آموزش راه اندازی سریع افزونه دکان (جلسه اول)

آموزش راه اندازی سریع افزونه دکان (جلسه اول)

افزونه دکان یکی از بهترین افزونه های چندفروشندگی دکان است که در دو نسخه رایگان و پرو عرضه می شود.با استفاده از این افزونه می توانید یک سایت فروشگاهی با فروشندگان مختلف را راه اندازی کنید که هریک از این فروشندگان دارای یک پنل حرفه ای برای فروش محصولات خود هستند.

آموزش راه اندازی سریع افزونه دکان

افزونه دکان عرضه شده در سایت لرن دی ال نسخه بیزینس است،یعنی هم نسخه رایگان و هم نسخه پرو از نوع بیزینس با امکانات بیشتر بومی سازی شده و در سایت موجود است.در این بخش از آموزش افزونه دکان قصد داریم شما را با راه اندازی سریع این افزونه آشنا کنیم.

نکته : پس از نصب افزونه دکان ابتدا باید نسخه رایگان یا همان Lite را فعال سازی کنید و سپس نسخه پرو را فعال سازی کنید.فعال سازی همزمان این افزونه ها یا فعال سازی نسخه پرو با توجه به غیرفعال بودن نسخه لایت سایت شما را دچار خطا می کند.

با توجه به اینکه در نسخه پرو این افزونه ماژول های مختلفی قرار دارد،پس از فعال سازی افزونه شما با پیغام های مختلف مطابق تصویر زیر روبرو خواهید شد.برای غیرفعال کردن این پیغام ها باید به بخش ماژول ها افزونه مراجعه کنید و هر پیغام مربوط به هریک از ماژول ها را با غیرفعال کردن ماژول مخفی کنید.

ماژول های افزونه دکان نسخه پرو

شروع راه اندازی سریع

اگر به صورت اتوماتیک وارد بخش راه اندازی سریع نشده باشید،می توانید با کلیک روی گزینه راه اندازی سریع به این بخش مراجعه کنید که شما با تصویر زیر مواجعه خواهید شد.سپس روی گزینه بزن بریم! کلیک کنید.

راه اندازی سریع در افزونه وردپرس دکان

اطلاعات پایه فروشگاه ها

در بخش اول شما باید اطلاعات مورد نظر پیرامون سیستم چند فروشندگی خودتان وارد کنید،که به شرح زیر می باشند :

آدرس فروشگاه فروشنده : در این بخش باید یک کلمه به صورت لاتین وارد کنید که پس از آدرس اصلی سایت شما قبل از نام فروشگاه مرتبط با هر فروشنده قرار می گیرد.

http://localhost/dokan/[this-text]/[seller-name]

کلمه ای که شما وارد می کنید،جایگزین [this-text] می شود.نام فروشگاه هریک از فروشندگان شما هم جایگزین [seller-name] می شوند که یک لینک کامل از یک فروشگاه در سایت شما را تشکیل می دهد.

 • گیرنده هزینه حمل و نقل : اینجا باید تعیین کنید که هزینه حمل و نقل محصولات شما بر عهده فروشندگان شما یا اینکه نه مدیر سایت که خود شما هستید.
 • دریافت کننده هزینه مالیات : در این بخش هم طبق گزینه قبلی اما پیرامون هزینه مالیات باید تعیین کنید که این هزینه بر عهده چه کسی باشد.
 • منبع API نقشه : این گزینه برای تعیین وارد کردن API نقشه گوگل است که شما می توانید به دلخواه خودتان یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید.
 • کد API نقشه گوگل : این کد برای نمایش نقشه گوگل است،که باید از بخش کد API گوگل این کد را دریافت کنید.که متاسفانه این بخش فعلا برای ایران تحریم است.

نکته : برای این استفاده از این بخش و قرار دادن نقشه گوگل در سایت شما باید یک خساب گوگل (جیمیل) داشته باشید.این روند نیاز به آشنایی با فرایند ثبت پروژه در گوگل است.

 • توکن دسترسی جعبه نقشه : برای دریافت توکن دسترسی نیاز به یک راهنما یا مستند دارید،که می توانید طبق این راهنما معرفی شده توسط افزونه دکان عمل کنید.
 • به اشتراک‌گذاری ملزومات : اگر این گزینه را فعال کنید،تیم توسعه دهنده افزونه چندفروشندگی دکان به اطلاعات فروشگاه شما برای توسعه افزونه دسترسی خواهند داشت.توصیه ما اینکه این گزینه را غیرفعال کنید.
راه اندازی و شروع کار با افزونه دکان

تنظیمات مرحله فروش 

در این مرحله از راه اندازی سریع افزونه Dokan شما باید کانفیگ های لازم پیرامون فروش محصولات در سیستم چندفروشندگی خودتان را انجام دهید.

فعال‌سازی فروش برای فروشنده جدید : یا فعال کردن این گزینه به محض ثبت نام هر کاربری در سایت شما به عنوان فروشنده امکان فروش محصولات خودش را دارد.اگر شما بخواهید که فروشندگان سایت خودتان را به صورت دستی فعال کنید باید این گزینه را غیرفعال کنید.

نوع کمیسیون : در این بخش شما می توانید نوع کمیسیونی که هر فروشنده از فروش محصولات خودش باید به شما پرداخت کند را تعیین کنید.

 1. تخت : در این روش یک مبلغ مشخص و واحد را برای همه محصولات و فروشندگان تعیین می کنید.
 2. درصدی : در این روش یک درصد تعیین شده که از هر فروش به شما تعلق می گیرد.
 3. ترکیبی : در این روش شما میتوانید از هر دو روش فوق به دلخواه استفاده کنید.

کمیسیون مدیر : پس از اینکه نوع دریافت کمیسیون را تعیین کردید،شما میتوانید براساس درصد یا تخت مقدار این کمیسیون را در این بخش وارد کنید.

تغییر وضعیت سفارش : فروشنده می‌تواند وضعیت سفارش را تغییر دهد.که شما می توانید این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید.

مزایای استفاده از افزونه Dokan Pro چیست؟

افزونه Dokan Pro یکی از بهترین و معروف ترین پلاگین های فروشگاه ساز ووکامرس وردپرس در زمینه چندفروشندگی است. یکی از روش ...

اطلاعات فروش در افزونه دکان فارسی

تنظیمات بخش پرداخت

در این بخش شما می توانید روش های برداشت وجه فروشندگان خودتان را تعیین کنید،با توجه به اینکه سرویس های بانکی بکار رفته در افزونه دکان به صورت پیشفرض هیچکدام در ایران کاربردی ندارد.شما باید این گزینه ها را غیرفعال کنید و سپس در تنظیمات افزونه ووکامرس از سرویس های مبتنی بر این افزونه استفاده کنید.

محدودیت حداقل برداشت : در این بخش شما می توانید محدودیت هایی را برای برداشت وجه یا تسویه حساب فروشندگان خودتان تعیین کنید.

وضعیت درخواست واریز : زمانی که هریک از فروشندگان شما درخواست برداشت رار صادر می کنند،طبق وضعیتی که شما در این بخش انتخاب کنید،به صورت خودکار این وضعیت ثبت می شود.

بخش درخواست برداشت در افزونه دکان

پیشنهادات هنگام راه اندازی سریع

در این بخش معمولا افزونه دکان برای شما پیشنهاد نصب یکسری از افزونه ها را دارد،که این افزونه ها از توسعه دهندگان خود دکان است و شما می توانید به دلخواه خودتان پیرامون این افزونه ها تحقیق کنید و هریک را که نیاز داشته باشید نصب کنید.

ادامه فرایند راه اندازی افزونه دکان

پایان راه اندازی سریع افزونه دکان

راه اندازی سریع افزونه چندفروشندگی دکان به پایان رسیده و شما می توانید الان به پیشخوان وردپرس خودتان مراجعه کنید و دیگر شخصی سازی های لازم را در بخش تنظیمات این افزونه انجام دهید.

پایان راه اندازی افزونه دکان فارسی
اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام و عرض ادب
  از لطف شما سپاسگذاریم جناب محبی
  موفق باشید

 2. ممنون از آموزشهای خوبتان

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo