آموزش افزونه Yoast SEO – بخش عمومی

آموزش افزونه Yoast SEO – بخش عمومی

افزونه Yoast SEO یکی از افزونه های کاربردی و ضروری برای هر سایت وردپرسی است،در ادامه سری مقالات آموزش این افزونه کاربردی به بخش عمومی افزونه رسیدیم در این مقاله قصد داریم شما را با بخش عمومی افزونه Yoast SEO سئو آشنا کنیم.

در بخش عمومی افزونه شما واسه تب روبه‌رو هستید که در طب پیشخوان اطلاعاتی پیرامون بخش های مختلف سایت دریافت می کند،اولین گزینه پیکربندی سریع افزونه Yoast SEO است که در مقاله قبلی پیرامون آن صحبت کرد.

آموزش بخش عمومی در افزونه Yoast SEO

یکی از قابلیت های خوب این افزونه امکان اشکال زدایی آن است،که اگر ایراد یا مشکلی از دید سئو در هر بخشی از سایت شما وجود داشته باشد در بخش مشکلات این تب برای شما نمایش می دهد

این نوع مشکلات رنج یا موضوع مشخصی ندارد و برای هر سایت متفاوت است،پس بسته به مشکل و پیغامی که افزونه Yoast SEO برای شما لیست می‌کند باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

بخش دیگری که در طب پیشخوان افزونه وجود دارد و شما باید همیشه این بخش را مد نظر داشته باشید اطلاعیه ها هستند،که افزونه Yoast SEO پیرامون کم کاری هایی که در بخش های مختلف سایت از طرف شما صورت می گیرد اعلان های را برای شما لیست می کند.

به عنوان مثال شمارش محتوای یتیم سایت در این بخش قرار می گیرد که با یک کلیک روی لینک مورد نظر شما می توانید محتوای تیم سایت خود دسترسی داشته باشید و هر کدام را متناسب با لینک تولیدی رفع کنید.

? مقالات مشابه : آموزش افزونه Yoast SEO – پیکربندی سریع

تب امکانات

در این بخش شما می توانید امکانات مختلفی که در افزونه Yoast SEO وجود دارد را فعال یا غیرفعال کنید که در ادامه به معرفی هر کدام از این امکانات می پردازیم.

آموزش بخش امکانات در افزونه Yoast SEO

آنالیز سئو

یکی از قابلیت های خوب افزونه Yoast SEO آنالیز و بررسی است های وب سایت شما است که با بررسی بخش های مختلف وب سایت از دید سئو شما را بررسی کرده و به شما پیشنهاداتی برای رفع ایرادات بخش بهینه سازی وب سایت به شما می دهد،فعال کردن این گزینه این امکان به شما می دهد تا بتوانید بررسی بهتری روی بهینه سازی سایت خود داشته باشید.

تجزیه و تحلیل خوانایی

یکی از بخش های کاربردی و مهم افزونه یواست که روی خوانایی سایت شما کار می کند که این امکان در نسخه در پیشرفت های زیادی داشته است ولی هنوز هم نقص هایی در زبان فارسی از این افزونه دیده می شود

محتوای شاخص

گزینه محتوای شاخص به شما کمک می کند تا محتوای که در وب سایت شما از همه محتوا های دیگر که موضوعات مختلف امتیاز بالاتری برخوردار است،یا یک محتوای نابی را شما در سایت تولید کردید که می‌توان توی نتایج گوگل امتیاز خوبی برای محتوا گرفت به عنوان محتوای شاخص در سایت با استفاده از افزونه Yoast SEO انتخاب کنید.

شمارنده پیوند متن

این گزینه به شما کمک می کند تا مدیریت بهتری روی لینک سازی داخلی محتوای خود داشته باشید،اگر رشته های سایت خود مراجعه کنید برای هر نوشته تعداد لینک ورودی و خروجی مشخص است که توصیه می کنیم حتما از این گزینه استفاده کنید.

نقشه های سایت

یکی از قابلیت های خوب این افزونه ایجاد نقشه سایت است که با استفاده از نقشه سایت شما می توانید یک مجموعه از لینک های سایت خودتان را در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا سریع تر و بهتر سایت شما را ایندکس کند.

ادغام Ryte

بررسی می کند که به سایت شما قابلیت ایندکس توی موتورهای جستجو را دارد یا خیر یا اینکه سایت شما در موتورهای جستجو ایندکس شده است یا نه و اگر سایت شما در موتورهای جستجو ایندکس نشده باشد با استفاده از این گزینه شما متوجه خواهید شد پس توصیه می کنیم حتما این گزینه را فعال نگه دارید

نوار منوی مدیریت

با روشن کردن این گزینه شما می توانید بخشی از تنظیمات افزونه Yoast SEO را در بخش منوی مدیریت وردپرس خود در بالای صفحه داشته باشید که به شما برای دسترسی سریعتر به بخش‌های مختلف افزونه کمک می کند.

امنیت تنظیمات پیشرفته برای نویسنده ها در دسترس نیست

اگر سایت شما از چندین نویسنده برخوردار هست شما می توانید با خاموش کردن این گزینه امکانات کمتری از افزونه را در اختیار نویسندگان خود قرار دهید اگر به نویسندگان خود اعتماد کمی دارید یا نویسندگان زیادی روی وبسایت شما کار می کند که مدیریت این نویسندگان کار سختی است توصیه می‌کنیم که این گزینه را روشن کنید هرچند با روشن کردن این گزینه امکانات کمی از افزونه در اختیار نویسندگان سایت شما قرار می گیرد که باید بررسی کنید.

ابزارهای وب مستر

در این بخش شما می توانید با استفاده از افزونه Yoast SEO سایت خودتان را در موتورهای جستجوگر مختلف شامل بایدو، بینگ، گوگل، ‏yandex ثبت کنید.با توجه به تحریم افزونه Yoast SEO توسط ایران شاید موفق به ثبت سایت خود با استفاده از این افزونه در گوگل نشوید این امکان را میتونید به صورت دستی انجام دهید.

آموزش بخش ابزارهای جستجو در افزونه Yoast SEO

ولی برای بقیه موتورهای جستجو میتوانید با استفاده از افزونه Yoast SEO این کار را انجام دهید،به عنوان مثال برای ثبت سایت در موتور جستجوگر بینگ کافیست روی گزینه ابزار وب مستر بین کلیک کنید.

با استفاده از این گزینه شما به وب سایت Bing هدایت خواهید شد که باید در وب سایت ثبت نام کنید و پس از اینکه در وب سایت ثبت نام کردید و آدرس وب سایت شما تایید شد این موتور جستجوگر یک بعدی در اختیار شما قرار می دهد که باید در کادر مربوطه وارد کند و روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo