انکرتکست یا Anchor Text چیست؟

انکرتکست یا Anchor Text چیست؟

انکرتکست چیست؟ آیا معنای دقیق آن را می دانید؟ انکرتکست چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود؟ ما قصد داریم شما را با کلمه ی انکرتکست و هم چنین مفهوم آن آشنا کنیم. در این مقاله ما راهنمایی های لازم را جهت Anchor Text مطلوب و مناسب برایتان قرار داده ایم. لطفا این مطالب را با دقت مطالعه نمایید.

انکرتکست چه کارایی دارد؟

به نظر شما انکرتکست چیست؟ کارایی آن چگونه است؟

همه ی ما ها از اینترنت استفاده می کنیم. بعضی از ما ها یک کاربر ساده هستیم و بعضی دیگر یک وبمستر حرفه ای می باشیم. تنها چیزی که بین همه ی ما ها یکی است این است که همه ی ما در اینترنت جستجو می کنیم. بعضی در گوگل به جستجو می پردازند و عده ای دیگر در مرورگر های مختلف. جستجو کردن عبارات و هم چنین کلمات تقریبا همیشه بر این اساس است که پاسخیمناسب و دقیق برای سوالات خود پیدا نماییم یا اینکه راه حلی مناسب برای مشکلات خود جستجو کنیم.

انکرتکست چه کارایی دارد؟

وقتی که در گوگل عبارت یا کلمه ی مورد نظر را جستجو کردیم سایت ها و لینک های بسیار زیادی جهت مشاهده باز می شود. آن نتیجه ای که بر روی آن کلیلک می کنیم را انکرتکست می نامند. در واقع به زبان ساده تر و عامیانه تر انکر لینک همان متنی است که رنگ آن با رنگ دیگر متن های اطرافش متفاوت بوده و امکان کلیک کردن بر آن وجود دارد.

کلمه ی انکرتکست در واقع یک کلمه ی عجیب است و شاید حتی بی معنی به نظر برسد. ما در اینجا کلمه ی انکر لینک را به صورت دقیق برایتان معنی می کنیم تا کلمه متوجه شوید انکرتکست چیست. کلمه ی انکرتکست تشکیل شده از Anchor به معنای لنگر کشتی و text هم به معنای متن می باشد.

معرفی کلمه کلیدی LSI و تاثیر آن در سئوی سایت

کلمه کلیدی LSI یکی از اصطلاحات رایج در بحث بهینه سازی سایت و سئوی آن می باشد که در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی ...

هر متنی که قابل کلیک کردن باشد و ما را به صفحه ی دیگر هدایت کند در واقع انکرتکست نام دارد. به عکس بالا توجه کنید. در صفحه ای که برای ما باز شده لینکی وجود دارد که قابل کلیک کردن است و رنگ آن با دیگر متنی هایی که در صفحه وجود دارد متفاوت است. وقتی که شما روی آن کلیک می کنید یک صفحه ی دیگر برای ما باز می شود در واقع ما را به صفحه ی دیگری هدایت می کند. آن متن رنگی که بر روی آن کلیک کردیم انکرتکست است.

Anchor Text معمولا در مرورگر ها به رنگ آبی است. در بعضی مرورگر های دیگر علاوه بر آبی بودن رنگ آن یک خط هم در زیر آن کشیده شده است.اگر شما قبلا بر روی آن کلیک کرده باشید برای بار دوم رنگ آن عوض شده و بنفش می شود. حالا متوجه شدید که انکر لینک چیست؟

برای آن که بتونیم یک انکرتکست بسازیم نیازمند به دو چیز هستیم. اول از همه باید در اینترنت یک صفحه داشته باشیم(لینکی که مورد هدف باشد) و مورد دوم این است که یک جمله و یا حتی یک کلمه که کار آن معرفی کردن محتوایی باشد که داخل صفحه ی مورد نظر قرار دارد.

انکرتکست در نوشته ها

انواع انکرتکست

انکرتکست ها انواع بسیار زیادی دارند البته این بستگی به نوع عبارتی دارد که استفاده شده است. هریک از انواع انکرتست دارای نقاتی ضعف و هم چنین دارای نقاط قوت نیز می باشند. برای آن که پی ببریم که کدام نوع از انکر لینک برای ما مناسب تر است بستگی به این دارد که ما لینک خود را در کدام قسمت قرار می دهیم و قصد داریم که از آن چه استفاده ای کنیم. ما در این چند مورد از انواع انکرتکست را برای شما توضیح می دهیم.

نام برند : بعضی ها هستند که قصد آن ها معرفی کردن سایت ها و هم چنین شرکت هاست. در قسمت انکرتکست آن ها نام برند خود را قرار می دهند و کاربر با کلیک کردن بر روی آن به صفحه ی مورد نظر هدایت می شود.

بدون عنوان : بعضی از انکر لینک ها عنوان ندارند و برای اینکه کاربر را به صفحه ی مورد نظر هدایت کنند از خود لینک استفاده می کنند. در واقع قصد آن ها این است تا به این عمل آدرس سایت در ذهن خواننده و یا کاربر ثبت شود.

کلمه کلیدی هدف : بعضی دیگر از انواع انکرتکست به این صورت است که متن ما با عنوان صفحه هدف یکی است. مثالی برایتان می زنیم تا بهتر متوجه شوید. برای مثال در سایتی که کار آن آموزش دادن آشپزی است، عبارت (( قرمه سبزی )) این امکان را دارد که ما را به یک صفحه ای هدایت نمایید که مطالب آن سایت در رابطه با چگونگی تهیه نمودن قرمه سبزی باشد.

به کار بردن تصویر : یک نکته ای که گفتن آن ضروری است این است که در بعضی از مرورگرها تصاویر لینک دار لود نمی شوند ، در این صورت متنی که جایگزین تصویر مورد نظر شده است به صورت یک انکرتکست در صفحه به نمایش گذاشته می شود. اگر قصد استفاده از تصاویر لینک دار را دارید بهتر است که با حساسیت و هم چنین با دقت بسیار زیاد متن جایگزین آن را انتخاب و بنویسید.

نا مشخص : در این نوع می تواند یک متن خیلی ساده انکر لینک باشد. برای مثال عبارت ((اینجا کلیک کنید)) یک نمونه از انکرتکست نامشخص و عمومی است.

این ها نمونه ای از انکرتکست های مختلف بودند که با زبانی ساده برای شما توضیح دادیم.

چگونه می توانیم انکرتکست های بهتری بنویسیم؟

جواب دادن به این سوال که چطور می توانیم انکرتکست های بهتری بنویسیم بسیار ساده است. قرار است وبسایت شما مطالب مفید و ارزشمندی در اختیار کاربران قرار دهد. اصلی ترین و در واقع مهم ترین چیزی که می تواند ارزش سایت شما را نشان دهد انکر لینک می باشد.

سعی کنید انکرتکستی که به کار می برید طولانی و یا بسیار پیچیده نباشد که کاربر را گمراه کند کند. سعی کنید انکرتکستی را برای وبسایت خود انتخاب کنید که با مطالب سایت شما هماهنگی داشته باشد و کاملا مرتبط با مطالب باشد.

نکته ی دیگری که لازم به ذکر است این است که از جملات در انکر لینک های خود استفاده نمایید. انکرتکست هر چی کوتاه تر و خلاصه تر باشد به نفع شماست. انکرتکست هایی که ساده و خلاصه تر هستند، مطالب مورد نظر را گویا تر و بهتر می رسانند.

انکر تکست مشخص و ساده چگونه است؟

در حال حاضر تعداد کارکترهای قابل قبول و هم چنین استانداردی برای انکرتکست مشخص نیست. همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم هر چه تعداد انکرتکست کم تر باشد بهتر است. سعی کنید متن انکرتکست شما به گونه ای باشد که کاربر را جذب نماید و نکته ی مهم دیگر این است که انکر لینک باید دارای بهترین توصیف و همچنین صادقانه باشد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo