نحوه تغییر آدرس ایمیل مدیریت در وردپرس

4

آیا می خواهید بدانید چگونه ایمیل ادمین را به ساده ترین شکل ممکن تغییر دهید؟ آدرس ایمیل مدیریت یکی از مهم ترین مواردی است که باید هنگام راه اندازی سایت وردپرس خود به خاطر بسپارید، زیرا از آن برای ورود به سایت وردپرسی شما استفاده می شود.

چه شرکتی متشکل از یک یا ۵۰۰۰۰ کارمند باشید یا یک سایت شخصی وردپرسی کوچک، ایمیل ها برای مدیریت همه چیز از فرم های تماس گرفته تا پیام های افزونه های امنیتی مفید هستند. به همین دلیل است که همیشه باید آدرس فعلی را داشته باشید.

آدرس ایمیل مدیریت وردپرس

به طور پیشفرض، آدرس ایمیل مدیریت وردپرس آدرس ایمیل شما است. این به این معنی است که هر کسی که با استفاده از آدرس ایمیل پیشفرض مدیریت و رمز عبور به سایت وردپرس شما دسترسی داشته باشد، به قسمت مدیریت سایت شما دسترسی خواهد داشت.

می توانید آدرس ایمیل ادمین را از تنظیمات وردپرس یا با کمک یک افزونه یا با استفاده از phpMyAdmin تغییر دهید.

اکنون بیایید بررسی کنیم که چرا باید آدرس ایمیل ادمین را تغییر دهید و برخی از مزایایی که این دلیل را فوراً پشتیبانی می کند.

چرا باید آدرس ایمیل مدیر را تغییر دهید؟

وردپرس یک پلت فرم وبلاگ نویسی محبوب است که برای تقویت میلیون ها وب سایت استفاده می شود. همچنین یکی از پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است. اما یک ویژگی پنهان در وردپرس وجود دارد که ممکن است از حداکثر پتانسیل آن استفاده نشود. همه به بروزرسانی آدرس ایمیل مدیریت وردپرس اهمیت نمی دهند. این ممکن است منجر به از دست دادن فرصت ها، از دست دادن پیام ها و مشکلات متعدد دیگر شود.

بیایید به برخی از دلایلی که ممکن است به فکر تغییر ایمیل مدیریت وردپرس خود باشید نگاهی بیندازیم.

نقض امنیتی

آدرس ایمیل شما ممکن است در صورت هک شدن وب سایت شما فاش شده باشد. برای دسترسی مجدد و ایمن سازی وب سایت خود، باید آدرس ایمیل مدیر خود را تغییر دهید.

ارتقا به ایمیل حرفه ای

فرض کنید شما به تازگی یک ایمیل حرفه ای دریافت کرده اید که نشان دهنده کسب و کار شماست، و این آدرس ایمیل با نام دامنه شما ختم می شود. اگر می‌خواهید در خبرنامه‌های ایمیل و مقالات وبلاگ حرفه‌ای به نظر برسید، ممکن است ایمیل مدیریت خود را تغییر دهید. این امر به ویژه در صورت ارسال ایمیل های تراکنشی مفید است زیرا به ایجاد اعتماد با کاربران شما کمک می کند.

تغییر نام تجاری

اگر به تغییر نام تجاری خود فکر می کنید، به خصوص اگر نام کسب و کار خود را تغییر می دهید، مطمئن شوید که از یک آدرس ایمیل جدید که نشان دهنده برند جدید شما است استفاده کنید.

از دست دادن دسترسی به حساب ایمیل شما

اگر دسترسی به آدرس ایمیل خود را از دست بدهید، کاملاً واضح است که نمی‌توانید اعلان‌های دریافتی از وردپرس یا پیوند بازنشانی رمز عبور را دریافت کنید. برای رفع این مشکل، باید ایمیل مدیریت را به آدرسی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید تغییر دهید.

شما یک برنامه نویس داشتید که وب سایت شما را راه اندازی کرده است

اگر توسعه‌دهنده‌ای به شما در راه‌اندازی وب‌سایتتان کمک کرده است، ممکن است از حساب ایمیل خود استفاده کرده باشد، که ممکن است شما به آن دسترسی نداشته باشید.(این موضوع شامل بسته های نصبی آسانی که از سایت لرن دی ال دانلود می کنید هم می شود) در نتیجه برای دسترسی کامل به وب سایت خود باید آدرس ایمیل ادمین را به آدرس ایمیل خود تغییر دهید.

چگونه آدرس ایمیل مدیریت را در وردپرس تغییر دهیم؟

ایمیل مدیریت را از تنظیمات وردپرس تغییر دهید

به مبتدیان توصیه می شود از این روش استفاده کنند زیرا بسیار ساده است. شما معمولاً از این تکنیک برای تغییر آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری مدیریت وردپرس و وب سایت خود استفاده می کنید.

برای تغییر آدرس ایمیل وب سایت وردپرس، از داشبورد وردپرس خود به تنظیمات > عمومی بروید و ایمیل را در گزینه آدرس ایمیل مدیریت تغییر دهید.

بخش تنظیمات عمومی وردپرس

پس از اتمام، بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. وردپرس اکنون آدرس ایمیل مدیریت جدید شما را ذخیره می کند. با این حال، آدرس ایمیل مدیر تا زمانی که ایمیل را تأیید نکنید، تغییر نخواهد کرد. وردپرس پس از تایید آدرس ایمیل، تمام ایمیل ها را به آدرس جدید ارسال می کند.

تغییر آدرس ایمیل مدیریت در تنظیمات وردپرس

ایمیل ادمین را با استفاده از افزونه ها تغییر دهید

اگر نمی توانید آدرس ایمیل را با استفاده از تنظیمات وردپرس تغییر دهید، می توانید از یک افزونه استفاده کنید. ابتدا باید افزونه Change Admin Email را با رفتن به افزونه ها > افزودن از پیشخوان وردپرس خود نصب و فعال کنید.

نصب افزونه روی وردپرس

پس از فعال شدن افزونه، به تنظیمات > عمومی پیشخوان وردپرس خود بروید. در گزینه آدرس ایمیل مدیریت، آدرس ایمیل جدیدی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید.

تغییر آدرس ایمیل مدیریت وردپرس

یک دکمه Test Email را در زیر قسمت آدرس ایمیل مشاهده خواهید کرد. پس از وارد کردن آدرس ایمیل جدید در فرم، روی آن کلیک کنید. این کار نیاز به تایید آدرس ایمیل را دور می زند. در آخر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

بدون احراز هویت، افزونه وردپرس به طور خودکار آدرس ایمیل مدیریت را تغییر می دهد. علاوه بر این، یک ایمیل آزمایشی به آدرس ایمیل مدیر جدید برای شما ارسال خواهد شد.

ایمیل مدیریت را با استفاده از phpMyAdmin تغییر دهید

این روش دیگری برای نشان دادن نحوه استفاده از phpMyAdmin برای تغییر آدرس های ایمیل است،این روش را خیلی پیشنهاد نمی کنیم! زمانی که نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید باید از این روش استفاده کنید.

ابتدا باید به پیشخوان هاست سی پنل یا دایرکت ادمین در حساب هاست خود مراجعه کنید. در قسمت Databases مطابق شکل زیر بر روی آیکون phpMyAdmin کلیک کنید.

بخش دیتابیس در هاست سی پنل

پنجره phpMyAdmin روی صفحه ظاهر می شود و پایگاه داده شما در ستون سمت چپ لیست می شود. با کلیک بر روی آن، تمام جداول داخل آن به شما نمایش داده می شود. شما باید جدول _options را پیدا کرده و برای باز کردن آن کلیک کنید. در مرحله بعد، مطابق شکل زیر روی Edit در قسمت admin_email کلیک کنید.

تغییر آدرس ایمیل از دیتابیس

آدرس ایمیل جدید را در قسمت متن وارد کنید و روی دکمه Go کلیک کنید.

آدرس ایمیل در دیتابیس

و تمام! شما با موفقیت آدرس ایمیل اعلان های ایمیل وب سایت وردپرس را تغییر دادید.

توجه : وردپرس اطلاعات مهمی مانند مسائل مهم در وب سایت، بروزرسانی وردپرس و غیره را به آدرس ایمیل مدیر ارسال می کند. در حالی که آدرس ایمیل کاربر مدیریت برای ورود به سیستم استفاده می شود و همه چیز به کاربر خاص مربوط می شود. این آدرس های ایمیل ممکن است یکسان باشند یا نباشند.

تغییر ایمیل کاربر مدیریت سایت

اگر شما بسته نصبی آسان از سایت لرن دی ال یا هر سایت دیگری دریافت و نصب کرده باشید،یا اینکه سایت را یک طراح برای شما راه اندازی کرده باشد،کاربر مدیریت سایت هم با ایمیل شخصی همان طراح است،که شما میتوانید با مراجعه به بخش کاربران > همه کاربران در پیشخوان وردپرس روی گزینه ویرایش کاربرا با نقش کاربری مدیر کل کلیک کنید.

بخش کاربران سایت وردپرسی

سپس در بخش ایمیل (لازم) آدرس ایمیل خودتان را وارد و روی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.سپس یک ایمیل تایید برای شما ارسال خواهد شد که حاوی یک لینک تاییدسازی است،که باید روی آن لینک کلیک کنید تا اینکه ایمیل جدید برای شما تایید شود.

تغییر ایمیل کاربران در وردپرس

با رشد شرکت شما، نیازهای مشتریان بالقوه و مشتریان تغییر خواهد کرد. تغییر ایمیل مدیر ممکن است هنگام تغییر نام تجاری مهم باشد، یا دیگر نمی توانید به ایمیل قبلی دسترسی داشته باشید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo