این ویرایشگر نسبت به ویرایشگر کلاسیک و قدیمی این است که ویرایشگر گوتنبرگ ورد پرس نسخه ۵.۲ عملکرد بهتر و سریع‌تری نسبت به نسخه کلاسیک دارد. همچنین بهبود زیادی را می‌توان در بخش وارد کردن برچسب‌ها شاهد بود.

از دیگر تغییرات نسخه جدید وردپرس این است که به بلوک متنی این نسخه از وردپرس گزینه‌هایی شامل بلوک RSS، بلوک تقویم، بلوک جستجو و بلوک مربوط به برچسب‌ها اضافه شده است. هدف اصلی وردپرس این است که دسترسی به این نرم افزار متن باز را برای همه کاربران در سراسر جهان آزادتر سازد. در ورد پرس ۵.۲ شاهد پیشرفت‌های زیادی در این زمینه هستیم.

نسخه جدید ویرایشگر وردپرس

تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس در نسخه موبایلی

در ادامه بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس باید اشاره کنیم که این نسخه از وردپرس شاهد تغییرات و پیشرفت‌های خیلی خوبی در زمینه اپلیکیشن موبایل وردپرس هستیم. کارایی بلوک‌های متنی در موبایل نسبت به گذشته رشد روز افزونی داشته است.

تغییرات وردپرس در نسخه موبایل

تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس در ابزار مدیریت بلوک جدید

در ادامه بررسی تغییرات نسخه جدید وردپرس به بخش ابزار مدیریت بلوک می‌رسیم. به طور پیش فرض، ویرایشگر بلوک با چند بلوک پیش فرض همراه است. شما همچنین دارای این قابلیت هستید که بلوک‌های خود را نیز اضافه کنید. با این حال، واقعیت این است که شما احتمالاً هرگز از آن بلوک استفاده نخواهید کرد.

اغلب کاربران معمولاً برای نوشتن تمام مطالب خود به تعداد کمی از بلوک‌ها نیاز پیدا می‌کنند. وردپرس ۵.۲ یک ابزار مدیریت بلوک جدید را معرفی می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد که بلوک‌هایی را که نمی‌خواهید استفاده کنید پنهان کنید. مدیر بلوک لیست تمام بلوک‌هایی را که در سایت شما موجود است لیست می‌کند. شما می‌توانید به سادگی بلوک‌هایی را که نمی‌خواهید استفاده کنید را بردارید.

تغییرات نسخه 5.2 وردپرس

تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس در نسخه PHP مورد نیاز

از دیگر مواردی که در بررسی تغییرات wordpress 5.2 با آن مواجه شدیم این است وردپرس هنوز برخی از نسخه‌های قدیمی‌تر پی اچ پی را پشتیبانی می‌کند که ممکن است مشکلات زیادی داشته باشند. ورد پرس توسط میلیون‌ها نفر از سراسر جهان، با استفاده از هاست های مختلف استفاده می‌شود به همین دلیل است که چون که در نسخه‌های قدیمی پی اچ پی مطمئناً باگ‌هایی وجود دارد که کاربران با به روز کردن نسخه پی اچ پی خود می‌توانند جلوی خیلی از مشکلاتی که احتمال دارد به وجود آید بگیرند.

آنچه که در تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس ما شاهد هستیم می بینیم که وردپرس ۵.۲ حداقل نسخه مورد نیاز PHP را به ۵.۶، که اگر چه هنوز هم قدیمی است (نسخه پایدار ۷.۳.۲ است) تنظیم می‌کند. هدف این کار وردپرس این است که به تدریج بتواند حداقل نسخه مورد نیاز PHP با نسخه‌های آینده را افزایش دهد.

کاربران در نسخه‌های قدیمی‌تر پی اچ پی یک اطلاع رسانی را مشاهده خواهند کرد، که آن‌ها از نسخه قدیمی‌تر پی اچ پی استفاده می‌کنند و نیاز به روز رسانی دارند. به این شیوه وردپرس می‌خواهد کاربران را به ارتقاء نسخه وردپرسی که در حال استفاده از آن هستند تشویق کند.

آموزش تغییر نسخه PHP در هاست های سی پنل و دایرکت ادمین

آموزش تغییر نسخه PHP : هر کسی که در حوزه طراحی سایت و قالب فعالیت داشته باشد، احتمالا به این مشکل در هاست برخورده اید ...

پشتیبانی وردپرس از نسخه جدید PHP

تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس در چک کردن سازگاری پلاگین

اگر بخواهیم به بررسی تغییرات نسخه جدی وردپرس در این بخش بپردازیم باید عرض کنیم که وردپرس در حال حاضر به طور خودکار تعیین می‌کند که آیا نسخه سایت شما با پلاگین هایی که می‌خواهید نصب کنید سازگار است یا نه؟ ورد پرس سازگاری نصب افزونه‌ها را پیگیری می‌کند و تلاش می‌کند تا با نصب نکردن افزونه‌های ناسازگار با سایت شما از خطاهای احتمالی که سایت ممکن است با آن رو به رو شود جلوگیری به عمل می‌آورد.

بخش وضعیت سایت در وردپرس

تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس در ویژگی‌های امنیتی

در بررسی تغییرات نسخه ۵.۲ وردپرس ما به این نتیجه رسیدیم که از نظر امنیتی این نسخه از وردپرس پیشرفت‌های زیادی کرده است. ابزارهای بسیار قوی و چاره سازی در این نسخه از ورد پرس برای تولید اطلاعات عیب یابی و همچنین تشخیص و رفع مشکلات مختلف تدارک دیده شده است که هم می‌تواند به کاربران که در حال مدیریت سایت هستند و هم به توسعه دهندگان کمک شایانی کند.

یک قالبتم جدید, یک تابع شرطی و دو کلاس css, طراحی و سفارشی کردن صفحه خط‌مشی حریم خصوصی را در این نسخه از وردپرس آسان‌تر کرده‌اند. خطاهای php به احتمال زیاد گریبان خیلی از شما دوستان و همراهانی که از وردپرس استفاده می‌کنید گرفته است در سامانه مدیریت محتوی این نسخه از وردپرس امکانات جدید و بسیار پیشرفته‌ای اضافه شده است. این امکانات جدید می‌توانند خطاهای رایج php را بدون این که نیاز به صرف زمان زیادی برای برطرف کردن آن‌ها شود به طور خودکار شناسایی کرده و رفع نماید.

اگر بخواهیم مثالی در این زمینه ذکر کنیم در نظر داشته باشید که مطمئناً برای شما هم پیش آمده است که قالب یا پلاگین جدیدی را بر روی سایت خود نصب می‌کنید و بعد از نصب متوجه می‌شوید که سایت شما به کلی از دسترس خارج شده است. در این نسخه از وردپرس تدابیری اندیشیده شده است تا قالب یا افزونه مورد نظر که منجر به از دسترس خارج شدن سایت شده است به طور خودکار غیرفعال شود.

برای نصب نسخه جدید ودرپرس نیاز است از نسخه php ورژن ۵.۶.۲۰ به بالاتر استفاده کنید. همچنین این نسخه وردپرس نصب افزونه‌هایی که به نسخه جدید php برای نصب نیاز داشته باشند را کنترل و مدیریت می‌کند. تا مشکلی برای سایت به وجود نیاید.

اگر هم بخواهید به‌روزرسانی را از منابع نامعتبر انجام دهید یک لایه دفاعی به این نسخه از وردپرس اضافه شده که امضای دیجیتالی منبع بروزرسانی را قبل از نصب به‌روزرسانی‌های جدید کنترل می‌کند. بنابر این با توجه به تغییرات نسخه جدید وردپرس می توان مطمن بود که با این کار جلوی هک و نفوذهای غیرمجازی که از این طریق به سایت‌های وردپرسی  می‌شد گرفته شده است.

استفاده از فایروال برای سایت
اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo