آموزش فارسی SEO – سئو خارجی چیست؟

5
آموزش فارسی SEO - سئو خارجی چیست

سئو یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است که از طریق موتورهای جستجو بزرگ دنیا صورت می گیرد،در ادامه سلسله مقالات سئو با سئو خارجی یا On Page SEO در خدمت شما هستیم،در مقاله قبلی در مورد سئو داخلی صحبت کردیم و در این مقاله در مورد سئوخارجی صحبت می کنیم.

سئو خارجی یا Off Page SEO چیست؟

سئو خارجی به مجموعه فرایندی گفته می شود که از خارج از وب سایت برای بهبود روند سئو وب سایت و کسب ربته در نمایش موتورهای جستجو  وبرندسازی صورت می گیرد،که بازهم در این مورد همانند سئو داخلی عوامل مختلفی درگیر هستند،که به توضح مختصری از آنها می پردازیم.

در سئو خارجی عواملی از جمله : شبکه های اجتماعی،لینک بلیدینگ،فروم ها،انواع تبلیغات های محلی و دیجیتال،کامنت مارکتینگ،ویدئو مارکتینگ،تبلیغات دهان به دهان،تبلیغات از طریق افراد تاثیرگذار دخیل هستند.که در ادامه این مقاله و ویدئو آموزشی سئو خارجی پیرامون هریک از این موضوعات صحبت می کنیم.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به مجوعه وب سایت های گفته می شود که کاربران برای تعامل بیشتر و صحبت پیرامون موضوعات مختلف در یک وب سایت دور هم جمع می شوند و اوایل شروع به کار این شبکه ها بیشتر جنبه سرگرمی و تفریح داشتند،ولی با گسترش کسب و کارهای اینترنتی سایت های اجتماعی تبدیل به یک محلی برای تبلیغات و گسترش تبلیغات برای کسب و کارهای اینترنتی و برندهای بزرگ دنیا شدند،که متاسفانه در کشور ما هنوزهم خیلی ها به شبکه های اجتماعی بیشتر به دید یک سرگرمی و تفریح اینترنتی نگاه می کنند.

تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک،توییتر،گوگل پلاس،پینترست،یوتیوپ،لینکدین به اندازه ای شده که هریک از شبکه های اجتماعی دارای یک بخش بیزینس یا تبلیغات برای کسب و کارهای اینترنتی و محلی هستند.در کنار این شبکه های اجتماعی نرم افزارهای موبایل یا سیستم های ارتباط جمعی همانند تلگرام،اینستاگرام،واتس اپ و دیگر این نرم افزارها هم به برندسازی در اینترنت کمک زیادی کردند.

در این میان استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از روش های سئو خارجی از دو جهت برای ما اهمیت دارد،اولین و مهم ترین موضوع برندسازی است که خود ایم مقوله یک موضوع مفصل است که در مقالات بعدی سئو به آن خواهیم پرداخت.ولی به این نکته دقت کنید که برندسازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی کمک زیادی به وب سایت شما خواهد کرد.

گوگل پلاس و یوتیوپ دو شبکه ی اجتماعی متعلق به شرکت گوگل هستند،که با توجه به انحصارطلبی گوگل در بحث موتورهای جستجو توجه زیادی به فعالیت شما در این دو شبکه ی اجتماعی دارد،در اصل یوتیوپ را می توان دومین موتور جستجوی دنیا نامید که بعد از گوگل بیشترین جستجو را دارد که آینده جستجوهای اینترنتی در دنیا به بیشترین سهم برای ویدئو ها خواهید رسید.

لینک بیلدینگ یا Link Building چیست ؟

Link Building به مجموعه فرایندی گفته می شود که در راستای دریافت لینک از سایت های مرتبط برای کسب جایگاه بهتر در نتایج موتورهای جستجو صورت می گیرد،که این موضوع لینک بیلدینگ یا لینک سازی از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است و یکی از فرایندهای ضروری برای هر وب سایت در سئو محسوب می شود.

بررسی چند روش مؤثر برای لینک سازی خارجی

امروزه بازاریابی اینترنتی و آنلاین به یک تجارت پر سود تبدیل شده است سایت ها با پیروی از قواعد سئو در مدت کوتاهی رشد ...

این فرایند به دو بخش لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم بندی می شود که با توجه به بالارفتن هوش ربات های گوگل هرنوع لینک سازی کاذب و خرید بک لینک به ضرر وب سایت شما تمام می شود.

لینک سازی داخلی به مجموعه لینک های شبکه ای که در داخل وب سایت ایجاد می کنید گفته می شود. شما باید در لینک سازی شبکه ای داخلی وب سایت دقت کافی را داشته باشید در مقاله سئو چیست در مورد لینک ها کمی صحبت کردیم و گفتیم که ربات ها از طریق لینک ها وب سایت شما را مورد بررسی وکاوش قرار می دهند.هرچقدر این لینک سازی داخلی وابسته تر و منظم تر باشد روند بررسی و ایندکس وب سایت شما در موتورهای جستجو سریع تر وبهتر انجام می شود.

لینک سازی خارجی به مجموعه لینک های که شما از سایت های دیگر برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو دریافت می کنید،که این بحث لینک سازی خارجی خیلی مهم است و شما باید تنها از سایت هایی لینک را دریافت کنید که هم موضوع وب سایت شما باشند،امروزه همان طور که اشاره کردیم خرید بک لینک برای وب سایت شما ضرر جدی دارد و یکی از روش های مناسب برای دریافت لینک از سایت های دیگر ریپورتاژ آگهی است که در یک مقاله جداگانه به این موضوع خواهیم پرداخت.

فروم ها یا انجمن های گفتگو

امروزه در سطح اینترنت شما سایت هایی را برای گفتگو پیرامون مباحث عمومی و تخصصی زیادی پیدا می کنید،که فعالیت در این فروم ها و دریافت لینک رایگان یکی از روش های سئو خارجی است،اما به این نکته دقت کنید که این فروم ها لینک Follow به شما نمی دهند.یعنی اینکه این انجمن ها برای ازدست نرفتن رتبه خودشان تمام لینک های خروجی از وب سایت را به صورت NoFollow تنظیم کرده اند.هرچند این روش لینک سازی خیلی کمرنگ تر شده امروزه ولی بازهم یکی از روشهای بازاریابی دیجیتال به شمار می رود.

لینک nofollow و کاربردهای آن در سئو سایت

لینک nofollow همان لینک هایی می باشند که شما آنها را برای محاسبه رتبه بندی صفحات اصلی سایتتان قرار داده اید و آن لینک ...

کمپین های تبلیغاتی

یکی از روش های کار روی سئو خارجی وب سایت که امروز به یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیا تبدیل شده راه اندازی کمپین های تبلیغاتی است،که این موضوع طرفا برای شما بازدیدکننده جذب می کند و روی اعتبار دامین شما یا سئو موتورهای جستجو تاثیری ندارد.حتی شرکت گوگل هم یک بخش تبلیغاتی برای سایت ها دارد که به ازای دریافت مبلغی برای هرکلیک وب سایت شما را در لینک اول گوگل قرار می دهد.

تبلیغات گوگل ادروز تنها برای شما حذب کاربر دارند و هیچ گونه امتیازی از طرف گوگل و دیگرموتورهای جستجو دریافت نمی کنید،ضمن اینکه کلمه تبلیغ هم در نتایج گوگل در کنار لینک شما قرار می گیرد،پس استفاده از تبلیغات گوگل ادورز صرفا برای جذب بازدید کننده است.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo