موارد جدید در وردپرس ۵.۶ (ویژگی ها و تصاویر)

موارد جدید در وردپرس 5.6 (ویژگی ها و تصاویر)

همان طور که می دانید وردپرس ۵.۶ در اولین ساعات امروز منتشر شد و آخرین نسخه اصلی سال ۲۰۲۰ است.این نسخه جدید شامل بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید است. این همچنین شامل یک پوسته جدید کاملاً پیش فرض وردپرس است.

در این مقاله ، ما موارد جدید موجود در WordPress ۵.۶ را به همراه ویژگی هایی که باید پس از به روزرسانی وب سایت های خود امتحان کنید را به شما خواهیم گفت.

مهم : فراموش نکنید که قبل از شروع به روزرسانی ، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید .

بیست بیست و یک – تم جدید پیش فرض وردپرس

وردپرس به طور سنتی هر سال یک پوسته پیش فرض جدید را منتشر می کند که معمولاً پس از سال نامگذاری می شود. وردپرس ۵.۶ به عنوان پوسته پیش فرض جدید وردپرس با Twenty Twenty- One ارائه می شود.این پوسته جدید یک بوم برای ویرایشگر بلوک وردپرس و ویژگی های ویرایش سایت فراهم می کند . به گونه ای ساده ، کاربر پسند ، زیبا و کاربردی طراحی شده است.

نسخه 5.6 وردپرس

بیست بیست و یک از رنگ زمینه سبز پاستلی و دو سایه خاکستری تیره برای متن استفاده می کند. همچنین دارای رنگ هایی برای حالت تاریک است که با شخصی سازی پوسته می تواند فعال شود.

تغییرات نسخه جدید وردپرس

همچنین می توانید با انتخاب از بین چندین طرح رنگی پاستلی ، رنگ زمینه را تغییر دهید یا رنگ های خود را انتخاب کنید. پوسته به طور خودکار رنگ متن را نیز تنظیم می کند.

رنگ بندی های جدید در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

در اینجا پیش نمایشی از این ترکیبات رنگی وجود دارد.

وردپرس

برای تایپوگرافی ، طراحان تصمیم گرفتند از فونت های پیش فرض سیستم استفاده کنند. این بدان معنی است که هیچ پرونده فونت اضافی برای بارگیری وجود ندارد و پوسته های Child با تایپوگرافی و فونت های خاص خود به راحتی ساخته می شوند.

اگر در حال آزمایش قالب با یک وب سایت جدید وردپرس هستید ، می توانید طرح جدید صفحه اصلی را امتحان کنید. به سادگی به صفحه ظاهر »سفارشی سازی بروید و بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحات اصلی وب سایت از جمله صفحه اصلی تولید شود.

این نمونه صفحه اصلی به شما ایده می دهد که چه کاری می توانید با ویرایشگر بلوک انجام دهید. شما می توانید به سادگی صفحه را ویرایش کرده و محتوای خود را جایگزین آن کنید.

در اوایل سال جاری ، وردپرس ۵.۵ الگوهایی را برای ویرایشگر بلوک معرفی کرد. بیست و بیست و یک با افزودن الگوهای بلوک جدید از این ویژگی استفاده می کند که می توانید در نوشته ها و برگه های خود استفاده کنید.

تغییرات جدید وردپرس

به طور کلی این یک قالب زیبا وردپرس است که شخصی سازی آن آسان است و می تواند برای ساختن هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار گیرد.

بهبود ویرایشگر بلوک

ویرایشگر محتوای وردپرس است که در آن کاربران بیشتر وقت خود را صرف نوشتن پست های وبلاگ، ایجاد صفحات، و ساخت طرح بندی می کنند. وردپرس ۵.۶ بهبودهای زیادی را در ویرایشگر بلوک ایجاد می کند.

در اینجا برخی از محسوس ترین تغییرات در ویرایشگر بلوک در وردپرس ۵.۶ آورده شده است.

کنترل موقعیت ویدئو برای بلوک کاور

بلوک کاور قبلی فقط کنترل موقعیت را برای تصاویر نشان می داد. با وردپرس ۵.۶ ، بلوک کاور اکنون به کاربران امکان می دهد موقعیت ویدئو را در داخل بلوک کاور تنظیم کنند.

تغییرات جدید در نمایش تصاویر در وردپرس

الگوهای دسته بندی شده

پانل الگوها در زیر ستون “افزودن بلوک جدید” اکنون دارای یک تعویض کننده دسته است. این کار یافتن و استفاده از الگوی مورد نیاز را برای کاربران بسیار آسان می کند. همچنین کاربران می توانند الگوهای موجود با پوسته خود را مشاهده کرده و آنها را از الگوهای پیش فرض تشخیص دهند.

تغییرات نسخه 5.6 وردپرس

تغییرات کلید واژه برای بهبود جستجوی بلوک

اکنون ویرایشگر بلوک به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تغییرات کلمات کلیدی را که ممکن است به کاربران در یافتن یک بلوک کمک کند ، ذخیره کنند. این ویژگی جستجوی بلوک را بهبود می بخشد و به کاربران امکان می دهد بلوک های اضافه شده توسط کتابخانه های بلوک یا افزونه های شخص ثالث را کشف کنند.

افزودن تصویر در نسخه جدید وردپرس

کاراکتر ها در پانل اطلاعات

اکنون پانل اطلاعات کاراکترها را به همراه کلمات ، پاراگراف ها و بلوک های استفاده شده در محتوای شما نشان می دهد.

نمایش میزان کارکترها در ویرایشگر جدید وردپرس

پشتیبانی از رنگ برای بلوک لیست ها

بلوک لیست ها این گزینه را دارد که متن و رنگ پس زمینه را بدون اضافه کردن لیست در یک بلوک دیگر انتخاب کند.

پشتیبانی از رنگ ها در بلوک های ویرایشگر جدید وردپرس

بلوک آیکون اجتماعی

بلوک آیکن های اجتماعی دو پیشرفت داشته است. اول ، یک استایل خاکستری جدید برای دکمه های آیکون اجتماعی وجود دارد. در مرحله دوم ، کاربران اکنون می توانند انتخاب کنند که تمام پیوندهای موجود در بلوک را در یک پنجره جدید باز کنند.

بلوک آیکون های اجتماعی

گزینه های ویرایشگر اکنون ترجیحات نامیده می شوند

ویرایشگر بلوک پیش فرض دارای یک پنل تنظیمات است که می توانید ویرایشگر را به دلخواه خود تنظیم کنید. در وردپرس ۵.۶ ، این حالت به جای “گزینه ها” اکنون “ترجیحات نامیده می شود

نسخه جدید از وردپرس فارسی

مدل خود اکنون بیشتر با توصیف برای موارد مختلف کمک می کند. با این کار تصمیم گیری برای مبتدیان آسان تر می شود که کدام موارد را می خواهند فعال کنند.

وردپرس نسخه جدید

به روز رسانی خودکار برای عمده انتشارات وردپرس

در اوایل سال جاری ، وردپرس ۵.۵ فعال کردن به روزرسانی خودکار برای افزونه های خاص را برای کاربران آسان تر کرد. وردپرس ۵.۶ با افزودن گزینه فعال کردن به روزرسانی خودکار نسخه های اصلی وردپرس ، این مورد را نیز گسترش داد.

می توانید به صفحه پیشخوان » صفحه به روزرسانی ها در قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی پیوند” فعال کردن به روزرسانی خودکار برای همه نسخه های جدید وردپرس “کلیک کنید.

بروزرسانی خودکار در وردپرس نسخه جدید

اگر از یک میزبانی وردپرس مدیریت شده استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا آنها به طور خودکار وردپرس را برای شما به روز می کنند.امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا موارد جدید در WordPress 5.6 را کشف کنید. ما به خصوص از قالب پیش فرض جدید و بهبودهای ایجاد شده در ویرایشگر بلوک بسیار هیجان زده ایم.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo