بررسی مهمترین نکات سئو در سال 2019

11

آگاهی از نکات سئو در سال 2019 یقینا در جهت بهینه کردن وب سایت ها کمک شایانی به شما خواهد کرد. پیشرفت سریع کسب و کار های اینترنتی در ایران باعث شده تا افراد زیادی به طراحی سایت برای مشاغل خود روی آورند. طراحی سایت اولین قدمی است که در راستای شروع کسب و کار اینترنتی بر می دارید.

پس از آن باید تلاش کنید تا با بالا آوردن وب سایت خود در صفحات اولیه ی موتور های جستجو شناخته شده نظیر گوگل، مردم را با محصول، خدمت و توانایی هایی که قصد ارائه ی آن ها را دارید آشنا کنید. بازدید بیشتر مسلما منجر به دیده شدن کسب و کار شما خواهد شد و منفعت بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت.

حال چگونه در صفحه ی اول موتور های جستجو قرار بگیریم؟

توجه به نکات سئو در سال 2019 می تواند سایت شما را به بهترین شکل ممکن بهینه کند و محصول یا خدمت ویژه ی شما را به افراد بسیاری در سراسر ایران و حتی جهان نشان دهد. در ادامه قصد داریم تا مهمترین نکات سئو در سال 2019 را بررسی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید وب سایت هایی جذاب تر و فوق العاده تر را طراحی کنید و افراد بیشتری را به سمت محصولات و خدمات خود جذب کنید.

سئو 2019 چیست

روند تکامل SEO

در طی سال های اخیر و با افزایش چشم گیر تعداد وب سایت های اینترنتی، باید اصول سئو کمی سختگیرانه تر پیاده سازی می شد، تا بتوان رتبه بندی وب سایت ها را به درستی انجام داد. نکات سئو در سال 2019 در واقع ادامه ی روندی است که به طور جدی از سال 2014 آغاز شده است.

در سال 2014 امنیت صفحات به طور جدی به seo و بهینه کردن سایت ها اضافه شد. در سال 2015 قابل استفاده بودن در گوشی های تلفن همراه یک مزیت به حساب می آمد. در سال 2016 ارتقای محتوای سایت با عنوان Rankbrain به صحنه ی بهینگی سایت ها اضافه شد. در سال 2017 نیز تاکید زیادی بر استفاده از پیشوند HTTPS و بالا بردن امنیت سایت ها شده بود.

در حال حاضر یکی از موارد مهم برای قرار گرفتن در صفحات اولیه و صفحه نخست گوگل سرعت وب سایت در گوشی های موبایل و ریسپانسیو بودن آن ها می باشد.

قطعا تمام این نکات سئو در سال 2019 و در سال های دورتر جهت خلق وب سایتی بهتر، جذاب تر و کاربر پسندتر هستند. با روش های بررسی وب سایت ها در گوگل که بر اساس 100 ها فاکتور است، اینکه بدانیم دقیقا کدام نکات سئو را در سال 2019 هدف قرار دهیم تا نتیجه ی بهتری بگیریم، تقریبا نشدنی است.

اما خبر خوش این است که برخی از فاکتور ها در این میان اهمیت بیشتری دارند و رتبه بندی ها بیشتر بر اساس این موارد انجام می شود که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

محتوا در سئو 2019

انتشار محتوای با کیفیت از مهم ترین نکات سئو در سال 2019

اگر گمان می کنید که در سال 2019 برای گرفتن رنکینگ از گوگل نیازی به محتوای با کیفیت ندارید، سخت در اشتباه هستید. محتوا کماکان همچون پادشاه است و کیفیت محتوای موجود در وب سایت و وبلاگ شما از نکات بسیار کلیدی در دیده شدن صفحه ی شما به حساب می آید.

بهینه سازی صفحه محصول را جدی بگیرید

همانطور که رند فیشینگ اشاره کرده است، محتوا هایی که برای کلمات کلیدی خاص نوشته می شوند، کماکان دارای ارزش بالایی در اصول سئو هستند.

محتوای شما باید حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد. درست کردن صفحاتی که حاوی ارزش واقعی نباشند، به لطف google panda و fred algoritm updates اصطلاحا یقه ی شما را خواهد گرفت. زمانی که از محتوای با کیفیت به عنوان یکی از نکات سئو در سال 2019 صحبت می کنیم، منظور محتوایی است که برای کاربر مفید باشد و بتواند کاربر را بیشتر در صفحات وب سایت شما نگه دارد.

همچنین کلمات کلیدی به طور جداگانه ارزشی ندارند. اگر می خواهید برای کلمه ی کلیدی خاصی دارای رنکینگ باشید، باید کلمات را به طور اصولی و با چگالی مناسب درون یک محتوای با کیفیت قرار دهید. برای انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب نیاز است تا از ابزاری جهت یافتن بیشترین کلمات مورد سرچ در کسب و کار خود آگاه باشید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب از مهم ترین نکات سئو د سال 2019 به حساب می آید. مهم نیست صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ هستید؛ باید بهترین کلمات مورد سرچ در حیطه ی کاری خود را بشناسید و آن ها را در تیتر ها و محتوای خود به کار ببرید.

امنیت سایت در سئو 2019

امنیت وب سایت از مهم ترین نکات سئو در سال 2019

امنیت وب سایت و توجه به آن مساله ی جدیدی نیست و سال هاست که گوگل آن را در اصول سئو مطرح کرده است. برای این منظور لازم است تا پیشوند HTTPS جایگزین HTTP شود. در ابتدای سال 2018 اعلام شد که 30 درصد از وب سایت ها و وبلاگ های موجود در صفحه ی اول گوگل از HTTPS استفاده می کنند.

البته سوئیچ نکردن بر روی HTTPS به طور قطعی باعث آسیب رسیدن به وب سایت شما نمی شود. اما از سال 2014 که گوگل اعلام کرد که امنیت صفحات در رنکینگ وب سایت ها تاثیر دارد، تا کنون تغییرات زیادی در رنکینگ ها رخ داده است. از این رو می توان امنیت را از مهم ترین نکات سئو در سال 2019 دانست.

شواهد نشان می دهد که گوگل سوئیچ کردن روی HTTPS را ضروری می داند. البته باید بدانید که استفاده از این پیشوند که در کنار SSL کار می کند، ممکن است مشکلاتی را در وب سایت شما به وجود آورد و مانع اجرای درست صفحات شود.

با اینکه به صورت مستند استفاده از HTTPS به عنوان اصول سئو معرفی نشده است، اما کارشناسان این امر بر این باورند که از آنجایی که Chrome خود بر روی این پیشوند سوئیچ کرده است، احتمال بسیار قوی این امر از مهم ترین نکات سئو در سال 2019 به شمار می آید.

بهینه سازی صفحات سایت برای موبایل

با توجه به تصمیم گوگل برای اولویت ایندکس سایت  از طریق گوشی های هوشمند توجه به نمایش درست سایت در صفحات موبایل به شما برای داشتن یک سایت بهینه کمک زیادی می کند.همانطور که می دانید مروگر پیش فرض در سیستم عامل اندروید روی گوشی های هوشمند متعلق به گوگل است و بیشترین جستجوهای کاربران در موبایل از طریق سایت گوگل صورت می گیرد.

شما حتما به ریسپانسیو بودن وب سایت خود توجه کنید،ضمن اینکه اگر خطایی در این بخش از سایت شماباشد در پنل سرچ کنسول خود می توانید مشاهده کنید،در بخش Mobile Usability شما می توانید میزان ایندکس لینک های سایت خود و میزان خطاها را در بخش موبایل باتوجه به استانداردهای گوگل بررسی کنید.توجه به این خطاها و رفع آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بخش Mobile Usability در ابزار سرچ کنسول

باید بدانید که فاکتور های دیگری نیز در بهینه شدن سایت شما موثر هستند و در بالا تنها با برخی از مهم ترین ها آشنا شدیم.

 

اسماعیل فدائی

اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   11000+

   کاربران فعال سایت

   590+

   محصولات فارسی سایت

   14000+

   تیکت های مشتریان

   5

   سال فعالیت حرفه ای

   تخفیف ویژه عید نوروز برای خرید اشتراک ویژه از 25 اسفند تا 1 فروردین ماه برای پلن های 2،3،6 و 6 پلاس ماههمشاهده تخفیف ها
   +
   لرن دی ال
   Logo