بروزرسانی بزرگ الگوریتم Florida 2 گوگل

7

گوگل به تازگی بروزرسانی وسیع روی الگوریتم هسته ای خود انجام داده که این بروزرسانی Florida 2 نام گرفته است که در این مقاله و پادکست قصد داریم پیرامون این بروزرسانی صحبت کنیم.

بروزرسانی وسیع گوگل چیست ؟ 

گوگل معمولا بروزرسانی ها را به دو صورت انجام می دهد یکی اینکه این بروزرسانی ها به صورت مداوم و حتی روزی چندبار البته در سطح کوچک و دیگر بروزرسانی ها که در سال چندبار انجام می شوند که این بروزرسانی ها در سطح خیلی وسیع انجام می شوند و تغییراتی هم روی نتایج و امتیاز سایت ها در گوگل خواهد داشت.

الگوریتم Florida 2 چیست ؟ 

این بروزرسانی که در سطح وسیع و بزرگ انجام شده است،فلوریدا ۲ نام دارد که این نام گذاری غیررسمی است که در کنفرانس ۲۰۱۹ Pubcon Florida امسال توسط آقای Brett Tabke این نام روی این بروزرسانی گذاشته شده است،در سال ۲۰۰۰ هم یه کنفرانس سئو در فلوریدا برگذار شده بود که همزمانی این برگذاری با بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل فلوریدا نام گرفت و همزمانی بروزرسانی امسال هم با کنفرانس سئو ۲۰۱۹ این نام بروی این بروزرسانی گذاشته شد.

طبق گفته آقای دنیل سالیوان یکی از متخصصین گوگل که در صفحه توییتر خود این خبر را منتشر کرد این بروزرسانی به صورت گسترده انجام شده و در سال چندین بار مشابه این بروزرسانی در الگوریتم های گوگل صورت می گیرد،هرچند گوگل هیچ گونه اطلاعاتی پیرامون این بروزرسانی ها منتشر نمی کند.

الگوریتم فلوریدا 2 گوگل چیست

بررسی های Broad Core Algorithm Update معمولا با هدف خاص یا تمرکز روی موضوع خاصی صورت می گیرد،اما این بروزرسانی طبق گفته خود چهره های مطرح گوگل هدف خاصی را دنبال نمی کند هرچند وب سایت هایی را توی حوزه پزشکی و درمان تحت تاثیر قرار داده است،اما طبق قطعی پیرامون این موضوع نیاز به زمان بیشتری دارد.

ما در این پادکست پیرامون بروزرسانی الگوریتم Florida 2 توضیحات بیشتر و جامع تری را ارائه کرده ایم که توصیه می کنیم حتما این پادکست را با دقت گوش دهید.

هرچند طبق توضیحات فوق و گفته خود گوگل این بروزرسانی هدف خاصی را دنبال نمی کند ولی با توجه به بررسی های انجام شده این الگوریتم دو هدف را دنبال می کنید یکی محتوا و یکی هم بک لینک با کیفیت است که محتوا عالی همیشه مدنظرگوگل بوده و هست و این موضوع برای ما تازگی ندارد.

Google Sandbox چیست ؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که Google Sandbox چیست؟ در واقع گوگل به سوالی که پرسیده می شود Google Sandbox ...

شاید این بروزرسانی روی وب سایت شما تاثیری خوب یا بدی داشته به این صورت که در نتایج گوگل رتبه وب سایت شما تغییراتی را داشته ویا اینکه رتبه خودتان را از دست داده باشید ولی توصیه می کنیم تا چندهفته صبرکنید چرا که این موضوع پایدار نیست و پس از ۳ تا ۴ هفته اگر رتبه شما به حال عادی برگردد که وب سایت شما خوب عمل کرده است.

اما اگر پس از این مدت زمان رتبه شما همچنان به حال رو به پایین سیر می کند حتما باید بررسی کنید و برای بررسی حتما دو فاکتور محتوای ضعیف یا کپی و بک لینک های بی کیفیت را مدنظرداشته باشید.

دیگر الگوریتم های گوگل  :

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام وقت بخیر خدمت آقای مهندس فدایی
  پادکست بسیار عالی بود ممنون از نکته های که داخل پادکست عنوان شد قطعا همینطوره و اشاره دقیق به موضوعات شد و منتظر پادکست جدیدتون هستیم .

  • سلام و عرض ادب خدمت جناب رستمی عزیز
   از لطف و عنایت شما بی نهایت سپاسگذارم و خوشحال که نکات گفته شده در پادکست رو مفید تلقی کردید.
   با تشکر

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo