۵ گام کلیدی برای افزایش سرعت وردپرس

4

۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس نه‌ تنها باعث می‌شود که که صاحب یک سایت آذرخشی شود بلکه به رشد نرخ تبدیل شما نیز منجر می‌شود.

زمان بارگذاری سایت نقش مهمی در موفقیت یا نابودی کسب‌ و کار شما دارد. به همین دلیل است که همیشه و هر روز درباره سریع‌ تر شدن وردپرس می‌شنوید و خواهید شنید. در حقیقت سایت‌ هایی که به‌ سرعت آذرخش در مقابل چشمان بازدید‌کنندگان ظاهر می‌ شوند شایسته دریافت جایزه‌ های ارزشمندی هستند. آنها برای این موفقیت از ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس بهره برده‌اند.

۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس

گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس پروسه‌ ای است که کمتر از یک ساعت وقت شما را می‌گیرد؛ ولی در دنیای امروز حذف تاخیر حتی کسری از ثانیه نیز می‌تواند باعث رشد چشمگیر نرخ تبدیل شما شود.

با وجود اینکه توصیه افزایش سرعت سایت وردپرسی از همان روز راه‌ اندازی به گوش ما می‌رسد، باز هم می‌ توان انبوه سایت‌ هایی را مثال زد که کندی و رنجی فراوان را هنگام بارگذاری تحمل می‌کنند و البته باعث فرار هر چه بیشتر کاربران خود می‌شوند. شاید بهتر باشد بار فواید افزایش سرعت سایت را در ذهن مرور کنیم.

افزایش سرعت وب سایت های وردپرسی

ترافیک بیشتر

در وهله نخست از آنجا که موتور جست‌ و جوی محبوب در ایران عزیز چیزی جز گوگل نیست و گوگل نیز معیار سرعت بارگذاری سایت را یکی از مهم‌ترین دلایل کسب بهترین رتبه در صفحه نتایج جست‌ و جو مطرح کرده؛ پس حتی در سئو سایت وردپرسی نیز با این مقوله روبه‌ رو خواهید شد. البته بهتر است بدانید که یک سایت سریع، ترافیک بیشتری را نیز تجربه می‌کند.

کاربران خوشحال

برای افزایش بارگذاری سایت وردپرسی خود نیاز به بهبود تجربه کاربری دارید که نتیجه مستقیم آن افزایش نرخ بازدید صفحه، ماندگاری بیشتر کاربران در صفحات وب‌ سایت و غیره است. همه اینها کاربران خوشحال را برای شما به ارمغان می‌ آورد‌ که بهترین دستاورد است زیرا آنها می‌توانند به مشتریان وفادار کسب‌ و کار شما تبدیل شوند.

نرخ تبدیل بالاتر

یک وب سایت کند به‌ راحتی نرخ تبدیل شما را به قهقرا می‌برد چرا که هر ۲ ثانیه انتظار اضافی تا ۴۷ درصد روی نرخ بازدید تاثیر می‌گذارد. از آن سو افزایش سرعت لود سایت به‌ رشد نرخ تبدیل شما کمک شایان می‌کند.

۹.۸
افزونه Perfmatters – بهینه سازی و افزایش سرعت سایت

افزونه Perfmatters – بهینه سازی و افزایش سرعت سایت بروزرسانی شده

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ نسخه افزونه : ۲.۲.۶ ...

عدم علاقه به افزایش سرعت سایت

گاهی برای کاربران تازه‌ کار و بی‌ تجربه کلمه‌ ای همچون بهینه‌ سازی سایت نقش لولو خورخور را بازی می‌کند. البته تا حدی باید حق داد چرا که مطالب بهینه‌ سازی سرعت سایت می‌تواند شامل بحث‌های فنی زیادی باشد.

از همین جهت انجام بهینه‌ سازی سرعت کاری سخت یا حتی غیر‌ممکن جلوه می‌کند و کاربران ترجیح می‌دهند که وقت را صرف کارهای دیگری کنند؛ لیکن افزایش سرعت سایت وردپرسی چندان هم دشوار و هراس‌ آور نیست و هرکسی می‌تواند با انجام چند دستورالعمل کلیدی از بارگذاری آذرخشی سایت کسب‌ و کار خود لذت ببرد.

از همین جهت پیگیری ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس که هر کدام حتی ۱۰ دقیقه نیز از وقت شما را نمی‌گیرد باعث پیشرفت عمیق و سریع در تجارت شما خواهد بود.

قبل از شروع بهتر است با کمک سایت پینگ‌ دام (pingdom) یک ارزیابی اولیه از سرعت بارگذاری سایت و صفحات آن داشته باشید چرا که بعدی از انجام عملیات نجات سرعت سایت وردپرسی دوباره و با افتخار از آن استفاده می‌کنیم.

انتخاب هاست مناسب وردپرس برای افزایش سرعت سایت

گام نخست خداحافظی با میزبان وب ضعیف

اگر می‌خواهید فقط یک مورد از این ۵ گام را تجربه کنید این گام بهترین گزینه است. در واقع اجرای هر ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس با وجود یک میزبان وب ضعیف همچون نقشی بر آب است؛ بنابراین با گذاشتن ده دقیقه وقت بیشتر و انتخاب بهترین هاست وردپرسی برای یک‌ بار و برای همیشه به زندگی وردپرسی خود رنگ آرامش ببخشید.

شاید بعضی از نجواها با معرفی قیمت‌های پایین بعضی ارائه‌ کنندگان هاست، در عزم راسخ شما تردید ایجاد کنند؛ اما از قدیم گفته‌ اند هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست. بخش بزرگی از این قیمت‌ ها شامل هاست‌ های اشتراکی می‌شود که به‌واسطه راه‌اندازی تعداد زیاد وب‌سایت روی آنها، تنها می‌توانند بخشی اندکی از منابع سرور به شما ارزانی کنند.

اجرای یک وب‌ سایت موفق با انتخاب هاست خوب کلیک می‌خورد و وقتی پایه‌ های سایت خود را بر بستری شایسته قرار دادید ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهند.

البته لازم نیست برای یک هاست خوب کلیه خود را بفروشید؛ بلکه با شناخت فاکتورهای بهترین هاست وردپرسی، بار دیگر و این بار با دقت بیشتری به گزینه‌ های روی میز خرید هاست نگاه کنید؛ چرا که ثبت‌نام یک هاست خوب کمتر از ۱۰ دقیقه زمان لازم است.

بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت آن

افزونه‌های کش سایت

بعد از هاست مناسب وردپرس، مهم‌ترین عامل افزایش سرعت سایت حافظه پنهان یا کش است. حافظه پنهان تا اندازه‌ای مهم است که می‌تواند سرعت سایت شما را به ۱۰ برابر سرعت وب‌سایت بدون تنظیمات کش تبدیل کند و از اهمیت بالایی در ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس برخوردار است.

مدیریت کش سایت وردپرسی به آسانی نصب یک افزونه است و از آنجا که تازه از خرید هاست فارغ شده‌اید، افزونه رایگان W3 Total Cache پیشنهاد خوبی برای شما است؛ ولی اگر دوست دارید با افزایش سرعت سایت کسب‌وکار شما به‌ سرعت در اوج بنشیند به سراغ افزونه WP Rocket بروید.

در‌ هر صورت این دو افزونه با تنظیمات اولیه و پیش فرض خود نیز می‌توانند نفس سایت وردپرسی شما را تازه کنند و این درحالی است که نصب افزونه کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

نحوه پاک کردن حافظه نهان (کش) در وردپرس

پاک کردن حافظه نهان در وردپرس : اخیراً یکی از خوانندگان ما از ما پرسیده است که چگونه حافظه نهان را در وردپرس پاک کنیم؟ ...

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهینه‌سازی پایگاه داده وردپرس

همان‌طور که نظم و ترتیب در کشوی لوازم باعث می‌شود سریع‌ تر ابزار کار خود را پیدا کنید، در یک دیتابیس نیز سازماندهی نقش اصلی در بهینه‌ سازی پایگاه داده را برعهده دارد.

حذف موارد اضافه دیتابیس باعث می‌شود که سرور سایت صفحات وب‌سایت را با سرعت بیشتر بازیابی کند و به‌نمایش بگذارد. اینجا نیز بهینه‌ سازی پایگاه داده وردپرس با نصب افزونه‌ هایی مانند Advanced Database Cleaner Premium در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. این افزونه نیز با تنظیمات پیش فرض آماده استفاده است و کمتر از یک دقیقه اوضاع دیتابیس شما دگرگون می‌شود و مرحله لذت‌بخشی از ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس است.

حذف افزونه های غیر ضروری در وردپرس باعث افزایش سرعت آن می شود

حذف افزونه‌های غیر‌ ضروری

تعجب‌ برانگیز نیست که چگونه و به‌ چه سرعت سایت‌ های ما مملو از افزونه‌ های متفاوت و ریز و‌ درشت می‌شوند. چالش همیشگی وسوسه نصب افزونه‌ های بیشتر تحمل کاهش سرعت وب‌ سایت است، اما این دلیل نمی‌شود که شما به حذف افزونه‌ هایی قادام کنید تا افزایش سرعت سایت وردپرس را تجربه کنید؛ آنهم بدون‌ توجه‌به خدماتی‌ که به شما ارائه می‌دهند.

با این همه نمی‌توان منکر شد که وقتی صحبت از افزونه‌ های وردپرس است حتی تعداد اندک آنها نیز زیاد است.

پس دوباره به فهرست افزونه‌ های نصب شده روی سایت نگاه کنید و با یادآوری مزایای افزایش سرعت وردپرس و خدماتی که افزونه به شما می‌دهد اقدام به حذف افزونه‌ های غیر‌ضروری کنید. البته امیدوارم این بخش بیش از ۵ دقیقه وقت شما را نگیرد زیرا یکی از ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس در کمتر از یک ساعت است.

بروزرسانی مستمر وردپرس باعث افزاریش سرعت سایت می شود

به‌ روزرسانی وب‌سایت

به‌ روزرسانی وب‌ سایت وردپرسی یکی از ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس است؛ لیکن کمتر کسی پیدا می‌شود که توجهی به فریادهای اعلامیه‌‌ٔ های به‌ روزرسانی وردپرس کرده باشد. در به‌روزرسانی وردپرس تمرکز شما باید معطوف به هسته وردپرس، قالب‌ها و افزونه‌های باقی مانده باشد.

به‌ جرات می‌توان گفت اولویت نخست توسعه‌ دهندگان در به‌ روزرسانی‌ ها افزایش سرعت نیست. آنها به‌دنبال ارائه ویژگی‌ های جدید و رفع نقایص امنیتی هستند. با گذشت زمان و افزایش به روزرسانی‌ ها کدهای قدیمی نیز بازنویسی می‌شوند تا کارایی بهتری از خود نشان دهد و هرآینه همین پیشرفت‌ های کوچک در افزایش سرعت سایت را نیز باید قدر شمرد.

از همین رو اگر نسخه هاست قالب یا افزونه شما چند ورژن به روزرسانی را بی‌ توجه نگذرانده باشد با به‌روزرسانی نیز احتمالاً چندان تفاوتی در افزایش سرعت سایت تجربه نخواهید کرد. با این‌ وجود به‌روزسانی چه از نظر رفع مشکلات امنیتی و چه از نظر امکانات جدید را به جد پیگیری کنید و از صرفه‌ جویی هر چند اندک و در کسری از ثانیه با آغوش باز پذیرایی کنید زیرا ۵ گام کلیدی افزایش سرعت وردپرس به پایان رسید است.

بخش Speed (experimental) در گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول دارای امکانات مختلفی است که یکی سئو کار حتما به آن احتیاج پیدا می کند که از جمله امکانات آن می توان به ...

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo