Google Sandbox چیست ؟

Google Sandbox چیست ؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که Google Sandbox چیست؟ در واقع گوگل به سوالی که پرسیده می شود Google Sandbox چیست، هیچ زمانی به طور واضح و شفاف نه آن را تایید کرده است و نه آن را رد کرده است. به همین دلیل در بین وبمستران این اختلاف نظر وجود که آیا Google Sandbox به طور واقعی وجود دارد یا خیر؟

ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل در این رابطه صحبت کنیم و بررسی کنیم که Google Sandbox چیست و چگونه کار می کند. اگر شما هم به این مسئله علاقه مند هستید و یا اینکه در این مورد سوالی دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

Google Sandbox چیست؟

Google Sandbox چیست؟

بسیاری از سایت ها Google Sandbox را به زمین شنی بازی کودکان تشبیه کرده اند. به دلیل اینکه Google Sandbox فقط بر روی سایت هایی که به تازگی شروع به فعالیت کرده اند، اتفاق می افتد و سایت هایی که مدت زمانی از شروع به کار آنها گذشته است، با این پدیده رو به رو نخواهند بود.

به این معنی که سایت هایی که تازه شروع به فعالیت می کنند به مدت بین ۱ تا ۴ ماه در Google Sandbox قرار می گیرند. البته هیچ شخصی به طور دقیق نمی تواند اعلام کند که مدت زمان دقیقی که سایت در Google Sandbox چه میزان می باشد.

ولی مدت زمانی که وبمستران و افرادی که در این حوزه حضور دارند به صورت تجربی در رابطه با Google Sandbox اعلام کرده اند، بازه زمانی ۱ تا ۴ ماه می باشد. البته باید بار دیگر این نکته را می بایست گوشزد کرد که این اتفاق یعنی قرار گرفتن Google Sandbox تنها برای سایت هایی که به تازگی شروع به فعالیت کرده اند، اتفاق می افتد.

چطور از Google Sandbox خارج شویم؟

اگر شما هم به تازگی یک سایت طراحی کرده باشید و به تازگی وارد اینترنت شده اید، با دانستن این نکته حتما دچار نگرانی می شوید. اما باید گفت که این مسئله اصلا جای نگرانی ندارد. به دلیل اینکه شما اگر به طور اصولی و درست سایت خود را هدایت کنید، مدت زمانی که شما در Google Sandbox قرار می گیرید، بسیار کوتاه خواهد بود.

شما می توانید با تولید محتوا مناسب، رعایت کردن مسائل سئو و ارتقا سایت خود به روش های کاملا درست هرچه زودتر از Google Sandbox خارج شوید و به اهداف خود دست پیدا کنید.

اگر هدف سایت شما جذب ترافیک باشد قطعا در روزهای ابتدایی کار خود به هدف خود دست پیدا نخواهید کرد اما دلسرد و ناامید نشوید. به دلیل اینکه باید بدانید که شما به دلیل اینکه به تازگی شروع به فعالیت کرده اید در Google Sandbox می باشید. شما با تولید محتوا اصولی و رعایت کردن تمامی مسائل درست و نه روش های تقلبی و سیاه سئو می توانید سریعا از Google Sandbox خارج شوید و روند صعودی را شروع کنید.

این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که هیچ راه میانبری برای خروج از Google Sandbox وجود ندارد، و اگر شخص، سازمان و یا فردی به هر دلیلی به شما اعلام کند که می تواند شما را از Google Sandbox به طور سریع خارج کند، مطمئنا باشید که اینچنین فعالیت هایی اصلا امکانپذیر نیست و قطعا اشخاصی که همچین ادعاهایی دارند به طور واضح در حال دروغگویی می باشند.

بروزرسانی بزرگ الگوریتم Florida 2 گوگل

گوگل به تازگی بروزرسانی وسیع روی الگوریتم هسته ای خود انجام داده که این بروزرسانی Florida 2 نام گرفته است که در این ...

چرا Google Sandbox به وجود آمده است؟

با تمام صحبت هایی که در این مقاله انجام داده ایم، حالا باید به این مسئله بپردازیم که هدف از شروع به کار Google Sandbox چه بوده است. هرچقدر که اینترنت و سایت های مختلف در بین مردم طرفداران بیشتری پیدا می کند، افراد و سازمان های بسیاری وارد اینترنت می شوند.

از طرفی دیگر با رشد اینگونه سایت ها، بسیاری از افراد نیز شروع به طراحی سایت های اسپم و مزاحم می کنند و همچنین بسیاری از سایت ها قصد دارند با استفاده از روش های تقلبی سئو و دیگر مسائل در مدت بسیار کوتاه و غیر عادی رتبه سایت خود را افزایش بدهند.

بسیاری از این سایت ها مخرب هستند و برای دیگر سایت ها مزاحمت هایی را ایجاد می کنند. گوگل با استراتژی Google Sandbox تمام سعی خود را کرده است تا در کنار این استراتژی و دیگر الگوریتم هایی که طراحی کرده است، بهترین و مناسب ترین سایت ها را شناسایی کند و در اختیار افراد قرار دهد.

شاید در ابتدای مسیر این نکته برای شما خوشایند نباشد ولی مطمئن باشید اگر شما قصد داشته باشید به صورت اصولی و درست فعالیت کنید، هیچ زمانی از سوی گوگل دچار مشکل نخواهید شد و این قضیه Google Sandbox در مدت زمان بسیار کوتاهی برای شما مرتفع خواهد شد.

چرا Google Sandbox به وجود آمده است؟

صبر و فعالیت در فضای مجازی

مشکلی که این روزها بسیار زیاد دیده می شود و مختص به ایران نیز نمی باشد این مسئله است که افراد بسیاری قصد دارند در کوتاه ترین زمان ممکن به اهداف خود دست پیدا کنند. در بسیاری از مواقع نیز این افراد قصد با راه های میانبر و غیر اصولی به اهداف خود دست پیدا کنند. به همین دلیل حتی گوگل نیز برای اینکه از فعالیت های غیر مجاز جلوگیری کند، Google Sandbox را ایجاد کرده است.

اما اگر شما قصد دارید عمر فعالیت شما در فضای مجازی و اینترنت زیاد باشد. بتوانید به راحتی از این فضا بهره کامل را ببرید، در قدم اول می بایست صبر داشته باشید. هیچ فعالیتی بدون داشتن صبر به سرانجام نخواهد رسید و فعالیت در اینترنت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مطمئن باشید با فعالیت های درست و هدفدار، تولید محتواهای مناسب و اصولی برای سایت خود، استفاده از بهترین راهکار ها، استفاده مناسب از سئو می توانید در مدت زمانی بسیار کوتاه به اهداف خود دست پیدا کنید. اما باید این مسئله را همیشه در ذهن خود داشته باشید که با طی کردن روش های اشتباه و فعالیت های غیر مجاز به هدف خود دست پیدا نخواهید کرد.

Google Sandbox یکی از ابزارهایی می باشد که گوگل برای تشخیص سایت های مناسب از نامناسب به وجود آورده است و در کنار این، الگوریتم ها و ابزارهای بسیاری وجود دارد که اگر شما در هر زمانی قصد داشته باشید روش های اشتباه و تقلب را به کار ببرید، متوجه خواهند شد و سایت شما را جریمه خواهند کرد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo