نحوه غیرفعال کردن و حذف یک قالب وردپرس (مرحله به مرحله)

نحوه غیرفعال کردن و حذف یک قالب وردپرس (مرحله به مرحله)

آیا می خواهید یک قالب وردپرس را حذف کنید اما نگران هستید که ممکن است از روش اشتباهی استفاده کنید؟

اگر اخیراً قالب وردپرس خود را تغییر داده اید ، ممکن است بخواهید قالب قدیمی را حذف کنید. همچنین ممکن است چند قالب دیگر وردپرس داشته باشید که در وب سایت شما از قبل نصب شده است که ممکن است بخواهید آنها را حذف کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چرا و چگونه می توانید به راحتی یک قالب وردپرس را حذف کنید بدون اینکه روی وب سایت شما تأثیر بگذارد.

چرا باید یک قالب وردپرس حذف شود؟

اگر از یک قالب وردپرس استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید. دلایل زیادی برای حذف قالب استفاده نشده وردپرس وجود دارد.

 • پرونده های قالب وردپرس به زبان PHP نوشته شده اند و می توان از آنها برای مخفی کردن کد مخرب یا بدافزار در وب سایت خود استفاده کرد (یعنی اگر وب سایت شما به خطر بیفتد).گاهی اوقات توسعه دهندگان سرکش می توانند درهای پشتی را نیز در قالب های بلااستفاده پنهان کنند.
 • نصب آنها روی سرور شما اندازه های پشتیبان شما را افزایش می دهد و افزونه امنیتی وردپرس شما برای به پایان رساندن یک اسکن بیشتر طول می کشد.
 •  همچنین بروزرسانی های این قالب ها را دریافت خواهید کرد ، حتی اگر اصلاً از آنها استفاده نمی کنید.

در حال حاضر بسیاری از کاربران فقط قالب را برای تست کردن قالب های وردپرس در وب سایت های زنده خود نصب می کنند.این بهترین روش برای تست درایو با قالب وردپرس نیست.
توصیه می کنیم برای انجام تمام آزمایشات خود از یک سایت مرحله بندی یا یک وردپرس محلی استفاده کنید. به این ترتیب بر وب سایت زنده شما تأثیر نمی گذارد و به شما امکان می دهد تجربه ای مداوم را به کاربران خود ارائه دهید.

تفاوت بین غیرفعال کردن و حذف یک قالب وردپرس چیست؟

وردپرس به شما امکان می دهد فقط یک قالب را به عنوان قالب فعال خود نگه دارید. با این حال ، شما می توانید هر تعداد قالب را که می خواهید در وب سایت خود نصب کنید.این قالب ها فعال نخواهند شد ، اما همچنان در سایت شما نصب شده اند ، و همچنان بروزرسانی های مربوط به آنها را دریافت خواهید کرد.برای حذف کامل یک قالب وردپرس ، باید آن را پاک کنید. با این کار همه پرونده های قالب از وب سایت شما حذف می شود.

آیا حذف قالب های وردپرس قدیمی ایمن است؟

بله ، قطعا پاک کردن یک قالب وردپرس که از آن استفاده نمی کنید ، بی خطر است. برای عملکرد صحیح، هر سایت وردپرس حداقل به یک قالب نصب شده نیاز دارد. این قالبی است که وردپرس برای نمایش وب سایت شما استفاده خواهد کرد.

با مراجعه به نمایش » پوسته ها ، می توانید ببینید از کدام قالب وردپرس استفاده کنید. قالب فعلی شما به عنوان “فعال” ظاهر می شود.

قالب های فعال

ما همچنین توصیه می کنیم یک قالب پیش فرض وردپرس (مثلاً بیست بیست یا بیست و نوزده) را در وب سایت خود نصب کنید. در صورتی که قالب فعلی شما کار نکند ، به عنوان قالب اصلی عمل می کند.

اگر قالب فعلی شما یک قالب child است ، پس شما نیز باید قالب اصلی را در وب سایت خود نصب کنید. جدا از این قالب ها ، می توانید با خیال راحت سایر قالب های نصب شده در وب سایت خود را پاک کنید.

آماده سازی قبل از حذف یک قالب وردپرس

اگر یک قالب وردپرس را سفارشی کرده اید و می خواهید قبل از حذف آن ، آن تنظیمات را حفظ کنید ، می توانید یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید.

برای این کار می توانید از یک FTP یا برنامه File Manager در داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود استفاده کنید. پس از اتصال ، به پوشه / wp-content / themes / بروید و پوشه پوسته غیر فعال را در رایانه خود بارگیری کنید.

بارگیری پوشه قالب وردپرس در کامپیوتر به عنوان پشتیبان
هنگامی که با اطمینان از نسخه قدیمی خود پشتیبان تهیه کرده اید ، می توانید آن را حذف کنید.

حذف یک قالب وردپرس

روش های مختلفی برای حذف یک قالب وردپرس وجود دارد. ابتدا با ساده ترین کار شروع خواهیم کرد.

۱. حذف یک موضوع وردپرس از طریق داشبورد سرور

این ساده ترین و توصیه شده ترین روش برای حذف یک قالب وردپرس است.ابتدا باید به صفحه نمایش »پوسته ها بروید و بر روی قالبی که می خواهید حذف شود کلیک کنید.

وردپرس اکنون جزئیات یک قالب را در یک پنجره بازشو باز می کند. شما باید بر روی دکمه پاک کردن در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش کلیک کنید.

حذف یک قالب وردپرس از طریق داشبورد مدیریت وردپرس

در مرحله بعد ، از شما خواسته خواهد شد تا تأیید کنید که می خواهید قالب را حذف کنید. برای ادامه کافیست بر روی دکمه OK کلیک کنید و وردپرس قالب انتخاب شده شما را حذف می کند.

۲. حذف یک قالب وردپرس از طریق FTP

این روش کمی پیشرفته است ، اما اگر قادر به دسترسی به قسمت مدیریت وردپرس نباشید ، مفید خواهد بود.به سادگی با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید و سپس به / wp-content / themes / پوشه بروید.

حذف یک قالب از طریق FTP

از اینجا باید پوشه تم را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. بر روی نام پوشه راست کلیک کرده و Delete را انتخاب کنید.FTP شما اکنون قالب انتخابی شما را حذف می کند.

آموزش نصب وردپرس روی هاست Directadmin

با استفاده از آموزش نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین می توان به راحتی یک وب سایت راه اندازی نمود. کنترل پنل ...

۳. حذف قالب وردپرس با استفاده از File Manager

اگر از استفاده از سرویس دهنده FTP ناراحت هستید ، می توانید از File Manager در کنترل پنل میزبانی وب خود استفاده کنید.بسته به ارائه دهنده هاستینگ شما ، داشبورد میزبان شما ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد.

وارد داشبورد حساب میزبان خود شوید و بر روی نماد File Manager  کلیک کنید.

دایرکت ادمین

در این بخش می توانید محتویات سرور وب خود را مانند آنچه با استفاده از یک سرویس دهنده FTP مرور می کنید مرور کنید. باید به پوشه / public_html / wp-content / themes / بروید.

حذف یک قالب وردپرس با استفاده از فایل منیجر

در مرحله بعد ، شما فقط باید کلیک کنید و قالبی را که می خواهید، کلیک راست کرده و حذف کنید ، و این همه چیز است.

اگر به طور تصادفی یک قالب وردپرس را حذف کنید ، چه میشود؟

اگر به طور تصادفی یک قالب وردپرس را حذف کردید ، روش های مختلفی برای بازگرداندن آن وجود دارد.ابتدا می توانید قالب را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. این آسان تر است زیرا بسیاری از افزونه های پشتیبان وردپرس به شما امکان می دهند وب سایت خود را به مراحل اولیه بازگردانید ، اما اگر نسخه پشتیبان تهیه نکردید ، می توانید با بارگیری و نصب نسخه جدیدی از همین قالب ، قالب را بازیابی کنید.

نکته منفی این رویکرد دوم این است که شما هرگونه سفارشی سازی خود را در مورد قالب از دست می دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه یک موضوع وردپرس را به راحتی حذف کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo