رفع خطا Slider with alias not found در Revolution Slider

رفع خطا Slider with alias not found

افزونه Revolution Slider یکی از افزونه های حرفه ای و محبوبت در وردپرس برای پیاده سازی اسلایدرهای متنوع در سایت است که این افزونه توسط تیم لرن دی ال تهیه و فارسی سازی شده است،شاید برای شما در کار با این افزونه خطای Slider with alias not found رخ داده باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این خطا بپردازیم.

این پیغام به این معناست که اسلایدر شما برای نمایش وجود ندارد یا اینکه کدهای PHP امکان بارگزاری و دریافت کد کوتاه موجود برای اسلایدرهایی که ساخته اید را ندارد که در ادامه به بررسی و رفع این خطا می پردازیم.

رفع خطا Slider with alias not found

افزونه رزولوشن اسلایدر برای نمایش اسلایدر در بخش های مختلف سایت از کدهای کوتاه استفاده می کند که این کدها به صورت [rev_slider alias=”name-slider”] هستند که در بخش name-slider شما نامی که برای اسلایدر انتخاب کردید نمایش داده می شود و بر اساس این نام اسلایدرها از هم تفکیک می شود،دقت کنید که در انتخاب این نام تنها از حروف و اعداد انگلیسی استفاده کنید و از حروف فارسی و کارکترها استفاده نکنید.

شما اول باید بررسی کنید که کدکوتاه شما برای این اسلایدر درست است یا خیر به عنوان مثال اسلایدر من با نام my-slider-2 دخیره شده و در برگه از کدکوتاه افزونه Revolution Slider برای این اسلایدر با نام مشخص شده استفاده شده است.

کد کوتاه در افزونه Revolution Slider

برای این منظور شما به تنظیمات افزونه رزولوشن اسلایدر خود مراجعه کنید و اسلایدر روی گزینه Embed Slider از اسلایدر مدنظرتان کلیک کنید که در این صورت پنجره ای برای شما باز می شود که کدکوتاه اسلایدر برای نمایش در سایت وجود دارد که اگرشما این کد را کپی کنید و در برگه های سایت خود قرار دهید اسلایدر شما نمایش داده می شود.

خطا در افزونه Revolution Slider

مشکل افزونه Revolution Slider

اما اگر در این اسلایدر نام my-slider-2 وجود نداشته باشد ما با خطا موجود روبرخواهیم بود و شما باید کدکوتاه موجود برای این اسلایدر را کپی کنید و جایگزین کدکوتاه قبلی کنید.

نکته : گاهی برخی از کاربران در استفاده از بسته های نصبی با این مشکل روبرو هستند که باید دقت کنید در این مواقع یا اینکه نام اسلایدر شما تغییر پیدا کرده یا اینکه اسلایدر شما به صورت کلی ایجاد نشده و یا اینکه حذف شده باشد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo