بخش Settings در ابزار سرچ کنسول گوگل

بخش Settings در ابزار سرچ کنسول گوگل

Settings همانطور که از نام آن پیداست بخش تنظیمات ابزار سرچ کنسول است که در این بخش شما می توانید حساب سرچ کنسول خود را شخصی سازی کنید. هر چند در حال حاضر گوگل در این بخش امکانات خاص را در اختیار ما قرار نداده است.

به صورت کلی Settings به دو بخش کلی تقسیم بندی می شود که در یک بخش شما می توانید تایید حساب کاربری خود را ویریاش کنید و در بخش دیگری می توانید کاربران دیگری را به حساب کاربری خود اضافه کنید.

Settings در ابزار سرچ کنسول گوگل

بخش Owenership Verification

در این قسمت اطلاعات پیرامون تایید مالکیت وب سایت شما در سرچ کنسول مشخص است . برای تایید هویت چندین راه مختلف وحود دارد . که بهترین و سریع ترین راه استفاده از فایل HTML است که سرچ کنسول در اختیار شما قرار می دهد.

بخش Owenership Verification

اگر تایید وب سایت شما به صورت کامل انجام شده باشد در این بخش یا پیغام you are verified owner مواجه خواهید شد. ضمن اینکه گوگل در این بخش روشی که برای تایید وب سایت از آن استفاده کرده اید را به شما نشان می دهد.

بخش Users and Permissions

در این بخش شما می توانید غیر از خودتان کاربر یا همکاران دیگری را به سرچ کنسول خودتان اضافه کنید . کافی است در سمت راست بالای صفحه روی گزینه Add User کلیک کنید پنجره ای برای شما باز خواهد شد. که باید آدرس ایمیل همکارتان را ثبت کنید. دقت کنید تنها امکان ثبت ایمیل های سرویس Gmail امکان پذیر است . در همین پنجره گزینه ای به نام Permission قرار دارد که می توانید با استفاده از گزینه میزان دسترسی این ایمیل را به حساب سرچ کنسول خود تعیین کنید.

بخش Users and Permissions

دسترسی Full به صورت کامل ایمیل ثبتی به تمام بخش های سرچ کنسول شما دسترسی دارد حتی به بخش کاربران که در آن قرار دارد و می تواند کاربرانی را به حساب سرچ کنسول شما اضافه کند و یا اینکه کاربری را حذف کند.

دسترسی Restricted میزان دسترسی به صورت محدود به حساب سرچ کنسول شما است که توصیه می کنم از این گزینه استفاده کنید مگر اینکه اعتماد بالایی به همکار خود داشته باشید . و در آخر روی گزینه Add کلیک کنید.

یکی دیگر از کاربرد های بخش Settings حذف حساب کاربری سرچ کنسول است اگر بخواهیدحساب کاربری خود را حذق کنید کافی است روی گزینه remove property کلیک کنید به این صورت کل اطلاعات حساب کاربری شما در سرچ کنسول حذف خواهد شد.

حذف حساب کاربری سرچ کنسول

تمام تنظیمات این بخش در همین دو موضوع مدیریت تعیین هویت سایت و افزودن کاربر به حساب کاربری خلاصه می شود و برخلاف نسخه قدیمی یعنی گوگل وبمستر تولز تنظیمات خیلی خاصی ندارد .

هرچند گوگل در حال توسعه ابزار سرچ کنسول است و ممکن است در آینده امکانات دیگری را به این بخش اضافه کند.

در ادمه سلسله مقالات آموزش سرچ کنسول این مقاله آخر البته در معرفی این ابزار است ولی در آینده حتما مقالات تحلیلی را پیرامون این ابزار خواهیم داست . پس این مقالات و سایت لرن دی ال را حتما دنبال کنید.

بررسی Core Web Vitals در گوگل سرچ کنسول

Core Web Vitals در گوگل سرچ کنسول : اگر مدیر وب سایت هستید، پس شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید بدانید هر ...

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo