آموزش ووکامرس – نصب و راه اندازی

آموزش ووکامرس - نصب و راه اندازی

ووکامرس برترین افزونه فروشگاه ساز دنیاست که برپایه وردپرس کارمی کند،درمقاله ای تحت عنوان ووکامرس افزونه تجارت الکترونیک در وردپرس به معرفی این افزونه پرداخته ایم و در این مقاله قصد داریم شما را با روش نصب و راه اندازی ووکامرس آشنا کنیم.

برای نصب این افزونه و دیگر افزونه های رایگان وردپرس شما می توانید از روش اتوماتیک استفاده کنید به این صورت که از بخش افزونه ها > افزودن رو میزنید و نام افزونه دلخواه خودتان را جستجو می کنید و سپس روی گزینه هم اکنون نصب کن کلیک می کنید،پس از اینکه افزونه ووکامرس برای شما نصب شد می توانید روی گزینه فعال کرد کلیک کنید.

نصب افزونه ووکامرس

در کنار افزونه ووکامرس شما نیاز به افزونه ووکامرس فارسی هم دارید که در همین بخش افزودن افزونه ها اگر persian Woocommerce را جستجو کنید طبق تصویر زیر می توانید این افزونه را هم نصب کنید.براداشتن برخی امکانات در زبان فارسی و همچنین حمل و نقل طبق استان های ایران شما نیاز به این افزونه دارید.

نصب افزونه ووکامرس فارسی

به ووکامرس خوش آمدید – شما‘ تقریبا آماده هستید تا فروش خود را آغاز کنید 🙂

به ووکامرس خوش آمدید

پیغام فوق به محض فعال کردن افزونه های ووکامرس برای شما نمایش داده می شود که می توانید با کلیک روی گزینه اجرای راه اندازی سریع شروع به پیکربندی ووکامرس کنید.

پیکربندی فروشگاه

در این بخش  شما باید آدرس فروشگاه خودتان را وارد کنید که اگر به صورت مجازی فعالیت می کنید و مکانی برای فروش محصولات خود یا شرکت خود ندارید می توانید آدرس محل سکونت خودتان را وارد کنید.دقت کنید در بخش واحد پول شما باید تومان را انتخاب کنید.

همچنین از شما سوالی پیرامون محصولاتی که برای فروش دارید پرسیده خواهد شد که محصولات شما به صورت فیزیکی هستند یا اینکه قصد فروش محصولات دانلودی را دارید که بستگی به فروشگاه شما دارید و اگر قصد دارید محصولات فیزیکی و دانلودی را در کنار هم برای فروش قرار دهید که طبق تصویر زیر می توانید گزینه آخر را انتخاب کنید.

در آخر هم از شما پرسیده می شود که قصد دارید که ووکامرس به بهبود فروشگاه شما کمک کند یا خیر که این اجازه برای بررسی و دریافت اطلاعات فروشگاه شما است که من قصد ندارم این دسترسی را به  ووکامرس بدهم.

پیکربندی ووکامرس فارسی

پرداخت

این مرحله شما روش های پرداخت وجه در فروشگاه خود را تعیین  می کنید،البته بین این گزینه ها درگاه های پرداخت آنلاین وجود ندارد که برای درگاه های پرداخت پس از این پکیربندی باید در بخش تنظیمات افزونه اقدام کنید.حال شما می توانید در بین گزینه های موجود هرکدام را لازم دارید انتخاب کنید.

پرداخت در ووکامرس

حمل و نقل

در این بخش شما باید برای محصولات خود روش و مبلغ  حمل و نقل را تعیین کنید که معمولا در پیکربندی اولیه ووکامرس دو روش وجود دارید یکی رایگان و یکی هم نرخ ثابت و با توجه به اینکه بسته به میزان وزن محصولات در حمل و نقل قیمت ها متفاوت هست از این مرحله به توجه به حمل و نقل رایگان بگذرید،در مقالات بعدی پیرامون پیاده سازی حمل و نقل براساس وزن و طبق نرخ اداره پست صحبت خواهیم کرد.

دقت کنید که شما باید واحد وزن و عرض / طول را برای محصولات خود تعیین کنید که چندتا از واحدهای مهم و کاربردی برای این منظور در دسترس شما می باشد.

حمل و نقل در ووکامرس

پیشنهاد شده

در این بخش به شما افزونه MailChimp برای نصب پیشنهاد می شود که با استفاده از سرویس MailChimp شما می توانید برای سایت خودتان ایمیل مارکتینگ را پیاده سازی کنید که ما به شما سرویس میلرلایت را برای این منظور پیشنهاد می کنیم که آموزش کامل سرویس ایمیل مارکتینگ میلرلایت هم در سایت ما موجود است.

پیشنهاد شده در ووکامرس

فعال سازی

Jetpack یکی از سرویس های خود برای همه سایت های وردپرس به منظور افزایش سرعت و امنیت سایت است که شما برای استفاده از این سرویس باید در سایت Jetpack شرایط استفاده از این سرویس را مطالعه کنید و اگر قصد دارید از این سرویس استفاده کنید که می توانید در این مرحله انتخاب کنید که این افزونه برای شما نصب شود.

فعال سازی در ووکامرس

آماده!

در بخش آخر پیکربندی ووکامرس شما می توانید،اگر محصولات خودتان را از فروشگاه دیگری برون بری کردید یا اینکه محصولاتی را در قالب فایل های برون بری وردپرس دارید در فروشگاه خودتان درون ریزی کنید یا اینکه به ایجاد اولین محصول خود بپردازید و اگر قصد ندارید که در حال حاظر محصولی را برای فروشگاه خودتان ایجاد کنید روی گزینه مشاهده پیشخوان کلیک کنید.

آماده! در ووکامرس

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   🎁تخفیف ویژه به مناسبت ۷ سالگی لرن دی ال ، بر روی پلن های ۶ ماهه و یکساله 🎁
   +
   لرن دی ال
   Logo