رفع خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس

رفع خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس

خطای پیوندی منقضی شده از آن دسته خطاهای وردپرس است که در واقع مفهوم خاصی  ندارد و باید اینگونه گفت که برای کاربر قابل درک نیست و نمی توان یک دلیل قانع کننده برای رخ دادن این خطا پیدا کرد. اما در کل این نوع خطاها که بیشتر در پنل مدیریت وردپرس رخ می دهد بعد از آپلود کردن یک فایل و یا زدن دکمه ذخیره به وجود می آید.

خطای پیوندی منقضی شده از آن دسته خطاهایی است که در واقع مفهوم خاصی ندارد و باید اینگونه گفت که برای کاربر قابل درک نیست و نمی توان یک دلیل قانع کننده برای رخ دادن این خطا پیدا کرد. اما در کل این نوع خطاها که بیشتر در پنل مدیریت وردپرس رخ می دهد بعد از آپلود کردن یک فایل و یا زدن دکمه ذخیره به وجود می آید.

رفع خطای منقضی شدن لینک در وردپرس

ما سعی کردیم در این مقاله شما را با خطای پیوندی منقضی شده آشنا کنیم و همچنین به شما آموزش دهیم که چطور می توان این خطا را رفع کرد اما در ابتدا بایستی بدانیم که چه عواملی باعث می شود که این خطا به وجود بیاید.

عوامل به وجود آورده خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس

همان طوری که در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم خطای پیوندی منقضی شده بعد از آپلود کردن یا همان بارگذاری یک فایل که می تواند بارگذاری قالب یا افزونه آن هم از طریق سیستم مدیریت محتوای وردپرس به وب سایت خودتان هستید، رخ دهد که البته در اکثر اوقات هم زمانی که در حال آپلود یک فایل به وردپرس هستید چنین پیغامی را دریافت می کنید.

دلیل به وجود آمدن پیغام خطای پیوندی منقضی شده بیشتر به دلیل عدم ارتباط قدرتمند سرور و وردپرس بر می گردد و در گاهی اوقات هم شاهد این هستیم که رفع خطای این چنینی شکلی پیچیده تر و گسترده تری به خودش می گیرد و مشاهده شده که به هنگام اجرای کارهای دیگر مانند تغییرات در افزونه ها و یا حذف دیدگاه ها هم هستیم که متن فارسی شده این خطا به این شکل نمایش داده می شود:

پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است و یا به صورت انگلیسی به این شکل نمایش داده می شود : the link you followed has expired.

به هر حال فرقی نمی کند پیغام خطای پیوندی منقضی شده به صورت فارسی ظاهر شود یا انگلیسی. در هر دو صورت این خطا باید رفع شود و برای همین در این مقاله سعی کردیم روش هایی را بیان کنیم که بتواند به رفع این خطا به شما کمک کند.

عوامل به وجود آورده خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس

رفع خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس

حالت اول : رفع خطا به هنگام آپلود فایل یا قالب وردپرس

برخی از کاربران زمانی که قصد آپلود و یا نصب یک افزونه یا قالب در وردپرس را دارند به خطای پیوندی منقضی شده برخورد می کنند و بعد از آپلود به جای اینکه به شما اعلام کند نصب موفقیت آمیز بوده، چنین پیغام خطایی را دریافت می کنید.

یکی از دلیل های اتفاق افتادن چنین خطایی این است که اندازه فایل نصبی شما از حداکثر اندازه مجاز آپلود PHP، آن هم در محیط میزبانی شما بیشتر است و در این مواقع شما می توانید از دو روش این مورد را حل کنید.

در روش اول اگر امکان تغییر در تنظیمات محیط میزبانی برای شما فراهم است به طور مثال در محیط لوکال، می بایست مقادیری که در زیر مشاهده می کنید را در تنظیمات PHP افزایش دهید و اینکه چه اندازه و مقداری را برای تنظیمات خودتان انتخاب می کنید این دیگر بستگی به اندازه فایل قالب یا افزونه وردپرس شما دارد:

post_max_size

upload_max_filesize

در روش دوم شما در شرایطی قرار می گیرید که امکان تغییر این تنظیمات را ندارید و نمی توانید اقدام به رفع خطای پیوندی منقضی شده کنید. به طور مثال خیلی از مدیران سایت های وردپرسی به محیط های هاستینگ خودشان دسترسی ندارند و برای رفع این خطا می توانید قالب یا افزونه مورد نظر را به صورت مستقیم از طریق فایل منیجر هاست و یا با استفاده از نرم افزار FTP به هاست سایت خودتان منتقل کرده و بعد از آن از طریق وردپرس می توانید افزونه یا قالب مورد نظرتان را فعال نمایید.

حالت دوم : به وجود آمدن خطای پیوندی منقضی شده به هنگام ذخیره یا ثبت فرم

خطای پیوندی منقضی شده در وردپرس :در برخی موارد دیگر هم مشاهده شده که در افزونه های سایت تداخل به وجود می آید و در اینطور مواقع بایستی تمامی افزونه های سایت تان به جز افزونه ای که این خطا را دریافت می کند، غیرفعال نمایید و سپس فرم را ثبت نمایید. اگر با این روش مشکل حل شد می بایست یک به یک افزونه ها را فعال نمایید تا مشخص شود مشکل به وجود آمده مربوط به کدام افزونه است.

اما روش های دیگری هم وجود دارد که بتوانید با استفاده از آنها این خطا را رفع نمایید:

روش اول : برای رفع خطای پیوندی منقضی شده با سیستم دیگری آپلود نمایید

بعضی اوقات هم که خطای پیوندی منقضی شده به وجود می آید این امکان وجود دارد که مشکل مربوط به ارتباط اینترنت شما یا سرور باشد که برای این منظور حتماً پیشنهاد می کنیم که از یک اینترنت و سیستم دیگری برای رفع این خطا استفاده نمایید.

برای رفع خطای پیوندی منقضی شده با سیستم دیگری آپلود نمایید

روش دوم : پایین بودن سرعت آپلود فایل

در اینگونه مواقع باید به این موضوع اشاره کرد که خطای پیوندی منقضی شده دقیقاً با اینترنت شما ارتباطی مستقیم دارد و به علت اینکه سرعت آپلود شما کم است چنین خطاهایی را دریافت می کنید. بیشتر مواقع این نوع خطاها در اینترنت های ADSL رخ می دهد و پیشنهاد ما این است که از ISP که اینترنت دریافت می کنید تقاضا کنید سرعت آپلود اینترنت تان را افزایش دهد.

روش سوم : ممکن است منابع هاست سایت تان کم باشد

در گاهی اوقات هم دیده می شود که منابع اختصاص یافته به هاست سایت تان کم است که پیغام خطای پیوندی منقضی شده دریافت می کنید و در این طور مواقع می توانید با تیم پشتیبانی هاستینگ خودتان در ارتباط باشید و با ارسال یک تیکت اعلام کنید مقادیر فایل PHP.ini را به صورت زیر تنظیم کند تا پیغام خطای مورد نظر رفع شود:

memory_limit = 256

upload_max_size = 64M

post_max_size = 64M

upload_max_filesize = 64M

max_execution_time = 300

max_input_time = 1000

اخطای پیوندی منقضی شده در وردپرس : ین نکات و روش هایی که در بالا بیان شد برای رفع خطای پیوندی منقضی شده کاملاً کاربردی است اما این امکان هم وجود دارد که این خطا به دلیل به وجود آمدن یک ناهماهنگی یا یک مشکل در یکی از افزونه های وردپرس و تنها در یکی از قسمت های خاص وردپرس سایت تان به وجود آمده باشد و در این طور مواقع پیشنهاد می کنیم موضوع را با پشتیبان افزونه ای که آن را دانلود و نصب کرده اید و این مشکل را به وجود آورده در میان بگذارید و سپس در صورت نیاز آن را به روز رسانی نمایید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo