Domain Authority چیست؟

Domain Authority چیست

شاید در وردپرس یا مقالات سئو به دو پارمتر Domain Authority , Page Authority برخورد کرده باشید  ، این دو مفهوم میزان اعتبار دامین و صفحات وب سایت شما را بر اساس لینک های ورودی یا بک لینک ها تعیین می کنند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

دامین آتوریتی

Domain Authority چیست ؟

Domain Authority یا دامین آتوریتی نوعی سیستم امتیاز دهی برای دامین وب سایت از بین اعداد  ۰ تا ۱۰۰ است ، که چند سالی است توسط شرکت moz ابداع شده است . هر چقدر که میزان DA یا اعتبار دامین وب سایت شما به عدد ۱۰۰ نزدیکتر باشد ، اعتبار بهتری در صفحه نتایج موتورهای جستجو یا SERP خواهید داشت.

در تعیین اعتبار دامین وب سایت عوامل متعددی دخیل هستند ، که مهم ترین آن ها بک لینک های ورودی به سایت شما هستند.لذا نکته ای که باید در انتخاب سایت برای تبلیغات به آن دقت کنید، همین میزان Domain Authority آن دامین است.هر چقدر کیفیت لینک های ورودی به وب سایت شما از وب سایت های دیگر بالاتر باشد ، میزان اعتبار دامین وب سایت شما افزایش پیدا می کند.

Page Authority چیست ؟

تعریف  Page Authority یا پیج آتوریتی هم همانند پارامتر Domain Authority است ، اما با این تفاوت که این امتیاز برای وب سایت شما لحاظ می شود. و هر صفحه ای که میزان PA آن بالاتر باشد ، شانس بیشتری برای نمایش در موتورهای جستجو البته در لینک های بالاتر را خواهد داشت.

در افزایش اعتبار صفحات وب سایت هم مواردی دخیل هستند که بالغ بر ۴۰ مورد از بین این موارد کیفیت لینک های ورودی به صفحه ، کیفیت محتوا  و انتخاب درست کلمات کلیدی از این موارد هستند.

چه مواردی در میزان Domain Authority  تاثیر گذارند ؟

طبق بررسی هایی که در moz.com صورت گرفته نزدیک به ۴۰ مورد در میزان اعتبار دامین تاثیر گذار است ، که مهم ترین آن ها MozRank و  MozTrust می باشند.

MozRank تعداد و کیفیت لینک های دریافتی شما از سایت های دیگر را بررسی می کند ، بنابراین به این نکته دقت کنید که همیشه از سایت هایی لینک دریافت کنید که دارای اعتبار دامین یا اعتبار صفحه بالاتری نسبت به سایت شما باشند.در این میان MozTrust هم تا حدودی شبیه به MozRank است با این تفاوت که این پارامتر روی اعتبار دامین سایت های که از آنها لینک میگیرد تمرکز دارد.

پس برای دریافت لینک یا تبلیغات در سایت های دیگر حتما قبل سفارش تبلیغ اعتبار دامین آن سایت و میزان اعتبار صفحه را حتما بررسی کنید  که از اعتبار سایت شما بیشتر باشد.

کسب  اعتبار ۱۰ تا ۲۰ در سایت  Moz طبق ابزار این شرکت ، همیشه آسان تر از کسب اعتبار ۲۰ تا ۳۰ است و هر چقدر اعتبار  دامین شما بیشتر می شود رقابت حساس تری را خواهید داشت.

چگونه Domain Authority  سایت خود را افزایش دهیم ؟

همانطور که گفتیم مهم ترین عامل برای افزایش اعتبار دامین دریافت لینک از سایت های معتبر به شرطی که لینک های با کیفیتی باشند ، یکی از روش های درست و اثر گذار دریافت لینک تبلیغات با استفاده از روش های ریپورتاژ آگهی است .

علاوه بر دریافت لینک عوامل دیگری هم در افزایش اعتبار دامین صفحات وب سایت شما دخیل هستند ، که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • ایجاد لینک سازی شبکه ای در وب سایت
 • دادن لینک به سایت های بزرگ و معتبر
 • افزایش میزان تمدید دامین وب سایت
 • عدم لینک دهی یا لینک گیری از سایت های  اسپم
 • بهبود سئو داخلی ( on page SEO )

استفاده از شبکه های مجازی برای برند سازی

همان طور که گفتیم مهم ترین فاکتور ئر افزایش رتبه دامین شما لینک سازی مطلوب است ، اما کیفیت لینک ها و فالو (Follow)  بودن آن ها هم مهم است .  چرا که اعتبار از طریق لینک منتقل می شود و تا زمانی که لینک ها فالو نباشد یعنی موتور های جستجو آن لینک را دنبال کنند ، دامین شما هم افزایش اعتبار نخواهد داشت.

لینک nofollow و کاربردهای آن در سئو سایت

لینک nofollow همان لینک هایی می باشند که شما آنها را برای محاسبه رتبه بندی صفحات اصلی سایتتان قرار داده اید و آن لینک ...

برای لینک سازی موثر روش های مختلفی وجود دارد ، از جمله ی آن ها ارسال کامنت در سایت های مرتبط، ارسال مقاله در فروم ها و انجمن های گفتگو ،صفحات فرود وابسته به سرویس های ایمیل مارکتینگ ، شبکه های اجتماعی و تبلیغات که هرکدام برای شما می تواند در بحث لینک سازی مهم باشد.

در میان موارد بالا شبکه های اجتماعی و تبلیغات روش های موثر تری برای لینک سازی هستند ، پس از تبلیغات برای سایت خود نترسید و شروع کنید به تبلیغات البته به روش موثر که در مقاله ای دیگر به آن می پردازیم.

برای بررسی میزان اعتبار دامین وب سایت خود وارد لینک https://moz.com/free-seo-tools شوید،سپس از بین ابزارهای موجود شما باید ابزار Link Explorer را انتخاب کنید،دقت کنید که شما باید حتما در سایت moz.com ثبت نام کنید.تا بتوانید از ابزارهای موجود در این وب سایت استفاده کنید.

بعد اینکه حساب کاربری شما در این سایت ایجاد شد،با استفاده از ابزار Link Explorer می توانید میزبان اعتبار دامین وب سایت خودتان را بررسی کنید.

بررسی اعتبار دامین در سایت moz

برچسب ها :

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام و درود بر شما بابت آموزش های با کیفیت تون.

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  🎁تخفیف ویژه به مناسبت ۷ سالگی لرن دی ال ، بر روی پلن های ۶ ماهه و یکساله 🎁
  +
  لرن دی ال
  Logo