افزونه Easy Digital Downloads – پیکربندی عمومی

افزونه Easy Digital Downloads - پیکربندی عمومی

یکی از روش های کسب درآمد از اینترنت فروش فایل به صورت دانلود هست با استفاده از این روش همانند سایت های زیادی که در سراسر دنیا و ایران مشغول به فروش فایل هستند می توانید درآمد زیادی را کسب کنید فرقی نمی کند که قصد فروش چه نوع فایل را دارید ولی با استفاده از وردپرس و افزونه Easy Digital Downloads شما به راحتی می توانید یک سیستم فروش فایل اینترنتی را راه اندازی کنید.

افزونه Easy Digital Downloads یکی از افزونه های فروشگاه ساز و حرفه ای وردپرس است که به صورت رایگان عرضه میشود و شما با استفاده از این افزونه براحتی میتوانید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید که در این فروشگاه خود شما می توانید انواع فایل های دانلودی را برای فروش قرار دهید.

افزونه Easy Digital Downloads

این افزونه به صورت کامل از زبان فارسی و واحد پول ایران پشتیبانی می کند و شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در قالب زبان فارسی بر بستر وردپرس با استفاده از این افزونه هیچ مشکلی نخواهید داشت همچنین افزونه های جانبی زیادی برای این افزونه عرضه شده از طرف سازنده که هر یک امکان بسیار جالب و کاربردی را به فروشگاه اینترنتی شما اضافه می کند.

در حال حاضر در ایران همه شرکتهایی که درگاه پرداخت اینترنتی عرضه می کند یک افزونه جانبی برای استفاده در کنار این فروشگاه ساز در اختیار شما قرار می دهد و شما به راحتی می توانید از درگاه های پرداخت اینترنتی ایرانی برای فروشگاه خود که بر بستر افزونه Easy Digital Downloads راه اندازی شده است استفاده کنید.

نکته : دقت کنید شما با استفاده از این افزونه تنها می توانید محصولاتی که به صورت دانلودی عرضه می‌شوند را به فروش بگذارید اگر قصد دارید که محصولات خودتان را به صورت فیزیکی یا پستی برای فروش قرار دهید باید از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس استفاده کنید.

آموزش ویدئویی افزونه Easy Digital Downloads به زبان فارسی

برای نصب افزونه Easy Digital Downloads کافیست به سایت رسمی وردپرس مراجعه کنید و به راحتی این افزونه را نصب کنید. پس از نصب افزونه یک بخشی با عنوان دانلود ها به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد که در ادامه در مورد کانفیگ عمومی این افزونه صحبت خواهیم کرد.

پیکربندی Easy Digital Downloads

بخش عمومی

در بخش عمومی تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads شما می توانید کانفیگ مربوط به برگه ها و واحد پول برای فروشگاه اینترنتی خود را انجام دهید. شما افزونه را روی سایت خود نصب کنید در بخش برگه های وردپرس چهار برگ برای شما ایجاد خواهد شد که از طریق این برگه ها خدمات فروش و تایید خرید مشتری شما صورت می گیرد.

پیکربندی بخش عمومی افزونه Easy Digital Downloads

هر یک از این برگه ها با استفاده از یک عدد کوتاه نمایانگر یک اقدام در افزونه Easy Digital Downloads هستم که در ادامه می توانید این کتاب کوتاه را مشاهده کنید و اگر شما با نصب افزونه برگه ها بصورت اتوماتیک برای شما ایجاد نشد می توانید با استفاده از این کد کوتاه هر یک از برگه ها را برای سایت خود ایجاد کنید.

 • برگه پرداخت : [download_checkout]
 • برگه تایید پرداخت : از خرید شما متشکریم! [edd_receipt]
 • برگه تراکنش ناموفق : تراکنش شما ناموفق بود، لطفاً دوباره تلاش کنید یا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.
 • برگه سوابق خرید : [purchase_history]

برگه ها

دقت کنید در بخش تنظیمات عمومی افزونه و بخش برگه ها شما باید برای هر یک از صفحه اصلی پرداخت،برگه خرید موفق ،برگه تراکنش ناموفق و برگه خرید های اخیر صفحاتی ایجاد کرده را انتخاب و تنظیمات را ذخیره کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از یک برگه زمانی که کاربر شما خرید اینترنتی در سایت انجام می دهد را پس از خرید به یک صفحه مشخص هدایت کنید که در بخش صفحه تغییر مسیر می‌تواند این کار را انجام دهید.

? مقاله مشابه : افزونه Easy Digital Downloads – درگاه های پرداخت

موقعیت فروشگاه

در بخش موقعیت فروشگاه شما باید از بین کشور و استان محل یا دفتر فروشگاه اینترنتی خود را تعیین کنیم از بین کشور های موجود دراین زمینه کشور ایران هم قرار دارد که کشور ایران را انتخاب کنید و از بین شهرهای موجود هم تمامی شهر های ایران قرار دارد که می توانید شهر یا استان مربوط به خودتان را انتخاب کنید.

ردگیری

اجازه پیگیری فعالیت امکانی است که به تازگی در این افزونه اضافه شده است اگر تیک این گزینه را بزنید این امکان را برای افزونه فراهم کرده اید که فعالیت فروشگاه اینترنتی شما را زیر نظر داشته باشد اما این اطلاعات به صورت خصوصی برای سازندگان افزونه ارسال خواهد شد برای توسعه و پیشرفت بهتر این است که می توانید این گزینه را به انتخاب خودتان بزنید یا نزنید.

واحد ارزی

در بخش واحد ارزی شما باید واحد پول مورد نظر برای فروشگاه اینترنتی خود را تعیین کنید که در بین واحدهای پولی مجاز و موجود در افزونه Easy Digital Downloads ریال هم برای ایران قرار دارد اما اگر شما قصد دارید که از واحد پولی تومان استفاده کنید در ادامه سری آموزش های این افزونه ما به شما روش تبدیل ریال به تومان را خواهیم کرد.

انتخاب واحد ارزی در افزونه Easy Digital Downloads

در بخش موقعیت نمایش علامت واحد ارزی شما باید مقدار بعد را برای واحد پولی تومان انتخاب کنید و در بخش جداکننده صرفا هم می توانید از نقطه یا ویرگول فارسی استفاده کنید. چون که در واحد پولی ایران ما مقدار اعشار را نداریم در بخش جدا کننده انتشار مقدار خاصی را لازم نیست وارد کنید و می توانید به همین صورت تنظیمات این بخش را ذخیره کنید.

افزونه Parsi Date

برای این که بتوانید در بخش زبان فارسی با استفاده از این افزونه از تاریخ شمسی و یکسری امکانات دیگر استفاده کنید شما باید یک افزونه مکمل برای این افزونه و کل سایت وردپرسی خودتان نصب کنید ما توصیه می کنیم افزونه پارسی دیت راحت من نصب کنید.بعد که افزونه را نصب کردید به تنظیمات افزونه مراجعه کنید و در بخش هسته تمامی گزینه ها را روی فعال قرار دهید و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید.

نصب افزونه فارسی ساز وردپرس Parsi Date

تنظیم افزونه فارسی ساز وردپرس Parsi Date

هچنین شما در بخش تبدیل برای اینکه بتوانید از تاریخ و اعداد فارسی در سایت وردپرسی خود استفاده کنید توصیه می کنید تمامی بخش‌های این امکان را روی گزینه فعال قرار دهید و در آخر رو ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخش آخر یعنی هماهنگی با افزونه ها بخشی است که ما توصیه می‌کنیم حتماً از این بخش افزونه استفاده کنید و شما میتوانید در بخش Easy Digital Downloads تصحیح قیمت گزینه فعال و انتخاب کنید و در بخش جایگزینی ریال با RIAL هم گزینه فعال که به این صورت کلمه ریال انگلیسی به کلمه ریال فارسی تبدیل خواهد شد.

تنظیمات افزونه پارسی دیت

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. ممنون بابت آموزش کاملتون
  یه سوال دارم : چطور میشه توی EDD تعداد دانلود هر کاربر در طول روز رو محدود کرد مثلا ۵ تا دانلود بصورت کلی.؟

  • سلام و عرض ادب
   به صورت پیش فرض در تنظیمات افزونه این امکان وجود داره که برای دانلودمحدودیت تعریف کنید اما به این صورت که اگر شما محدودیت رو برای ۵ دانلود در نظربگیرید این ۵ دانلود برای هر محصول هست و به صورت کلی روی کل محصولات نیست که تنها روزی ۵ تا دانلود داشته باشه.مگراینکه شما با استفاده از افزونه Restrict Content Pro در کنار EDD محدودیت تعریف کنید که باید بررسی کنید این امکان رو به شما میده یا نه،همین سیستم روی توی ووکامرس با استفاده از افزونه ها به صورت اشتراک ویژه میشه پیاده سازی کرد ولی توی افزونه EDD یکم محدودیت داره.البته ما افزونه های جانبی EDD رو توی سایتمون داریم توی این افزونه ها بررسی کنید شاید افزونه جانبی برای این موضوع داشته باشه یا اینکه توی سایت رسمی این افزونه از بین افزونه های جانبی بررسی کنید که اگر افزونه ای برای این منظور برای EDD بود نام افزونه رو برای ما ارسال کنید تا توی منابع مون بررسی کنیم اگربتونیم براتون تهیه می کنیم.

   با تشکر از شما.

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo