بهترین سایت ها برای دانلود آیکون و عکس کدامند؟

12

زیبایی بصری و یک طراحی جذاب از مهمترین اصولی هستند که یک طراح باید از آنها استفاده کند تا محصول نهایی او بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند. داشتن متریال مناسب و تصاویر و آیکون های جذاب جهت انجام این کار ضروری است. ما در این مطلب قصد داریم چند سایت دانلود رایگان آیکون و عکس را به شما معرفی کنیم که بتوانید محتوای مورد نیاز خود را به راحتی تهیه کنید.

زیبایی بصری

وقتی که به کارایی و ارتباط برقرار کردن یک سایت، برنامه و یا حتی یک بنر تبلیغاتی با مخاطبان خود نگاه کنید، قطعا متوجه خواهید شد که زیبایی های بصری و جنبه های گرافیکی این اثر تا چه اندازه میتواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. وقتی که یک اثر بتواند در چشم مخاطب هدف خود خوب جلوه کند، میتوان مطمئن بود که کارایی آن را دوچندان کرده و رضایت از محصول را نیز بالا میبرد.

موارد گفته شده گواه بر این موضوع است که شما در طراحی های خود نیاز به استفاده از جنبه های گرافیکی قوی و زیبایی را دارید. اما آیا اینکه چنین محتوایی را از صفر تا صد خودتان تولید کنید کار درستی است!؟

پاسخ به این سوال قطعا خیر است. در صورتی که شما یک گرافیست حرفه ای هم باشید تولید کردن خیلی از موارد مورد نیازتان کاری وقت گیر بوده و برای شما به صرفه نیست. بهترین گزینه برای فراهم کردن متریال مورد نیاز خود مراجعه به اینترنت است.شما میتوانید از مراجعی در اینترنت دانلود رایگان آیکون و عکس مورد نیاز خود را انجام دهید. در این مطلب ما قصد داریم به شما سایت هایی را معرفی کنیم که از طریق آن ها بتوانید پاسخگوی نیاز خود به آیکون و تصاویر گرافیکی با کیفیت و البته به صورت کاملا رایگان باشید.

معرفی چند سایت دانلود رایگان آیکون و عکس

در این بخش به معرفی و ارائه سایت های مفیدی که شما میتوانید از آن ها برای دانلود رایگان آیکون و عکس استفاده کنید می پردازیم. استفاده از این سایت ها به هیچ وجه کار سختی نیست. شما فقط لازم است موارد مورد نیاز خود را در قسمت سرچ این سایت ها نوشته و از بین گزینه های پیشنهادی آن ها یکی را مناسب با نیازی که دارید انتخاب کرده و دانلود کنید.در ادامه شما میتوانید سایت دانلود رایگان آیکون و عکس خود را از لیست زیر انتخاب کنید.

سایت Flaticon.com

سایت Flaticon.com

از نظر خیلی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب سایت Flaticon بهترین سایت موجود برای دانلود رایگان عکس و آیکون آن هم با کیفیت بالا و به صورت وکتور بیس است. بر اساس معرفی ای که سازندگان این سایت از آن انجام میدهند این سایت بالغ بر ۲,۷۵۵,۰۰۰ آیکون و عکس وکتور را با کیفیت بالا، به صورت دسته بندی شده و در فرمت های مختلف به شما ارائه میکند.

نکته ای که در مورد این سایت وجود دارد و میتواند نشان از برتری آن داشته باشد این است که این سایت آیکون ها و تصاویر را به صورت مجموعه ای در اختیار شما قرار میدهد. یعنی شما میتوانید یک پک کامل را از یک وکتور دانلود کرده و در موارد مشابهی که نیاز دارید مورد استفاده قرار دهید.

سایت Freepik.com

سایت Freepik.com

میتوان این سایت را یکی بزرگترین جوامع برای طراحان و گرافیست ها دانست که در زمینه دانلود تصاویر وکتوری کار میکنند. Freepik و Flaticon هردو مربوط به یک کمپانی میشوند. با این تفاوت که در سایت Freepik شما این امکان را دارید که با پرداخت وجه ثبت نام کرده و امکان دانلود و استفاده از ۶,۰۰۰,۰۰۰ محتوای پرمیوم را داشته باشید. این سایت دانلود رایگان آیکون و عکس بستری مناسب را برای طراحان فراهم آورده تا بتوانند با عضویت در این سایت کارهای تولید کرده خود را بفروش برسانند.

سایت IconArchive.com

سایت IconArchive.com

این سایت دانلود رایگان یعنی IconArchive آیکون و عکس نیز جزو سایت های پرطرفدار و خوب است، و بیشتر شهرت خود را مدیون داستان طبقه بندی های بزرگ و کاربردی است که کار پیدا کردن آیکان را ساده و راحت میکند اما از نظر تعداد محتوای ارائه شده از سایت های قبلی کوچکتر میباشد.

شما میتوانید در این سایت به حدود ۷۳۵,۰۰۰ آیکون و عکس و حدود ۲,۵۰۰ مجموعه آیکون و عکس دسترسی داشته باشید. همچنین این سایت دانلود رایگان آیکون و عکس برای بسته های آیکون خود قابلیت رای و امتیاز دهی نیز دارد که می تواند راهنمای بسیار خوبی برای کاربران در استفاده از بسته آیکون مورد نظر باشد. همچنین این سایت فهرستی از تولید کنندگان و طراحان خود نیز منتشر می کند که شما را قادر میسازد با آن طراح ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز بیشتر سفارش های خود را به شخص مورد نظری که به آن اطمینان دارید بسپارید.

سایت Iconfinder.com

سایت Iconfinder.com

سایت دانلود رایگان آیکون و عکس Iconfinder یک مجموعه بسیار بزرگ برای جست و جوی آیکون در اینترنت است. آن ها خود را بزرگترین پایگاه داده آیکون در بستر وب معرفی میکنند که بیش از ۴,۵۰۰,۰۰۰ آیکون را در دسترس کاربران خود قرار داده اند.

البته بخشی از این آیکون ها به صورت رایگان بوده و بخشی نیز با پرداخت هزینه قابل استفاده میباشند. شما این امکان را دارید تا از طریق فیلتر های اعمال شده در بخش جست و جو فقط آیکون ها و تصاویر رایگان برای شما نمایش داده شوند و از آیکون هایی که باید خریداری شوند صرف نظر کنید.

سایت Dribbble.com

سایت Dribbble.com

سایت Dribbble دانلود رایگان عکس و فیلم یک مجموعه قوی برای دانلود متریال طراحی و تصاویر مورد نیاز طراحی است. شما در این سایت حتی قادر به دانلود انواع قالب وب سایت نیز هستید. البته ورود و استفاده از این سایت مستلزم ثبت نام به صورت کاملا رایگان و به عنوان یک طراح است.

شاید بتوان این سایت را بستری برای عرضه کارهای طراحان مختلف در تمامی زمینه های گرافیکی معرفی کرد. این سایت دانلود رایگان آیکون و عکس بیشتر تمرکز خود را بر روی گردآوری یک مجموعه قدرتمد از طراحان معطوف کرده است. شما میتوانید برای رفع نیاز خود به عکس و آیکون و همچنین ارتقای سطح علمی به این سایت دانلود رایگان عکس و فیلم مراجعه کنید.

سایت Pixabay.com

سایت Pixabay.com

سایت Pixabay در واقع یک سایت دانلود رایگان و انتشار عکس می باشد و به صورت تخصصی به ارائه تصاویر عکاسی شده و با کیفیت های مختلف از سراسر جهان می پردازد که میتواند برای شما بسیار مفید باشد. البته شما میتوانید از این سایت تصاویر وکتوری و آیکون نیز دانلود کنید. اما تمرکز این سایت بر روی عکس و تصاویر طبیعی است.

شما میتوانید با ثبت نام در این سایت از تمام امکانات آن بهره گرفته و تصاویری که خود گرفته اید را در آنجا با سایرین به اشتراک بگذارید. همچنین این سایت از یک موتور جستجوی خیلی قوی بهره میگیرد که علاوه بر گزینه های آپلود شده در خود سایت به شما مواردی را از سایر سایت های دیگر نیز پیشنهاد میکند. البته بعضی از این سایت ها غیر رایگان هستند. البته شما از طریق همین سایت میتوانید به ۱,۷۰۰,۰۰۰ تصویر به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. این سایت دانلود رایگان آیکون و عکس میتواند تصاویر فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد.

سایت Icons8.com

سایت Icons8.com

یکی دیگر از سایت های بسیار جالبی که میتوان از آن به عنوان یک سایت دانلود رایگان آیکون و عکس نام برد سایت Icons8 است. شما در این سایت میتوانید به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ آیکون و عکس جهت انجام کار گرافیکی دسترسی داشته باشید.

نکته حائز اهمیت این است که این سایت خدمات نرم افزار های گرافیکی را برای ویندوز و MacOS ارائه می کند که میتوانید با استفاده از آن کار گرافیکی خود را بدون استفاده از ترافیک اینترنت و در بستر خود سایت انجام دهید همچنین این امکان را دارید که از منابع بالا نیز بهره مند شوید و به رندر کردن کار خود سرعت ببخشید.شما میتوانید آیکون و عکس رایگان مورد نیاز خود را با جستجو در این سایت بدست آورید.

معرفی سایت storyset

سایت storyset.com

سایت storyset یکی از بهترین سایت های رایگان برای دانلود فایل های گرافیکی است،در این سایت انواع مختلف تصاویر با موضوعات مختلف به صورت رایگان عرضه می شود.یکی از قابلیت های خوب این سایت امکان تهیه تصاویر به صورت متحرک در فرمت های GIF و ویدئو است.

شما میتوانید پس از انتخاب هریک از این تصاویر با استفاده از ابزار آنلاینی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد.تصاویر خودتان را ویرایش کنید و حتی تصاویر متحرک ایجاد کنید.این امکان وجود دارد که رنگ هریک از تصاویر را به دلخواه انتخاب و سپس تصویر را دانلود کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo