آموزش افزودن کاربر جدید در google analytics

8

ابزاهای مختلفی برای بررسی وضعیت، میزان بازدید، رنک و رتبه سایت، تعداد کاربران و سایر اطلاعات مربوط به سایت وجود دارد. این ابزارها در اختیار مدیران و وب مستر سایت قرار می گیرد. در این ابزار فرد متوجه می شود که وضعیت سایت در چه حالتی قرار دارد. گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای مورد استفاده برای آنالیز وب سایت می باشد. افزودن کاربر جدید در google analytics امکان بررسی وب سایت را به دیگر کاربران نیز می دهد.

افزودن کاربر جدید در google analytics

ابزاهای مختلفی برای بررسی وضعیت، میزان بازدید، رنک و رتبه سایت، تعداد کاربران و سایر اطلاعات مربوط به سایت وجود دارد. این ابزارها در اختیار مدیران و وب مستر سایت قرار می گیرد. در این ابزار فرد متوجه می شود که وضعیت سایت در چه حالتی قرار دارد. گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای مورد استفاده برای آنالیز وب سایت می باشد. افزودن کاربر جدید در google analytics امکان بررسی وب سایت را به دیگر کاربران نیز می دهد.

فواید افزودن کاربر جدید در google analytics

بسیاری از دیجیتال مارکتینگ ها، وب سایت ها و ناشران آنلاین برای بررسی وب سایت خود از گوگل آنالیتیکس و افزودن کاربر جدید در google analytics بهره مند می شوند.جالب است بدانید این ابزار امکان ذخیره سازی تمام فعالیت ها را در وب سایت فراهم می نماید و آنالیز سایر داده های سایت را با ارقام و آمار در اختیار شما قرار می دهد.

بسیاری از افراد تمایل دارند با افزودن کاربر جدید در google analytics امکان بهره مندی دیگران از اطلاعات این ابزار را نیز فراهم نمایند. به عنوان مثال سایت هایی که چندین مدیر دارند، می توانند از این ابزار برای تحلیل وضعیت سایت استفاده کنند.

مراحل افزودن کاربر جدید در google analytics

برای افزودن کاربر جدید در google analytics،ابتدا وارد جیمیل شده و آن گاه به صفحه داشبورد ابزار گوگل آنالیتیکس راه می یابید. با ورود به این داشبورد در سمت چپ پایین کلمه admin قابل مشاهده خواهد بود. به قسمت ادمین وارد شوید.

مراحل افزودن کاربر جدید در google analytics

با کلیک بر روی admin به صفحه جدیدی برای افزودن کاربر جدید در گوگل آنالیتیکس هدایت می شوید. در این صفحه سه ستون وجود دارد. در هر کدام از این ستون ها یک عبارت مشترک می باشد و آن عبارت user management است. با زدن روی این عبارت در هر کدام از ستون ها به صفحه افزودن کاربر جدید در google analytics خواهید رفت.

نحوه افزودن کاربر جدید در google analytics

در این گام اجازه دسترسی برای فرد مورد نظر را صادر می کنید. در صفحه باز شده عبارت Add permission for دیده می شود. شما در این قسمت باید ایمیل فردی که قرار است به صفحه گوگل آنالیتیکس وارد شود را قرار دهید. یکی دیگر از قابلیت های مربوط به این قسمت این است که می توان میزان دسترسی فرد را در فرآیند افزودن کاربر جدید در google analytics مشخص کرد. دسترسی های قابل تعریف برای این قسمت شامل این موارد می شوند:

دسترسی های قابل تعریف برای افزودن کاربر در گوگل آنالیتیکس

با انتخاب گزینه Read & Analyze در فرآیند افزودن کاربر جدید در google analytics ، امکان مشاهده ارقام و آمار برای فرد منتخب فعال خواهد شد.

با انتخاب گزینه Collaborate در پروسه افزودن کاربر جدید در google analytics می توان امکان ویرایش یا انجام بعضی از بخش های خصوصی را در ابزار گوگل آنالیتیکس برای فرد به وجود آورد. با این انتخاب به فرد اجازه مشارکت در بخش های به اشتراک گذاشته نیز داده می شود. این بخش های به اشتراک گذاشته شامل Segments، Dashboards و Attribution می گردند.

با انتخاب گزینه Edit در پروسه افزودن کاربر جدید در google analytics ، امکان ویرایش بعضی از قسمت های مهم اکانت (Account)، Property و View برای فرد فعال خواهد شد.

تعیین سطح دسترسی در گوگل آنالیتیکس

در ادامه با انتخاب گزینه Manage Users امکان هدایت و رهبری کاربران قدیمی و جدید(البته به جز کاربران اصلی و صاحب اکانت) به فرد منتخب در پروسه افزودن کاربر جدید در google analytics داده می شود. با این گزینه فرد می تواند اختیارات جدیدی به دست آورد. به عنوان مثال کاربری را حذف و یا کاربر جدیدی به مجموعه اضافه نماید.

بعد از اینکه گزینه مورد نظر برای تعیین سطح دسترسی کاربر جدید مشخص شد، باید پروسه افزودن کاربر جدید در google analytics به کاربر اطلاع داده شود. برای این اطلاع رسانی تیک گزینه Notify This user by Email زده می شود. توجه داشته باشید که این اطلاع رسانی از طریق ایمیل به کاربر انجام می شود.

در نهایت برای تکمیل فرآیند افزودن کاربر جدید در google analytics نیز بر روی کلمه Add برای فعال شدن تغییرات کلیک نمایید.

آموزش و بررسی ابزار Conversions در گوگل آنالیتیکس

یکی از مراحل مهم در تحلیل سایت، مخصوصا سایت های فروشگاهی، تحلیل تبدیل هاست. شاید شما بخواهید وضعیت تبدیل کاربر به مشتری ...

تفاوت میان سه user management در ستون های admin

همان طور که گفتیم سه user management درستون های admin برای افزودن کاربر جدید در google analytics دیده می شود. حال باید دید این سه user management چه تفاوتی با هم دارند.
اگر افزودن کاربر جدید در google analytics از ستون Account باشد، امکان دسترسی به تمام آمارهای مربوط به کلیه سایت ها برای کاربر فراهم خواهد شد.

Property ستون تعریف شده دیگر برای افزودن کاربر جدید در google analytics است. برای هر زیر دامنه یا دامنه در حساب کاربری یک property ایجاد می گردد. کاربری که در این ستون ادد می شود، امکان دست یابی به view سایت را خواهد داشت.

برای هر دامنه از سایت نیز view های متفاوتی تعریف می شود. این view ها برای قسمت کردن یا فیلتر کردن ترافیک یک وب سایت یا زیر دامنه ایجاد می گردند. شما برای دسترسی به آمار و ارقام مربوط به سایت یک view تعریف می کنید. آن گاه کاربران مد نظر خود را از طریق افزودن کاربر جدید در گوگل آنالیتیکس انتخاب خواهید کرد.

نحوه ایجاد کردن view

برای اینکه قسمت viewرا با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید، باید وارد گزینه Create New View شوید. به عنوان مثال شما می خواهید گزارش مربوط به تبلیغات سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید.
بعد از انتخاب گزینه Create New View، در قسمت Reporting view name یک نام مناسب برای گزارش وارد می کنید.

در گام بعدی باید تنظیمات لازم را انجام دهید. در این تنظیمات Time Zone بر روی ایران قرار می گیرد. در ادامه بر روی create view یک بار کلیک می شود.

ساخت view در گوگل آنالیتیکس

 • حالا باید گزینه new filter از قسمت filter گزینش شود. قسمت filter name شرایط یک نام گذاری عالی را فراهم می نماید. در این قسمت برای فیلتر نام می گذارید.
 • در این مرحله باید نوع فیلتر یا همان filter type را انتخاب و وضعیت custom را برای آن فعال سازی نمایید.
 • در گام بعدی include را گزینش کنید و از منوی filter field فعال سازی مربوط به قسمت Campaign Source را انجام دهید.
 • در این گام نیز الگوی فیلتر بر مبنای هدف ما از ساخت view تعریف می گردد.
 • در پایان نیز برای اطمینان از کار بر روی قسمت Verify This Filter کلیک و عملیات خود را به شکل مطمئن به پایان می بریم. بعد از این که اطلاعات تایید شدند، حالا باید گزینه سیو را زده و از ذخیره تغییرات و اقدامات مطمئن شویم.

توجه داشته باشیم که افزودن کاربر جدید در google analytics با هدف بیشتر شدن حس همکاری بین افراد مورد توجه قرار می گیرد.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo