معرفی کلمه کلیدی LSI و تاثیر آن در سئوی سایت

معرفی کلمه کلیدی LSI و تاثیر آن در سئوی سایت

کلمه کلیدی LSI یکی از اصطلاحات رایج در بحث بهینه سازی سایت و سئوی آن می باشد که در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی درباره آن بپردازیم.آیا شما اطلاعاتی از کلمات کلیدی LSI دارید؟ آیا از تاثیر LSI ها در بهینه سازی و سئو مطلع هستید؟ آیا از این کلمات در سایت و محتواهای خود بهره می برید؟

برای اینکه یک سایت داشته باشید که بتواند در عرصه اینترنت رقابت کند، باید دارای سئو و بهینه سازی خوبی باشد. یکی از استراتژی هایی که برای سئوی سایت استفاده می شود، تعیین کلمات کلیدی است. با تعیین کلمات کلیدی در سایت خودتان می توانید به گوگل بفهمانید که برای چه کلماتی می خواهید رتبه بگیرید.

کلمه کلیدی LSI

کلمه کلیدی Latent Semantic Indexing باید در این استراتژی جای بگیرد تا بتواند برای شما ترافیک بیشتری وارد کند. هر سئوکار از اهمیت LSI آگاه است و اگر دارای استراتژی درست در این زمینه باشد می تواند نتایج و تاثیرات مثبتی از این قضیه برای بهینه سازی سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود داشته باشد.

کلمه کلیدی LSI در واقع سرواژه اختصاری از Latent Semantic Indexing می باشد. اگر با استفاده از موتورهای ترجمه آنلاین این کلمه را بخواهید ترجمه کنید، به معنای نمایه سازی معنایی نهفته می رسید. در واقع اصطلاحی است که به کار می رود و در اصطلاح به معنی کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی می باشد که کاربران آن را بیشتر جستجو می کنند.

کلمه کلیدی LSI در واقع سرواژه اختصاری از Latent Semantic Indexing

در همینجا می توان به اهمیت کلمه کلیدی LSI پی برد. وقتی دسته ای از کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی هستند که دارای جستجوی بیشتری هستند، شما باید برای افزایش ترافیک ورودی به سایتتان، این کلمات را در داخل محتوای سایت به کار ببرید.

در ادامه به بررسی اهمیت و نحوه استفاده از کلمات کلیدی LSI می پردازیم تا شما با کاربرد و اهمیت آن آشنا شوید.

اهمیت استفاده از کلمه کلیدی LSI برای سئوی سایت

به نظر شما چرا کلمه کلیدی LSI باید در سئوی سایت تاثیر داشته باشد؟ خب این سوالی است که می خواهیم در ادامه این پاراگراف به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

گوگل برای بررسی سئوی سایت ها و بهینه بودن آنها دارای الگوریتم هایی است. این الگوریتم ها با استفاده از ربات های گوگل اجرا می شوند. ربات های گوگل آنقدر پیشرفته هستند که می توانند کلمات کلیدی LSI و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی را در سایت شما تشخیص دهند.

در واقع گوگل برای اینکه سایت شما را بشناسد باید بداند که در چه رده ای از کلمات کلیدی فعالیت می کنید. اگر شما از کلمه کلیدی LSI در محتوا و صفحات سایت خودتان بهره نبرید، باعث می شوید که گوگل را برای این کار به زحمت بیندازد. برای همین گوگل سایت هایی را که از کلمات مرتبط و مترادف کلمه کلیدی اصلی استفاده برده باشند، در رتبه های بالاتری قرار می دهد.

علاوه بر آن اشاره به عبارات مترادف با موضوع اصلی سایت، باعث با مسمی شدن محتواهای سایت شما خواهد شد، به طوری که میزان مطالعه آن مفیدتر خواهد بود. وقتی شما بدون استفاده از کلمه کلیدی LSI ، فقط از کلمه کلیدی استفاده نمایید باعث می شود که متن از حالت طبیعی خود خارج شده و روح خود را از دست بدهد.

اهمیت استفاده از کلمه کلیدی LSI برای سئوی سایت

اینگونه افراد کمتری از خود علاقه نشان می دهند که مطالب سایت شما را دنبال کنند. غیر از بحث خود گوگل، استفاده از این کلمات به شما اعتبار بیشتری خواهد داد.

وقتی شما از کلمات کلیدی LSI در کنار کلمه اصلی استفاده ببرید، باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت شما خواهد شد. همانطور که در پاراگراف های قبل به آن اشاره کردیم، شما از عباراتی استفاده می کنید که جستجوی زیادی دارند، به همین دلیل کاربران به سایت شما بیشتر نزدیک می شوند.

? خب به نظر شما آیا استفاده از کلمه کلیدی LSI ارزشی دارد یا خیر؟

اما سوالی که خیلی از افرادی که تازه میخواهند سئو یاد بگیرند را درگیر خود می کند، این است که چگونه کلمه کلیدی Latent Semantic Indexing را تشخیص دهیم؟ قطعا راه های زیادی برای این کار وجود دارد که هم راحت و ساده هستند و هم حرفه ای و پیشرفته، در ادامه ما قصد داریم به ابزارهایی که در این راه به شما کمک خواهند کرد بپردازیم.

معرفی چند ابزار کاربردی برای یافتن کلمه کلیدی LSI

برای هر کاری ابزاری وجود دارد. یافتن کلمه کلیدی LSI برای سئوی سایت شما بسیار مهم است و اگر می خواهید در عرصه رقابت باقی بمانید باید از این کلمات برای بهبود رتبه سایت خودتان استفاده نمایید.

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل در باکس جستجو

کلمه کلیدی Latent Semantic Indexing چون به گوگل در شناسایی بهتر سایت شما کمک می کند، از این نظر کار پسندیده ای به حساب می آید. پس کاری را که گوگل دوست دارد انجام دهید ت رتبه ای که دوست دارید گوگل به شما بدهد.

پیدا کردن کلمه کلیدی LSI

? ابزارهای معروف و کاربردی برای یافتن LSI عبارتند از :

موتور جستجوی گوگل

خود موتور جستجوی گوگل یکی از بهترین و ساده ترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی Latent Semantic Indexing مرتبط با کلمه کلیدی اصلی می باشد. در واقع شما وقتی به سرچ ( جستجوی ) یک موضوع هدفمند مثل خرید لباس می پردازید، قطعا گوگل در هنگام جستجو کلماتی مشابه را هم به شما پیشنهاد می دهد. این کلمات در واقع همان LSI ها هستند.

یکی از این پیشنهادها در کادر جستجو صورت می گیرد، وقتی که شما در حال تایپ موضوع مورد نظر خود هستید، در کادر جستجو، کلماتی به شما پیشنهاد می شود که هر کدام یک کلمه کلیدی LSI هستند.

غیر از آن در پایین نتایج و انتهای صفحه شما با کلماتی مواجه می شوید، که گوگل به آنها موضوعات مرتبط با جستجو می گوید. در واقع با این عنوان که “مردم همچنین جستجو می کنند” به شما کلمات کلیدی Latent Semantic Indexing را پیشنهاد می دهد.

سایت LSIgraph

یکی از سایت هایی که به صورت رایگان در زمینه کلمه کلیدی Latent Semantic Indexing می تواند به یک سئو کار کمک کند، ال اس آی گراف می باشد. شما با اضافه کردن کلمه کلیدی اصلی خود می توانید بقیه کلمات مرتبط را از این سایت دریافت کنید.

ابزار Google planner

در واقع شما می توانید با یکی از ابزارهای گوگل کلمات کلیدی مرتبط با کلمه اصلی را بیابید. این ابزار به ثبت نام نیاز دارد و شما می توانید از امکانات آن در زمینه پیدا کردن کلمه کلیدی LSI بهره ببرید.

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل در پایین صفحه جستجو

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام وعرض ادب.
  مفید بود سپاس از شما.

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo