الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل را بشناسید

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل را بشناسید

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل : شاید برایتان جالب باشد که بدانید مرغ مگس خوار، کوچک ترین پرنده دنیاست که به دلیل سرعت بسیار بالا در بال زدن، نمی توانید بال هایش را مشاهده کنید. مرغ مگس خوار الگوریتمی بسیار دقیق و حساس است که توسط بزرگ ترین موتور جستجوی جهان، گوگل بکار برده می شود و دقیقا سرعت و دقت بالای این پرنده است که گوگل را بر آن داشت تا از نام آن برای الگوریتم جدید خود استفاده کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل بیشتر آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بطور معمول بال های مرغ مگس خوار در هر ثانیه، ۷۶ بار با هم برخورد داشته و در هنگام مانور و حرکت به ۲۰۰ بار در ثانیه هم می رسد. مرغ مگس خوار، انقلابی در نتایج جستجو و نحوه ایندکس شدن صفحات سایت ها در موتور جستجوی گوگل ایجاد کرد.

گوگل همواره سعی بر آن داشته تا به الگوریتمی دست پیدا کند که از طریق آن علاوه بر سرعت خیره کننده و بسیار بالا در هنگام جستجو، با دقت بسیار بالایی ، بهترین نتایجی را که مدنظر کاربر است، به او ارائه کند. و از همین رو این غول دنیای فناوری توانست الگوریتم مرغ مگس خوار را نصب و اجراء نماید.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

آشنایی با بقیه الگوریتم های گوگل :

هنگامی که به دنبال جستجوی عبارتی هستید و در ابتدا یک عبارت ساده را در گوگل جستجو میکنید، این الگوریتم شروع به فعالیت می کند. روش کار الگوریتم مرغ مگس خوار این است که بر روی مفهوم عبارت جستجو شده تمرکز کرده و برای کلمه مورد نظر کاربر، مترادف پیدا کرده و سپس از طریق آن مترادف ها به هدف جستجوی کاربر دست پیدا می کند و به این صورت بهترین نتایجی را که می تواند کاربر را راضی نگه دارد به او ارائه می دهد.

همچنین الگوریتم مرغ مگس خوار بوسیله ابزارهایی چون گراف دانش و جستجوی ارتباط معنایی، بهترین نتایج را برای رضایت کاربران به نمایش خواهد گذاشت.

روش جستجو در این الگوریتم به طور کلی متفاوت تر از الگوریتم های قبلی می باشد. روش جستجوی این الگوریتم بصورت تحلیل کلمه است که الگوریتم بصورت هوشمند شروع به تحلیل کلمه جستجو شده می کند و با ایجاد کلمات هم معنی در ساختار، سعی در فهم این کلمات کرده و نتایجی بر اساس خواسته کاربر، نمایش می دهد.

قبل از روی کار آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار در گوگل جستجو می کردید “تشک خواب رویال” و با انبوهی از صفحات اسپمی که در صفحات اول نتایج جستجو جا خوش کرده بودند روبرو می شدید صفحاتی که هیچ محتوای مفید و به درد بخوری نداشتند و همین بس که در قسمتی از این صفحات کلیک کنید، تا به یکباره هزاران پنجره تبلیغاتی پاپ آپ و نیوتب، مزاحم باز شوند.

این سایت ها از جمله سایت های اسپمی بودند که با ساختن تگ های اسپم و درج کلمات کلیدی به صورت فله ای و بسیار زیاد در صفحات سایتشان، گوگل را فریب داده و جایگاه های بالاتری از نتایج جستجو را به تصاحب خود در می آوردند. با این حال موتور جستجوی گوگل با نصب و راه اندازی الگوریتم هایی چون مرغ مگس خوار این سایت ها را جریمه و به مرور زمان از نتایج جستجو بطور کامل حذف کرد.

در حقیقت، هدف اصلی موتور جستجوی گوگل از نصب و راه اندازی الگوریتم مرغ مگس خوار این بود که نتایج را با سرعت و دقت بیشتری به کاربران نمایش دهد و از طرفی وبمسترها را به تولید محتوای اختصاصی و با کیفیت، ترغیب نماید.

جستجوی معنایی امکانی فراتر از یک جستجوی کلمه به کلمه را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در جستجوی معنایی دیگر تمرکز گوگل بر روی کلماتی نیست که شما جستجو می کنید، بلکه تمرکز گوگل بر روی ارتباط مفهومی کلمات است.

بهبود سایت برای الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

همانطور که در بالا گفته شد، الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل به ارتباط مفهومی و کیفیت محتوایی که تولید کرده اید توجه ویژه ای دارد. پس با این حساب اگر کیفیت و تخصص در محتواهای تولیدی را افزایش دهید تاثیر بسیار خوبی در سئوی سایتتان مشاهده خواهید کرد. همچنین به نکات زیر توجه کنید:

محتوای اختصاصی تولید کنید

کسانی که متن و یا نوشته های سایت مشابه دیگری را کپی کنند از طریق امتیاز منفی که از طرف خزشگر های google دریافت می کنند این سایت ها از ایندکس شدن خارج می شوند و به نتایج پایین تر انتقال داده می شوند و شاید هم به طور کلی از طرف گوگل از نتایج حذف خواهند شد. با استفاده از هوش مصنوعی در الگوریتم های گوگل، فقط با تولید محتواهای اختصاصی با کیفیت می توان پیشرفت کرد.

برای تولید محتوای اختصاصی باید با ترجمه آموزش های خارجی به تولید محتوای بهتری دست پیدا کنید. که برای موفقیت در این مسیر باید ترجمه کردن محتواهای خارجی را بلد باشید و یا افرادی را که زبان های خارجی را می توانند به فارسی ترجمه کنند استخدام کنید.

چگالی کلمات کلیدی را در محتواهای تولید شده رعایت کنید

توجه داشته باشید وب سایت هایی که فقط از کلمات کلیدی بصورت فله ای در محتواهایشان استفاده می کنند و هیچ توجهی به کیفیت محتواهای تولیدی شان ندارند، توسط الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، جریمه سنگینی خواهند شد.

در مبحث بهینه سازی کلمات کلیدی اولین کاری که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی استفاده شده در محتواهایتان نباید نسبت به حجم محتوا، بسیار زیاد باشد. فرض کنید شما یک محتوای ۱۴۰۰ کلمه ای نوشته اید. حداقل استاندارد کلمات کلیدی در این محتوا باید ۱۴ عدد باشد و تا حداکثر ۳ برابر این رقم می توانید کلمات کلیدی انتخاب نمایید اما باید از کلمات هم معنی و عبارات حجیم و طولانی نیز به عنوان کلمات کلیدی در محتوا استفاده کنید. در نهایت این کلمات کلیدی توسط الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل شناسایی شده و ارزیابی می شوند تا کیفیت محتواهای شما مورد بررسی گوگل قرار بگیرد.

جستجوها در اینترنت با لنزافتخاری الگوریتم مرغ مگس خوارگوگل

با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و فناوری ارتباطات در قرن حاضر، شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه فناوری های نو بوده ایم. این بار غول دنیای فناوری (گوگل) در یک اقدام غیرمنتظره ای تصمیم به تولید لنزهای هوشمندی گرفته است که انقلابی دیگر در این حوزه ایجاد خواهد کرد. ما نیز همانند شما منتظریم و همچنان مشتاقیم تا از این تکنولوژی بهره مند شویم.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo