تحقیق کلمات کلیدی به کمک گوگل و Kwfinder

9

کلمات کلیدی نقش مهمی در تولید محتوا دیجیتال دارند انتخاب این کلمات باید هوشمندانه باشد. ابزارهای زیادی به صورت آنلاین به ما برای انتخاب کلمات کلیدی کمک می کنند . ما در این مقاله قصد داریم شما را با روش های انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی آشنا کنم.

در حال حاضر گوگل بیشترین جستجو های دنیا در بین موتور های جستجو را به خود اختصاص داده است و تقریبا از سال 2013 به بعد با بروز رسانی الگوریتم های خود به صورت حرفه ای روی جستجو کلمات کلیدی کار می کند, به طوری که محتوایی در صفحه اول گوگل قرار می گیرند که هم محتوای قوی داشته باشد , مهم استانداری های سئو را به درستی رعایت کرده باشد , هم اینکه کلمات کلیدی هوشمندانه ای برای آن محتوا انتخاب کرده باشند.

توجه به پیشنهادات گوگل هنگام جستجو

اگر دفت کرده باشید هنگام جستجو در باکس جستجو گوگل , پیشنهاداتی از کلمات کلیدی مشابه کلمه کلیدی شما به صورت جستجو Ajax برای شما نمایش داده می شوند.این پیشنهادات را گوگل براساس جستجوهای مکرر کابرات به نمایش می دهد و باید به آن ها دقت ویژه ای را داشته باشید.

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل

کلمات کلیدی پیشنهادی در سایت google.com

در زبان فارسی گاهی اوقات این کلمات پیشنهادی خیلی هم مرتبط نیستند اما باید شما کلمات را انتخاب کنید که به کلمات کلیدی شما نزدیک تر از لحاظ محتوایی باشد.تهیه چک لیست کلمات کلیدی گام بعدی است که باید کلمات پیشنهادی را استخراج کرده و در چک لیست کلمات کلیدی خود یادداشت کنید.

توجه به پیشنهادات گوگل در پایین صفحه جستجو

هنگام جستجو در گوگل با دو بخش پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط روبرو می شویم که یک کلمه بخش را خدمت شما معرفی کردیم.

پیشنهاد کلمات کلیدی

کلمات پیشنهادی گوگل در پایین صفحه اول نتایج

بخش دیگر این پیشنهادات در پایین صفحه جستجو گوگل در دو ردیف عمودی قرار می گیرد . این پیشنهادات هم از اهمیت بالایی برخودار هستند و باید به آن ها توجه کنید چرا که گوگل این کلمات را بر اساس جستجو کاربران به شما پیشنهاد می دهد, یعنی کاربرات به دنبال این کلمات در موتور های جستجو هستند.

استفاده از ابزار  Google Trends

این ابزار یکی از سرویس های رایگان گوگل به آدرس  trends.google.com برای بررسی میزان جستجو یک کلمه کلیدی در موتور جستجو گوگل است.

این ابزار اطلاعات جامعی را پیرامون کلمات کلیدی براساس تعداد جستجو در تاریخ های مختلف و حتی کشور های مختلف به شما می دهد اما به این نکته دقت کنید که Google Trends  کلماتی را آنالیز می کند که جستجوی زیادی در گوگل توسط کاربران داشته اند.

استفاده از ابزار Kwfinder

Kwfinder نام یک ابزار آنلاین برای بررسی گسترده کلمات کلیدی است که خوشبختانه این ابزار برای کلمات فارسی هم کار می کند و به شما برای تشخیص میزان رقابتی بودن کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات کلیدی مشابه کمک زیادی می کند.

تنها کافی است در صفحه اصلی وب سایت kwfinder.com در بخش Suggestions کلمه ی کلیدی مورد نظرتان را وارد کنید و در قسمت سمت راست همین باکس زبان فارسی را انتخاب کنید و روی گزینه Find KeyWords  کلیک کنید.

استفاده از ابزار Kwfinder

بخش جستجو کلمات کلیدی در سایت Kwfinder

در صفحه آنالیز کلمه ی کلیدی در قسمت سمت چپ شما می توانید کلمات کلیدی مشابه را مشاهده کنید و از بالا به پایین میزان سختی رقابتی بودن آن ها مشخص است.

بررسی کلمات کلیدی مشابه

کلمات کلیدی لیست شده توسط سایت Kwfinder

در قسمت سمت راست هم شامل دو بخش است که نمودار بالا میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی را نشان می دهد کع این رقابت در تاریخ های مختلف هم قابل نمایش است در این ابزار و در قسمت سمت پایین هم سایت هایی که قدرت بیشتری در این کلمه کلیدی دارند را از بالا به پایین می توانید مشاهده کنید .

میزبان رقابتی بودن کلمات کلیدی

بررسی قدرت کلمات کلیدی در سایت Kwfinder

نرخ سختی کلمات کلیدی عددی بین 5 تا 100 است که هر چقدر به عدد 100  نزدیک تر باشد میزان رقابت بالایی برا آن کلمات کلیدی در موتور های جستجو وجود دارد و نیاز به محتوا قوی و سئوی عالی دارد پس شما باید از کلمات کلیدی با سختی پایین شروع به کار کنید تا بتوانید با کلمات قوی تر رقابت کنید.

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   10000+

   کاربران فعال سایت

   540+

   محصولات فارسی سایت

   12000+

   تیکت های مشتریان

   5

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo