نکات مهم در نوشتن یک محتوای خوب برای وب سایت

6

محتوای خوب یکی از مهم ترین مواردی است که برای مدیریت یک وب سایت باید مورد استفاده قرار گیرد. منظور از محتوای خوب محتوایی است که بتواند هم نظر مخاطبان را جلب نماید و هم برای سئو سایت مفید باشد. محتوای خوب باید کاربردی و به روز باشد تا مخاطبان با خواندن آن ترغیب شوند سایر مطالب سایت را هم مرور کرده و یا سایت را به سایرین معرفی نمایند.

نکات مهم در نوشتن محتوا

محتوای خوب یکی از مهم ترین مواردی است که برای مدیریت یک وب سایت باید تهیه و مورد استفاده قرار گیرد. منظور از محتوای خوب محتوایی است که بتواند هم نظر مخاطبان را جلب نماید و هم برای سئو سایت مفید باشد. به این معنا که محتوای خوب باید کاربردی و به روز باشد تا مخاطبان با خواندن آن ترغیب شوند سایر مطالب سایت را هم مرور کرده و یا سایت را به سایرین معرفی نمایند.

همچنین اصول نوشتن یک محتوای خوب باید به گونه ای رعایت شود که برای بهبود وضعیت سئو سایت بتوان آن را به کار گرفت و موتور های جستجو با استفاده از آن سایت شما را در صفحات اول نتایج جستجو به نمایش بگذارند.

هنگامی که می خواهید یک محتوای خوب بنویسید باید به همه اصول نگارشی و املایی توجه کنید. محتوایی که بسیار حرفه ای و از جدید ترین منابع تهیه شده باشد اما دارای غلط های املایی باشد نمی تواند برای سایت شما اعتبار کافی را کسب نماید. اگر قصد دارید از محتوا نویسی برای بهبود وضعیت سایت استفاده کنید باید برنامه ریزی کرده و مطابق یک برنامه مشخص اقدام به این کار نمایید.

اصول نوشتن محتوای خوب و کاربردی

اصول نوشتن محتوای خوب و کاربردی

برای نوشتن یک محتوای خوب که بتواند شما را به اهدافی که دارید برساند لازم است برخی مسائل را مد نظر قرار دهید. اولین نکته ای که در خصوص اصول نوشتن محتوای خوب باید رعایت کنید این است که از هرگونه کپی کردن محتواهای موجود خود داری نمایید. این کار هم می تواند به اعتبار سایت شما لطمه وارد کند و هم می تواند از لحاظ موتور های جستجو نمرات منفی داشته باشد.

اگر می خواهید محتوای خوب و مفیدی تهیه کنید پیش از هر چیز باید هدف گذاری های مشخصی داشته باشید. شما به عنوان تهیه کننده محتوا باید اهداف و مخاطبان خود را به خوبی شناسایی کرده و سپس شروع به کار کنید. برای نوشتن محتوای خوب باید از منابع معتبر و به روز استفاده کنید. علاوه بر این در نوشتن محتوا باید از کلمات کلیدی به میزان مناسب استفاده نمایید.

یک محتوای خوب نیاز به داشتن عنوانی جذاب و هدفمند دارد. عنوان شما باید در بر گیرنده موضوع محتوا باشد و از طرفی باید به گونه طراحی شود که بتواند مخاطبان را به خواندن محتوای مربوطه ترغیب نماید.

بهتر است موضوعات خود را طبقه بندی کرده و در پاراگراف های مختلف و با عناوین جذاب گوناگونی قرار دهید. این پاراگراف بندی ها می تواند به خوانندگان محتوا نیز کمک کند که موضوع را بهتر و آسان تر درک نمایند.

تعداد کلمات متون نیز می تواند نقشی موثر در موفقیت آن داشته باشد. متن های خیلی بلند یا خیلی کوتاه می توانند مخاطبان را از خواندن موضوع دلسرد نمایند. معمولا حداقل تعداد کلمات برای یک محتوای خوب در حدود ۳۰۰ کلمه است. اما در کل تعداد ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه می تواند انتخاب مناسبی برای تدوین یک محتوای مناسب به شمار بیاید.

برای آن که متن شما برای خواننده ها جذاب تر به نظر بیاید سعی کنید از تصاویر و نمودار ها و شکل های مختلفی استفاده کنید. یک محتوای خوب حالی متن و تصویر با هم است و البته فراموش نکنید که برای عکس ها حتما توضیحاتی بنویسید که در تگ آلت تصاویر قرار داده شود. برای نوشتن این توضیحات بهتر است از کلمات کلیدی هم استفاده نمایید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند از ویژگی های یک محتوای خوب قلمداد شود این است که امکان لینک دهی های داخلی و خارجی را در متن در نظر بگیرید. اگر شما متونی در سایت دارید که می توانید آن ها را به هم مرتبط نمایید بهتر است این کار را با لینک دهی انجام دهید.

نقش کلمات کلیدی در نوشتن محتوای خوب

محتوای خوب باید بر پایه کلمات کلیدی پر کاربرد تهیه و تدوین گردد. منظور از کلمات کلیدی این است که شما باید پیش از شروع کار به دنبال کلمات و عباراتی باشید که مخاطبان شما در زمان جستجو از آن ها استفاده می کنند.

هر چه کلماتی که انتخاب می کنید به نتایج جستجوی کاربران نزدیک تر باشد بیشتر می توانید امیدوار باشید که در اولین نتایج صفحه اول نشان داده شوید. استفاده از کلمات کلیدی در عناوین داخل متن و همچنین عنوان اولیه متن می تواند نقشی موثر در بهبود وضعیت سئو سایت داشته باشد.

یافتن کلمات کلیدی و استفاده از آن ها باید به صورت کاملا تخصص انجام شد. در برخی شرایط افراد کلمات کلیدی مورد نظر شان را به تعدادی بیش تر از حد استاندارد در متن استفاده می کنند به گونه ای که دیگر متن معنا و مفهوم خود را از دست خواهد داد.

فراموش نکنید استفاده از کلمات کلیدی برای نوشتن یک محتوای خوب باید برای اساس اصول محتوا نویسی انجام شود و در غیر این صورت نه تنها نمی تواند امتیازات لازم را برای سایت به همراه داشته باشد بلکه ممکن است از جانب موتور های جستجو غیر عادی تشخیص داده شده و موجب جریمه شدن سایت شود. حداقل تعداد استفاده از کلمات کلیدی برای تهیه یک متن مناسب ۱ درصد متن است.

یکی از مهم ترین نکاتی که برای استفاده از کلمات کلیدی باید مورد توجه قرار داده شود این است که از آن ها در پاراگراف اولیه استفاده شود و چه بهتر که پاراگراف ها با این کلمات شروع شوند.

پس از تهیه یک محتوای خوب چه کنیم؟

پس از تهیه یک محتوای خوب چه کنیم؟

هنگامی که یک محتوای خوب را با توجه به همه مواردی که در بالا ذکر گردید تهیه نمودید نوبت به این می رسد که محتوا را در سایت بار گذاری کرده و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. اما توصیه ما به شما این است حتی اگر اطمینان دارید که همه اصول گفته شده را انجام داده اید باز هم پیش از انتشار متن مورد نظر آن را با استفاده از ابزار های در دسترس از لحاظ وضعیت سئو مورد بررسی قرار دهید.

این ابزار ها از دیدگاه های مختلفی محتوای شما را مورد بررسی قرار داده و به آن امتیاز می دهند. به این ترتیب می توانید تصمیم بگیرید که آیا محتوا را می توانید در سایت قرار دهید یا لازم است تغییرات و اصلاحاتی روی آن اعمال گردد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام ممنون از مقاله خوبتون.

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo