افزونه Easy Digital Downloads – درگاه های پرداخت

7

فروشگاه اینترنتی نیاز به یک درگاه پرداخت به صورت آنلاین دارد برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین شما می توانید هم مستقیم از بانک دلخواهتان اقدام کنید یا اینکه از طریق شرکت‌های واسط درگاه پرداخت آنلاین دریافت کنید.

افزونه Easy Digital Downloads هم همانند دیگر افزونه های فروشگاه ساز به شما این امکان را می دهد که بتوانید درگاه پرداخت آنلاین را به سایت خود متصل کنید و کاربران شما به صورت آنلاین مبلغ هر محصول را پرداخت کرده و پس از پرداخت به آن محصول دسترسی داشته باشند.

درگاه پرداخت مستقیم

برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم شما میتوانید به بانک محل سکونت خودتان مراجعه کنید و با تکمیل کردن اطلاعات خودتان نسبت به دریافت درگاه پرداخت اقدام کنید اما شما برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم از بانک درگاه پرداخت دریافت کنید حتما باید مجوز اینماد را داشته باشید.

نکته بعدی که باید در مورد دریافت درگاه پرداخت مستقیم به آن دقت کنید افزونه های جانبی برای Easy Digital Downloads است چرا که بانک این افزونه را در اختیار شما قرار نمی دهد و شما باید از یک توسعه دهنده یا یک فروشگاه اینترنتی مخصوص فروش محصولات وردپرس این افزونه را خریداری کنید.

پس حتما قبل از اینکه برای دریافت درگاه پرداخت به یک بانک مورد نظر یا دلخواه خودتان مراجعه کنید بررسی کنید که افزونه جانبی یا افزونه درگاه پرداخت Easy Digital Downloads برای آن بانک وجود دارد یا نه ،که اگر این افزونه در اسطوره‌های ایرانی موجود نباشد سفارش کد نویسی افزونه برای شما هزینه بالای خواهد داشت.

درگاه پرداخت واسط

در این نوع روش درگاه پرداخت شما با استفاده از شرکت های واسط مانند زرین پال یا pay.ir می توانید یک درگاه پرداخت آنلاین برای فروشگاه اینترنتی خود دریافت کنید که در این صورت شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت یک درصد خیلی کم از هر پرداخت را به ازای سیستمی که در اختیار شما قرار می دهد برداشت می کند.

یکی از ویژگی‌های خوب این نوع درگاه پرداخت این است که شما برای استفاده از شرکت‌های واسط الزامی به دریافت مجوز اینماد ندارید ضمن اینکه این شرکت تا افزونه های مورد نیاز برای هر یک از فروشگاه ساز ها را به صورت رایگاناختیارشما قرار می دهند.

پس برای شروع کار شما می توانید از این شرکت های فاسد استفاده کنید،در حال حاضر در ایران شرکت زرین پال به صورت حرفه‌ای در این زمینه مشغول به کار است اما شرکت های واسطه دیگری هم هستند که با یک سرچ کوتاه در گوگل می‌توانید در مورد آنها اطلاعات زیادی کسب کنید.

? مقاله مشابه : افزونه Easy Digital Downloads – پیکربندی عمومی

اتصال درگاه پرداخت به Easy Digital Downloads

پس از اینکه شما انتخاب کردید درگاه پرداخت را به صورت مستقیم یا با استفاده از شرکت های واسطه دریافت کنید نوبت به اتصال درگاه پرداخت به سایت می رسد که باید ابتدا شما افزونه جانبی برای Easy Digital Downloads تهیه کنید که با نصب این افزونه در بخش درگاه های پرداخت شما می توانید شروع به پیکربندی درگاه پرداخت آنلاین خود کنید.

اتصال درگاه پرداخت به Easy Digital Downloads

درگاه های پرداخت Easy Digital Downloads

در این بخش شما میتوانید به درگاه پرداخت آنلاین فروشگاه خود دسترسی داشته باشید همچنین این امکان برای شما فراهم است که از چندین درگاه پرداخت به صورت مستقیم یا با واسطه در سایت خود استفاده کنید.

زمانی که شما با استفاده از شرکت های واسطه یا به صورت مستقیم از بانک درگاه پرداخت دریافت کنید و وب سایت شما توسط شرکت واسط ایا بانک تایید شود یک مرچنت کد در اختیار شما قرار می دهند. که با استفاده از این کد وب سایت شما به درگاه پرداخت آنلاین متصل خواهد شد در بخش تنظیمات درگاه پرداخت افزونه Easy Digital Downloads باید کدی که از بانک یا شرکت واسط دریافت می کنید را وارد کنید.

در این آموزش ما از افزونه زرین پال برای اتصال به درگاه پرداخت استفاده می کنیم که دقت کنید در مکان سرور باید کشور ایران را انتخاب کنید و در بخش نام درگاه در صفحه پرداخت می توانید یک برچسب برای خود انتخاب کنید.

درگاه های پرداخت زرین پال به افزونه Easy Digital Downloads

اگر شما از درگاه های پرداخت واسط برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید هر پرداخت که انجام می‌شود وارد حساب آن شرکت خواهد شد و شما می توانید با تسویه حساب این مبلغ را دریافت کنید اما اگر از بانک به صورت مستقیم درگاه پرداخت دریافت کنید این مبلغ در تراکنش ها بصورت مستقیم به حساب شما واریز خواهد شد.

نکته : سعی کنید همیشه از دو شرکت مختلف یا از بانک مهر به درگاه پرداخت دریافت کنید گاهی ممکن است یک شرکت یا یک بانک برای یک مدت زمان کوتاه یا بلند ای در درگاه پرداخت آن دچار ایراد شود در این زمان شما باید یک درگاه پرداخت دوم برای جایگزین کردن در سایت خود داشته باشید حتما به این موضوع دقت کنید که در صورت بروز این مشکلات بخش فروشگاه اینترنتی وبسایت شما تعطیل نشود.

حالت آزمایشی Easy Digital Downloads

اگر بخواهید از حالت آزمایشی برای بررسی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید افزونه Easy Digital Downloads این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید یک درگاه پرداخت آنلاین آزمایشی در سایت خود داشته باشید ولی دقت کنید در این درگاه پرداخت هیچ تراکنشی صورت نمی گیرد.

در بخش درگاه‌های پرداخت اگر شما از چندین درگاه پرداخت آنلاین برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید می توانید آنها را مشاهده کنیم که هرکدام را بخواهید فعال شود باید آن را زده بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید که در این صورت درگاه پرداخت انتخابی برای سایت شما فعال خواهد شد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo