۵ افزونه کلیدی وردپرس که حتما باید روی سایت تجربه کنید

8

۵ افزونه کلیدی وردپرس : افزونه‌های کلیدی از میان هزاران افزونه در مخزن وردپرس به شما چشمک نمی‌ زنند چرا که می‌دانند دیر یا زود باید به سراغ آنها بروید.هزاران افزونه در مخزن وردپرس انتظار شما را می‌کشند تعداد کمی از افزونه‌ها هستند که هر سایت وردپرسی باید آنها را داشته باشد. اینجا مهم نیست درپی راه‌ اندازی چه نوع سایتی هستید یا این پلاگین‌ها مناسب کدام گروه سایت‌های وردپرسی است؛

بلکه افزونه‌ های کلیدی ویژه وجود دارند که شما برای مدیریت سایت خود به آنها نیاز دارید. این افزونه‌ های متمایز چنان بر اساس نیازهای حرفه‌ ای طراحی شده‌ اند که جز نخستین افزونه‌ های هستند که هر سایت وردپرسی به‌ خود تجربه می‌کند و شما نیز باید با آنها آشنا باشید چرا که دیر یا زود مجبور به استفاده از آنها خواهید شد.

افزونه Yoast SEO

افزونه Yoast SEO

افزونه یواست سئو (Yoast SEO) اغلب در صدر محبوب‌ترین ابزارهای سئو سایت و البته افزونه‌ های کلیدی در دنیای وردپرس دیده می‌شود.افزونه یواست سئو نه تنها در بهبود سئو سایت وردپرسی با شما همراه و همگام است بلکه مدعی تحلیل و بهبود کیفیت خوانایی متون محتوای شما نیز هست. وقتی بدانیم قریب به ۸۰ درصد کاربران اینترنتی با مطالعه پست‌ها و صفحات به سایت‌‌‌ ها علاقمند و در آن ماندگار می‌شوند افزونه یو آست نیز تبدیل به گزینه محبوب ما می‌شود.

البته تا آنجا که به اصول سئو مربوط است روش‌ های متنوع و فراوانی برای هدایت ترافیک به سمت سایت شما وجود دارد ولی حقیقت گریز‌ ناپذیر برتری قدرت و کار آمدی موتورهای جست‌ و جو در ایجاد طوفان کاربران است.

از طلوع خورشید در سیاره تا غروب آن تنها ۹ میلیارد جست‌وجو در گوگل تجربه می‌ شود و اگر به اندازه کافی هوشمند باشید تا موج‌ سواری بر امواج ترافیک ارگانیک موتور های جست‌ و جو را تجربه کنید با چشمان خود می‌توانید رسیدن یک سایت از فرش تا به عرش را مشاهده کنید.

در واقع این فرصتی برای موفقیت یک سایت است که کمتر با صرف پول مهیا می‌شود. باید بدانید که تنها ۵ درصد ترافیک موتور های جست‌ و جو کاربران از کانال‌ های پولی به سمت سایت شما روانه می‌شوند و هنوز هم با صلابت باید گفت هر جا صحبت از موفقیت یک سایت است این استراتژی کلمات کلیدی است که می‌درخشد و ابرهای نا امیدی را پراکنده می‌کند.

افزونه Yoast SEO این گل سر سبد ۵ افزونه کلیدی وردپرس، از طریق کلمات کلیدی و توضیحات متا، پست‌ها و صفحات سایت شما را بهینه می‌کند و در این مسیر از طریق نشانه‌ های بصری ساده و متون راهنما هشدارهای لازم را به شما می‌دهد. خبر عالی این است که افزونه یواست سئو با امکانات عالی خود رایگان است و تنها اگر تمایل به امکانات ویژه داشته باشد نیاز به پرداخت هزینه دارید.

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus

افزونه آپ‌‌ درفت‌ پلاس (UpdraftPlus) با اینکه از ۵ افزونه کلیدی وردپرس است زمانی به عنوان اولویت برای بسیاری از صاحبان وب‌ سایت‌ها وردپرسی مطرح می‌شود که متوجه می‌شوند روزانه بیش از ۳۰ هزار سایت هک می‌شوند. بنابراین حضور پلاگین آپ‌‌ درفت‌ پلاس در فهرست افزونه‌ های کلیدی غیر‌ قابل اجتناب است به‌ویژه وقتی دریابید که هکرها نیز به‌خوبی می‌ دانند که ۳۰ درصد سایت‌ها در دنیای وب از وردپرس قدرت گرفته و برای نفوذ به این‌ سایت‌ ها نقشه‌ های ناجوانمردانه زیادی طراحی کرده‌اند.

وردپرس نیز مانند هر سیستم دیگری در طول عمر خود با ناهما هنگی روبه‌رو می‌ شود. گاهی یک اختلال ساده می‌تواند باعث وقفه جدی در روند مدیریت سایت شود. تصور کنید هر افزونه‌ ای حیت افزونه‌ های کلیدی که نصب می‌کنید بنا به ملاحظات امنیتی و بازخورد های که از کاربران دریافت می‌کند به‌ ناچار به‌ روزرسانی‌ ها متعدد را تجربه می‌کند که گاهی در دوره‌ های ماهیانه تکرار می‌شوند. همین‌ موارد به‌ راحتی می‌توانند فهرستی از خطاهای عدم سازگاری را به چاشنی نگرانی مزمن و کشنده‌ای برای مدیران سایت و وب‌ مسترها تهیه کنند؛ اما راه نجات چیست.

اینجاست که افزونه آپ‌‌ درفت‌ پلاس پا به صحنه می‌ گذارد و با وعده ایجاد نسخه پشتیبان حرفه‌ ای از وردپرس، شما را از شر هراس هرگونه ترفند هکری و اختلالات سیستمی نجات می‌دهد. تنها یک نسخه پشتیبان است که به‌آسانی به شما فرصت می‌دهد با کم‌ترین دغدغه به‌ حل مشکلات این چنینی بپردازید یا این جسارت را داشته باشید که همه‌ چیز را از نو و در کم‌ترین زمان ممکن به روال قبل برگردانید.

تعداد زیادی افزونه پشتیبان در مخزن وردپرس سعی در جلب نظر شما خواهند داشت؛ ولیکن افزونه آپ‌‌ درفت‌ پلاس با ویژگی قدرتمند بودن در عین سادگی جای عرضه‌‌ اندام زیادی باقی نمی‌گذارد. استفاده از قابلیت ذخیره نسخه پک‌اپ وردپرس در ابر و تنظیم پشتیبان‌ گیری از سایت وردپرسی به‌ صورت خودکار یا دستی، توان بازگردانی سایت و البته وجود نسخه‌ٔ مناسب رایگان دلایل کافی برای انتخاب پلاگین UpdraftPlus و حضور در جمع افزونه‌ های کلیدی است.

بهترین پلاگین های سایت‌های تجاری وردپرسی

پلاگین های وردپرسی : بهترین افزونه‌ های سایت ‌های تجاری شامل مجموعه ‌ای از پلاگین ‌های حرفه‌ ای و قدرتمند وردپرس است ...

 

افزونه Revive Old Posts

افزونه Revive Old Posts

افزونه ری‌ وایو اولد پست (Revive Old Posts) را حقیقتاً باید یک احیا کننده پست‌ها و محتوای سایت شما نامید که در جمع افزونه‌ های کلیدی چون گوهری می‌ درخشد. امروزه بیش از ۳۰ درصد ترافیک سایت‌ ها مدیون ترافیک کاربرانی است که از شبکه‌ های اجتماعی به آنجا رسیده‌اند. پس عدم توجه به رسانه‌ای اجتماعی به معنای خواندن غزل خداحافظی با توان بالقوه ترافیک سایت شما است.

فقط به این فکر کنید که هر ماه حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر به جمع کاربران فیسبوک و توییتر ملحق می‌ شوند. این رود پر نعمت و زیبا می‌تواند سایت شما را نیز پربارتر کند اگر با افزونه Revive Old Posts دست دوستی و همراهی بدهید.

افزونه Revive Old Posts یک افزونه‌های کلیدی است که استراتژی ساده ولی موفقی را پیگیری می‌ کند. این افزونه به مدیریت انتشار پست‌ های جدید و قدیمی شما و نمایش خودکار آنها در توییتر و فیسبوک می‌ پردازد. هر چند آنقدر به اهمیت کار تیمی نیز واقف است که تنظیماتی برای برنامه زما‌ن‌ بندی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

افزونه Otter

افزونه Otter

افزونه اذر (Otter) یکی از پلاگین‌ های سبک وردپرس و جذاب در بین افزونه‌ های کلیدی است که برای اضافه کردن قابلیت‌ های جدید به گوتنبرگ است. این کتابخانه دوست داشتنی مملو از قالب‌ ها وبلوک‌های جدید برای گوتنبرگ است.

وقتی گوتنبرگ توانست خود را به‌ عنوان جایگزین شایسته‌ ای برای ویرایشگر سنتی وردپرس معرفی کرد احساس شد هنوز می‌توان با افزودن گزینه‌های بیشتر آن را به یک افزونه کلاس بالا تبدیل کرد و از این رو افزونه Otter پا به مخزن وردپرس گذاشت.

با افزونه Otter می‌توانید بیش از ۱۳ بلوک جدید از بلوک‌ های عنوان پیشرفته و حتی نقشه‌ های گوگل را به صفحه اضافه کنید. فرم تماس جذاب و رایگان ایجاد کنید و از رایگان بودن آن لذت ببرید.

افزونه Optimole

افزونه Optimole

به‌ زودی عاشق افزونه اپتیمول (Optimole) خواهید شد. تصاویر در موفقیت سایت شما نقش مهمی را ایفا می‌کنند و بیش از ۵۰ درصد صفحات شما را به نام خود ثبت می‌ کنند. این درصد بالا مشخص می‌کند چرا این همه بر بهینه‌ سازی تصاویر تاکید می‌کنند و چرا باید به افزونه‌ های کلیدی در بخش تصاویر توجه شود.

در واقع تصاویر می‌توانند در زمان بارگیری سایت شما نقش اصلی را بازی کنند. اگر سایت شما بیش از سه ثانیه تاخیر برای بارگیری را تجربه کند این می‌تواند به معنای خداحافظی با بیش از ۵۰ درصد بازدید کنندگان سایت باشد. اگر این دلیل هنوز کافی نیست به بهینه‌ سازی تصاویر در سایت توجه کنید بد نیست بدانید که حدود ۸۰ درصد کاربرانی که در سایت شما چنین تجربه‌ ای را داشته‌ اند تمایل به بازدید مجدد از سایت شما نخواهد داشت.

افزونه اپتیمول بر خود واجب کرده هر گرافیک را که به سایت وردپرسی وارد می‌کنید مورد تفقد قرار داده و با یهینه‌ سازی باعث شود تا حجم کمتری را به خود اختصاص دهد. افزونه Optimole با استفاده از سیستم ابری خود به افزایش سرعت لود سایت شما کمک می‌کند و درعین‌ حال می‌تواند به‌ صورت خودکار تصاویر را با توجه به صفحه نمایش بازدیدکنندگان سایت تغییر دهد تا هم از تماشای تصاویر لذت ببرند هم از سرعت نمایش سایت. افزونه اپتیمول تا سقف بازدید ۵ هزار نفر از سایت به شما خدمات رایگان می‌دهد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo