بخش performance در سرچ کنسول گوگل

بخش performance در سرچ کنسول گوگل

در این بخش یعنی performance از ابزار سرچ کنسول شما می توانید به صورت کلی و جزئی میزان نمایش و کلیک لینک های سایت خودتان را در نمایش گوگل مشاهده کنید. در این بخش ما با ۴ رویکرد روبرو هستیم که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

بخش performance

در این بخش شما با دو نمودار روبرو هستید که نمودار اول ۴ رویکرد را برای ما بررسی می کند که شامل میزان کلیک – نمایش – نرخ CTR و موقعیت لینک های سایت شما در نمایش نتایج گوگل است ، که هر یک از این آمار را می توان به صورت کلی در باره های سازمانی مختلف مورد بررسی قرار داد.

در نمودار دوم که شما با یک سری از کلمات کلیدی روبرو هستید می توانید آمار کلیک نمایش و دیگر بررسی هارا برای کلمات کلیدی صفحات سایت و همچنین این بررسی هارا براساس کشور ها و دستگاه های نمایش مختلف مشاهده و بررسی کنید.

آموزش سئو ۲۰۲۰ – فصل پنجم تحقیق در مورد کلمات کلیدی

تحقیق (روش انتخاب) در مورد کلمات کلیدی یکی از کارهای اساسی سئو است. در این فصل، نحوه یافتن جایگاه و موقعیت خود و نحوه ...

بخش performance

در ادامه به بررسی هر کدام از آمار های بخش performance سرچ کنسول می پردازیم:

بخش Total Clicks

در این آمار شما میزان کلیک روی لینک های وب سایت خودتان در نمایش نتایج گوگل را می توانید مشاهده کنید . این میزان کلیک را به صورت روزانه می توانید کنترل کنید . همچنین از بخش فیلتر های بالای نمودار می توانید میزان کلیک را بر اساس ماه های مختلف مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید این میزان کلیک را در نمودار پایین صفحه برای برگه های مختلف سایت که شامل همه لینک های سایت است را به صورت کامل مشاهده کنید . ضمن اینکه شما می توانید میزان کلیک را برای کشورهای مختلف دنیا ، دستگاه های نمایش مختلف مشاهده و بررسی کنید.

بخش Total Clicks

بخش Total impressions

در این بخش شما می توانید میزان نمایش لینک های سایت خودتان در نمایش نتایج گوگل را مشاهده کنید که این میزان نمایش و کلیک براساس کلمات کلیدی که کاربران جستجو می کنند بررسی و استخراج می شود . لازم به ذکر است که میزان نمایش تنها برای صفحه اول گوگل نبوده و شامل صفحات دیگر هم حتی اگر کاربران وارد صفحات ۲ و ۳ …نشود هم می شود.

همانند میزان کلیک شما برای نمایش هم می توانید فیلتر های مخنلف را بررسی کنید از فیلتر زمانی گرفته تا میزان نمایش لینک های سایت شما در نتایج گوگل برای گوشی های هوشمند و با کشور های مختلف که این آمار برای سایت های بین المللی بسیار با اهمیت است .

بخش Total impressions

بخش Average CTR

CTR مخفف کلمه Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک به نمایش لینک های سایت شما در نتایج گوگل است . قبل تر با دو پارامتر یعنی click و Impressions آشنا شدید. حال CTR یک میانگین میان این دو مقدار است و بیان می کند که لینک های سایت شما در گوگل نسبت به نمایش که داشته اند چند کلیک روی آن ها انجام شده است.

میزان CTR بر اساس درصد بود و آن را می توانید با استفاده از فرمول زیر محاسبه کنید .

بدست آوردن نرخ CTR

بخش Average CTR

میزان CTR در ابزار سرچ کنسول گوگل همانند دو گزینه نمایش و کلیک را می توان برای کلمات کلیدی مختلف و صفحات سایت بررسی نموده ضمن اینکه با استفاده از این آمار می توان مقایسه خوبی میزان نرخ CTR در دستگاه های دسکتاپ و موبایل برای نتایج گوگل سایت مان داشته باشیم .

بخش Average Position

یکی دیگر از بخش های کاربردی در Performance که به شما برای بررسی جایگاه سایت خودتان با توجه به کلمات کلیدی کمک می کند . position یا موقعیت است.هر یکی از لینک های سایت شما در نتایج گوگل یک موقعیت مکانی دارد یعنی اگر یک لینک از وب سایت شما در نتایج گ.گل بر اساس کوئری مربوط لینک اول می باشد موقعیت ۱ را به خود اختصاص داده است.

بخش Average Position

بررسی نمودار اطلاعات کلمات کلیدی بخش performance

همانطور که پیش تر در مقاله ذکر کردیم در این بخش با دو باکس رو برو هستیم که به بررسی آمار باکس اول به صورت کامل پرداختیم و در این بخش می خواهیم باکس کلمات کلیدی در بخش performance از ابزار سرچ کنسول گوگل را مورد بررسی قرار دهید.

QUERIES

این ستون مربوط به کلمات کلیدی هستند که به وسیله آن ها لینک های سایت شما در نتایج گوگل بالا آمده اند و از اهمیت بالایی برخوردارند چرا که با بررسی رفتار هریک از این کلمات کلیدی می توانید بهتر روی سئو سایت خود کار کنید.

در این بخش شما می توانید میزان کلیک و نمایش را برای هریک از کلمات کلیدی در نتایج گوگل مشاهده کنید ضمن اینکه میزان نرخ CTR و جایگاه هریک از این کلمات کلیدی وابسته به وب سایت شما هستند را در نتایج گوگل از طریق سرچ کنسول مشاهده کنید.

QUERIES در سرچ کنسول گوگل

PAGES

حتما صفحاتی از وب سایت شما هستند که کاربران در نتایج گوگل روی لینک های آن ها کلیک می کنند و شما از آن ها بی خبر هستید . در این بخش می توانید از لینک صفحات یا نوشته هایی از سایت خودتان که در گوگل نمایش داده شده اند را مشاهده کنید.

در این بخش هم شما می توانید برای هر یک از لینک های سایت خود میزان کلیک و نمایش را مشاهده کنید ضمن اینکه نرخ CTR و موقعیت هر لینک هم مشخص است و از این بخش شما می توانید لینک های پر بازدید و یا ضعیف سایت خود را در نتایج گوگل شناسایی کنید.

PAGES در سرچ کنسول گوگل

COUNTRIES

بخش دیگری که اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد نمایش لیست کاربران شما بر اساس کشور های مختلف است که این بخش برای سایت های بین المللی بسیار مفید است و می توانند مخاطب هدف خودشان را بر اساس کشور های مختلف بررسی و پیدا کنند.

همچنین شما در این بخش هم می توانید میزان نمایش و کلیکی که روی لینک های شما در نتایج گوگل صورت می گیرد را بر اساس کشور های مختلف مشاهده کنید. در این بخش هم می توانید باز هم نرخ CTR و موقعیت لینک های سایت را در نتایج گوگل با توجه به کشور های مختلف بررسی کنید.

COUNTRIES در سرچ کنسول گوگل

DEVICES

در این بخش شما با سه گزینه Desktop – Mobile – Tablet روبرو هستید که میزان ارقام بررسی شده سایت شما در نتایج گوگل با توجه به دستگاه های نمایش مختلف بررسی می شود. با توجه به اعلام جدید گوگل مبنی بر الویت ایندکس وب سایت در گوگل که بر اساس Mobile صورت می گیرد پس توجه به این بهش به بهبود نمایش نتایج گوگل برای وب سایت شما کمک زیاد می کند.

باز هم در این بخش با انتخاب هر یکی از گزینه های موجود شما می توانید بر اساس کلمات کلیدی مشخص شده و ضعیت وب سایت خودتان را در نتایج گوگل مورد بررسی قرار دهید.

DEVICES در سرچ کنسول گوگل

SEARCH APPEARANCE

در این بخش شما با نحوه نمایش سایت بروبرو هستید که در حال حاضر دو نوع نمایش وب سایت شما توسط گوگل اعمال شده است . شاید شما هم هنگام وارد شدن به حساب کاربری جیمیل خود با جمله ” بارگیری نمای استاندارد بارگیری  HTML ساده (برای اتصال هایی با سرعت کم ) ” روبرو شده اید.

گوگل امکانی را فراهم کرده که کاربرانی هم از سرعت اینترنت ضعیف استفاده می کنند بتوانند از وب سایت ها دیدن کنند و این همان سیستم کش گوگل است ، که تنها متن و لینک وب سایت هارا بدون کد های استایل به کاربر شما نمایش می دهد.

SEARCH APPEARANCE در گوگل سرچ کنسول

Rich results

در این بخش شما نمایش سایت خودتان را به صورت اورجینال یا همان استاندارد می توانید مشاهده کنید که باز هم طبق توضیحات قبل برای تمام بررسی های گوگل این آمار قابل مشاهده است .

توضیحاتی  بیشتر به صورت ویدیویی پیرامون این بخش سرچ کنسول را در در دوره جامع گوگل وبمستر ( سرچ کنسول ) لرن دی ال خواهیم داد. حتما در این دوره شرکت کنید.

Web light results

در این بخش تعداد آمار نمایش سایت خودتان را بر اساس سیستم کش گوگل برای کاربرانی که از اینترنت کم سرعت استفاده می کنند را می توانید به صورت کامل مشاهده کنید.

چگونه حافظه پنهان (کش) مرورگر Google Chrome را پاک کنیم؟

تاریخچه مرورگر وب ، حافظه پنهان و کوکی ها ممکن است از مهمترین جنبه های وب گردی شما باشد. ذخیره رکورد هر پیوندی که ...

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo