بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس

بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس

بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس : دیتابیس یا پایگاه داده بخشی از سایت شما است که همه اطلاعات پویا سایت شما در این بخش قرار می گیرد،وردپرس به دلیل انجام عملیات های مختلف از یک پایگاه داده نسبتا بزرگ برخوردار است.

بهینه سازی پایگاه داده

یکی از نکات مهم بهینه سازی سایت در بخش سرعت همین بهینه سازی دیتابیس سایت است.با استفاده از افزونه های مختلف شما میتوانید اینکار را به راحتی انجام دهید ولی پیشنهاد ما استفاده از افزونه wp-rocket است.

افزونه wp-rocket در حال حاضر بهترین افزونه وردپرس برای افزایش سرعت سایت است که از امکانات زیادی برخوردار است و یکی از قابلیت های خوب این افزونه امکان بهینه سازی پایگاه داده وردپرس است.

شما می توانید همین الان نسخه فارسی شده این افزونه را از سایت ما دریافت کنید و روی وردپرس خود از این افزونه کاربردی استفاده کنید.

پس از نصب افزونه در بخش تنظیمات وردپرس شما به بخش های مختلف wp-rocket دسترسی دارید که بخشی با نام پایگاه داده هم وجود دارد که در این مقاله قصد داریم شما را با این قابلیت آشنا کنیم.

 • محصول
 • مشخصات محصول
 • ویدئو پیشنمایش
در آموزش افزونه wp-rocket شما با بخش های مختلف و تنظیمات این افزونه آشنا می شوید که در ادامه شما می توانید با برخی از امکانات این افزونه آشنا شوید که ...
افزودن به علاقمندی هاافزودن به لیست علاقمندیRemoved from wishlist ۱۴
مدرس

زبان آموزش

فارسی

فایل پروژه

ندارد

زمان آموزش

۳۰ دقیقه

تعداد ویدیوها

۵ ویدیو

نوع آموزش

آموزش ویدئویی با کیفیت HD

حجم آموزش

۱۴۰ مگابایت

ناشر

لرن دی ال

پاکسازی پست

شاید شما با بخش نوشته های وردپرس به صورت کامل آشنا باشید که در این بخش شما میتوانید نوشته هایی که برای سایت خود آماده می کنید در بخش پیش نویس ها نگهداری کنید که تنها برای شما (مدیرسایت) قابل نمایش هستند و برای نمایش در سایت باید آنها را منتشر کنید.

پاکسازی پست در بخش دیتابیس افزونه wp-rocket

ضمن اینکه در بخش نوشته های وردپرس شما هر نوشته یا محتوایی را که لازم ندارید میتوانید حذف کنید که در ابتدای حذف در بخش زباله دادن نوشته ها قرار می گیرد که این نوشته ها معمولا در دیتابیس وردپرس شما ذخیره می شوند.

شاید حذف و مراقبت از بخش نوشته ها برای سایت های بزرگ کمی وقت گیر باشید یا اینکه شما فراموش کنید که همیشه نوشته هایی که در بخش زباله دان نوشته های وردپرس شما قرار میگیرد را به صورت کامل حذف کنید،در این حالت شما میتوانید با استفاده از افزونه wp-rocket اینکار رو به صورت اتوماتیک و براساس زمان بندی خاص انجام دهید.

در این بخش شما میتوانید اجازه حذف نوشته ها در بخش : رونوشت ها،پیش نویس ها و زباله دان را برای افزونه wp-rocket فعال کنید که باتوجه به زمان بندی که مشخص می کنید افزونه آنها را حذف می کنید،دقت کنید که اگر نوشته های شما در بخش پیش نویس ها برای ویرایش و انتشار در مدت معین قرار میگیرند این گزینه را انتخاب نکنید.

نکته : نوشته هایی که در ۳ بخش ذکرشده قرار دارند در صورت استفاده از این گزینه به صورت کامل حذف خواهند شد.

پاکسازی دیدگاه ها

یکی از بخش های وردپرس که معمولا همیشه مورد توجه اسپم ها است همین دیدگاه ها هستند که در سایت های بزرگ یا خبری این موضع بیشتر هم هست،دیدگاه های سایت شما هم همانند نوشته ها در دیتابیس شما ذخیره می شوند و شما باید با بهینه سازی این بخش به سرعت دیتابیس وردپرس خود کمک کنید.

پاکسازی دیدگاه در بخش دیتابیس افزونه wp-rocket

در اینجا شما می توانید با استفاده از افزونه راکت دیدگاه های اسپم و آنهایی که در بخش زباله دان قرار دارند را بر اساس زمان بندی خاصی که تعیین می کنید به صورت اتوماتیک حذف کنید،که این بخش به افزایش سرعت پایگاه داده سایت شما کمک زیادی می کند.

۱۰
افزونه Advanced Database Cleaner Premium

افزونه Advanced Database Cleaner Premium بروزرسانی شده

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ نسخه افزونه : ۳.۲.۹ ...

پاکسازی گذرا

دیتابیس سایت شما به دلیل عملیات های مختلفی که درون خود انجام می دهد بیشتر این داده های این عملیات ها را دخیره می کند و گاها برخی از داده ها به صورت گذار در پایگاه داده ایجاد می شوند و کاربردی هم ندارند که می توانید با استفاده از این بخش این داده ها را با توجه به زمان بندی خاصی که برای افزونه تعیین می کنید همیشه به صورت کامل از روی دیتابیس حذف کنید.

پاکسازی گذرا در بخش دیتابیس افزونه wp-rocket

پاکسازی دیتابیس

این بخش از افزونه wp-rocket به بهینه سازی جداول پایگاه داده سایت شما کمک زیادی می کند،ولی باید دقت کنید که حتما قبل استفاده از هریک از بخش های موجود در این قابلیت افزونه حتما از  دیتابیس سایت خود فایل پشتیبان تهیه کنید.

پاکسازی دیتابیس در بخش دیتابیس افزونه wp-rocket

نکته : قبل از اینکه روی گزینه بهینه سازی کلیک کنید حتما از دیتابیس خود فایل پشتیبان تهیه کنید،در صورت حذف گزینه های موجود ای که در این بخش انتخاب کرده اید هیچ راه بازگشتی برای آنها وجود ندارد.

پاکسازی خودکار

کاربهینه سازی دیتابیس در افزونه wp-rocket را می توانید به صورت اتوماتیک به  خود افزونه بسپارید که بر اساس مدت زمان روزانه،هفتگی و یا ماهانه این کار را برای شما انجام می دهد.دقت کنید که انتخاب مدت زمان روزانه خیلی توصیه نمی شود.

پاکسازی خودکار در بخش دیتابیس افزونه wp-rocket
اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo