۷ روش بهبود رتبه سایت در الکسا

4

۷ روش بهبود رتبه سایت در الکسا ، مواردی می باشد که ما در این مطلب قصد داریم در مورد آنها صحبت کنیم. الکسا یک سایت زیر مجموعه سایت آمازون می باشد . کار این سایت این می باشد که رتبه تمامی سایت ها را با توجه به ترافیک و بازدید از آن سایت ها را نمایش می دهد و سایت ها را رتبه بندی می کند.

می توان به طور قطعی گفت که تمام سایت ها تمام سعی و تلاش خود را می کنند که رتبه سایت در الکسا را بهبود دهند. و دلیل امر این می باشد که برای بازاریابان و کسانی که قصد دارند در سایت ها و اینترنت تبلیغات کسب و کار و سایت های خود را انجام دهند ، رتبه سایت در الکسا بسیار مهم می باشد و این روزها به دلیل بالا رفتن قیمت دلار و در راستای آن بالا رفتن قیمت گوگل ادز ، بیشتر افراد ترجیح می دهند که تبلیغ سایت یا خدمات خود را در سایت های داخلی با رتبه های الکسا خوب انجام دهند. در ادامه با ۷ روش بهبود رتبه سایت در الکسا همراه باشید.

افزایش رتبه الکسا سایت

۱- نوار ابزار الکسا

در اولین قدم و قبل از انجام دادن هر کاری ، نوار ابزار الکسا را بر روی مرورگر خود برای بهبود رتبه سایت در الکسا نصب کنید. شما با نصب این افزونه باعث می شوید که ترافیک ایجاد شده بر روی سایت شما مستقیما به سایت الکسا منتقل شود و سایت شما را رتبه بندی کند. در مرحله بعد می بایست ویجت الکسا را بر روی سایت خود فعال کنید ، در سایت های وردپرسی این کار توسط یک افزونه صورت می گیرد و در دیگر سایت ها شما با نوشتن کد در سایت ، آن را فعال می کنید.

۲- محتوای با کیفیت

برای سایت خود محتوای با کیفیت تولید کنید ، هر چقدر محتوای شما جذاب باشد و بینندگان و خوانندگان بیشتری داشته باشد ، به دلیل اینکه ترافیک سایت شما بالا می رود ، این عمل مورد توجه الکسا قرار می گیرد و رتبه سایت در الکسا را بهبود می دهد. همانطور که گفتیم طبقه بندی الکسا بر اساس تعداد بازدید کنندگان و مخاطبان از سایت شما می باشد. هر چقدر این تعداد بیشتر باشد ، ترافیک سایت شما بیشتر می شود.

۳-سئو

در سایت خود مسائل مربوط به سئو را رعایت کنید. نویسنده ها و کسانی که برای شما تولید محتوا می کنند ، همگی باید سئو محتوا خود را رعایت کنید. شما با رعایت کردن مسائل سئو ، باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شوید و این کار باعث می شود که سایت شما در صفحه های اول گوگل به نمایش درآید. هنگامی که شما در گوگل دارای رتبه خوبی باشید و بیشتر در معرض دید مخاطبان باشید ، بازدید کنندگان بیشتری را جذب می کنید . ترافیک سایت بالا می رود و درست است که سئو مستقیم با الکسا ارتباطی ندارد ولی غیر مستقیم باعث بهبود رتبه سایت شما در الکسا می شود.

۴-سایت را به روز رسانی کنید

سایت فعالی داشته باشید و سعی کنید حداقل هفته ای سه الی چهار محتوا به سایت خود اضافه کنید. الکسا سایت هایی که فعال و پویا می باشند را بیشتر زیر نظر می گیرد و آن ها را بررسی می کند و از طرف دیگر هر چقدر سایت شما فعال تر باشد مخاطبین بیشتری خواهد داشت و ترافیک سایت شما را بیشتر خواهد کرد. هر چقدر میزان تولید محتوای شما بیشتر و کیفیت آن بالاتر باشد ، باعث بهبود رتبه سایت در الکسا می شود.

۵-در صفحات اجتماعی حضور داشته باشید

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی گسترش یافته و بیشتر افراد ، زمان های طولانی را در انواع شبکه های اجتماعی می گذرانند. از دوستان و نویسنده ها و کسانی که برای شما محتوا تولید می کنند ، بخواهید که پست های شما را در شبکه های اجتماعی باز نشر کنند ، با دیگران در شبکه های اجتماعی ارتباط داشته باشید. شما با حضور فعال خود در شبکه های اجتماعی باعث می شود با مخاطبین جدیدی رو به رو شوید و آنها را برای بازدید از سایت خود ترغیب کنید. و در سایت محتواهای خود را به نحوی منتشر کنید که قابلیت اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی را داشته باشد.

۶-طراحی ظاهری سایت

به شکل ظاهری و طراحی سایت خود بسیار دقت کنید. رابط های کاربری و ظاهری شما در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار می باشد. شما با طراحی یک سایت جذاب و گیرا باعث جلب توجه مخاطبین می شوید و با این کار حس کنجکاوی مخاطبین را بر می انگیزید و مخاطب بیشتر به سایت شما مراجعه می کند و از محتواهای شما به مراتب بیشتر استفاده می کند. تعدد حضور مخاطبین و بازدید کنندگان از سایت نیز باعث بهبود رتبه سایت در الکسا می شود.

۷- تبلیغات در دیگر سایت ها

سایت خود را بر روی دیگر سایت ها که رتبه خوبی دارند تبلیغ کنید، با استفاده از CTA و تبلیغات می توانید مخاطبان را با سایت خود بیشتر آشنا کنید و آنها را علاقه مند کنید که از سایت شما بازدید کنند. لینک سازی کنید و در انجمن ها و یا قسمت نظرات سایت ها ، با قرار دادن لینک سایت خود دیگران را ترغیب به حضور در سایت خود کنید.

تمامی این کارهایی که در بالا به آن اشاره کردیم را اگر بر روی سایت خود انجام دهید و البته فعالیت های شما می بایست مداوم باشد ، این فعالیت ها منجر به افزایش مخاطبین شما و بالا رفتن ترافیک سایت شما می شود. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، برای بهبود سایت در الکسا می بایست ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

امروزه رتبه بندی و طبقه بندی سایت ها بر اساس الکسا برای کلیه بازاریابان محتوا مهم و با اهمیت می باشد. و البته روش های خلافی نیز برای بهبود رتبه سایت در الکسا وجود دارد که ما استفاده از آنها را نه به شما توضیح می دهیم و نه به شما پیشنهاد می کنیم.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo