ویژگی های جدید در نسخه ۵.۳ وردپرس + تصاویر

ویژگی های جدید در نسخه ۵.۳ وردپرس + تصاویر

پیش بینی می شود وردپرس ۵.۳ در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شود. این آخرین نسخه بزرگ سال است و با پیشرفت های چشمگیری روانه بازار خواهد شد.این بسته با ویژگی های جدید ، بهبود ویرایشگر بلوک و بروزرسانی رابط کاربری همراه است. همچنین بسیاری از موارد بهبود پشت صحنه برای توسعه دهندگان نیز وجود دارد.در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد آنچه در وردپرس ۵.۳ با ویژگی ها و تصاویر موجود است.

تغییرات جدید وردپرس نسخه 5.3
توجه: می توانید با استفاده از افزونه وردپرس Beta Tester ، نسخه بتا را در رایانه خود یا در محیط مرحله بندی امتحان کنید.وردپرس ۵.۳ هنوز در دست توسعه است ، به این معنی که ویژگی ها هنوز هم می توانند تغییر کنند و ممکن است به نسخه نهایی تبدیل نشوند.با گفتن این مطلب ، اجازه دهید نگاهی به آنچه در وردپرس ۵.۳ می آید بیندازیم.

یک قالب جدید پیش فرض وردپرس

این نسخه با یک قالب پیش فرض جدید وردپرس به نام بیست بیست ارائه می شود.این تم زیبا توسط Anders Norén طراحی شده است و مبتنی بر چاپلین ، یک قالب رایگان وردپرس است که پیشتر در فهرست دایرکتوری WordPress.org منتشر شده است.

ظریف ترین قسمت این قالب جدید تایپوگرافی است. این با نوع Inter (فونت) ارائه می شود که در عرض های مختلف (ضخیم ، کج ، خیلی ضخیم) وجود دارد.این فونت برای عناوین واقعاً خوب کار می کند و باعث برجسته تر و واضح تر شدن آنها می شود. همچنین در صفحه های کوچکتر عالی به نظر می رسد.

یک قالب جدید پیش فرض وردپرس

بیست بیست به کاربران این امکان را می دهد تا از ویرایشگر بلاک وردپرس نهایت استفاده را ببرند و برای پست ها و صفحات خود طرح بندی محتوائی شگرف ایجاد کنند.

قالب جدید در وردپرس نسخه 5.3

این شامل یک جلد و یک قالب کامل برای ارسال ها و صفحات است. دو منوی ناوبری در بالا ، یک منوی پیوندهای اجتماعی در پایین و دو منوی جداگانه برای صفحه نمایش های تلفن همراه وجود دارد.

این قالب دارای یک طرح ستونی منفرد است ، به این معنی که در سمت چپ یا راست مطالب شما هیچ نوار کناری وجود ندارد.با این حال ، این شامل دو منطقه آماده ابزارک در پایین است. و بله ، با تمام صفحه ساز های عالی وردپرس نیز کار می کند.

۱۰
افزونه Jet Product Gallery برای افزونه صفحه ساز المنتور

افزونه Jet Product Gallery برای افزونه صفحه ساز المنتور بروزرسانی شده

تاریخ بروزرسانی : ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ نسخه افزونه : ۲.۱.۱۶ ...

طراحی و بروز رسانی رابط کاربری

وردپرس ۵.۳ تغییرات زیادی در ظاهر کلی رابط کاربری وردپرس ارائه می دهد. این تغییرات شدید نیستند و ممکن است برخی از کاربران به هیچ وجه متوجه آنها نشوند. با این حال ، آنها انسجام را به ظاهر کلی ناحیه مدیر می آورند.

بروزرسانی رابط کاربری وردپرس

هدف در اینجا بهبود تضادهای رنگی در زمینه ها و دکمه های فرم ، اضافه کردن یک پالت رنگ جدید و ترکیب ظاهری و ظاهری ویرایشگر و بقیه صفحه های مدیر وردپرس است.

بروزرسانی رابط کاربری وردپرس در نسخه جدید

همچنین باعث بهبود دسترسی مدیر وردپرس می شود و آن را به یک تجربه سرگرم کننده برای همه کاربران تبدیل می کند.

وردپرس نسخه ۵.۵ در مسیر توسعه نقشه سایت

نسخه بتا وردپرس ۵.۵ با قابلیت های مختلف منتشر شد این نسخه قرار است در تاریخ ۱۱ آگوست ۲۰۲۰ منتشر شود از ویژگی های بسیار ...

بلاک های جدید و بهبود یافته

تغییرات زیادی در ویرایشگر بلوک گوتنبرگ در این نسخه وجود دارد.گذشته از پیشرفت چندین بلوک موجود در گوتنبرگ ، رابط کاربری و تجربه کلی با انیمیشن های جدید و نکات بصری نیز بهبود می یابد.

بلوک های گروهی با هم

اکنون می توانید گروه هایی از بلوک ایجاد کرده و به عنوان گروه با آنها تعامل برقرار کنید.

بلوک های جدید در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

شما می توانید یک بلوک گروهی را به سادگی اضافه کنید و بلوک های داخل آن را اضافه کنید ، یا می توانید بلوک های موجود را در گروه بکشید و رها کنید یا در صورت تمایل آنها را گروه بندی نکنید.

این امر به شما امکان می دهد چندین مورد بلوک را به عنوان یک بلوک گروه قابل استفاده مجدد ذخیره کنید ، بنابراین می توانید یک رنگ پس زمینه را روی گروه اعمال کنید ، مورد را قبل یا بعد از گروه وارد کنید و آن را کپی کنید.

بهبود بلوک های جدید وردپرس در ویرایشگر گوتنبرگ

بلوک تصویر بهبود یافته

اکنون بلوک تصویر جدید به شما امکان می دهد سبکی را برای تصاویر انتخاب کنید. در حال حاضر ، آن را با دو سبک حمل می شود: پیش فرض و ماسک دایره.

بلوک تصویر بهبود یافته در ویرایشیگر گوتنبرگ
بلوک ستون های بهبود یافته

اکنون بلوک ستونها از شما می خواهد که یک ستون برای ستونهای خود انتخاب کنید یا عرض هر ستون را از تنظیمات ستون ها تنظیم کنید.

بلوک ستون های بهبود یافته در ویرایشیگر گوتنبرگ

افزودن placeholder بلوک جدید در داخل هر ستون نیز به وضوح قابل مشاهده است و ایجاد طرح های پیچیده چند ستونی را آسان تر می کند.

جدول بهبود یافته

جدول بلوک همچنین در وردپرس ۵.۳ بهبود می یابد. اکنون می توانید سبک ها را انتخاب کرده و نوارهایی را به ردیف های جدول خود اضافه کنید.

جدول بهبود یافته در ویرایشگر گوتنبرگ

بلوک جدول بهبود یافته همچنین به شما امکان می دهد سطرهای هدر و پاورقی را به جدول خود اضافه کنید.

بلوک دکمه بهبود یافته است

اگر می خواهید دکمه ای را در پست ها یا صفحات اضافه کنید ، پس از آن دکمه بهبود یافته را دوست خواهید داشت که به شما امکان می دهد شعاع مرزی را خودتان انتخاب کنید.

بهبود ویرایشگر گوتنبرگ
همچنین می توانید هدف را تعیین کرده و ویژگی را به لینک اضافه کنید ، به این معنی که می توانید پیوندهای دکمه را در یک پنجره جدید باز کنید و در صورت لزوم آن را به صورت ناگهانی تنظیم کنید.

بلوک آخرین ارسال ها بهبود یافته است

در حال حاضر ، آخرین بلاک ارسال ها لیستی از پست های اخیر شما را اضافه می کند. در وردپرس ۵.۳ ، آخرین بلاک ارسال نیز به شما امکان می دهد تا گزیده هایی را اضافه کنید و طول های کنترل را نیز کنترل کنید.

نسخه جدید ویرایشگر گوتنبرگ
سایر تغییرات قابل توجه در ویرایشگر بلوک

همانطور که می دانید ویرایشگر جدید وردپرس به زبان های جاوا اسکریپت و PHP نوشته شده است. نگه داشتن سریع و قابل استفاده برای همه کاربران یک کار بزرگ است.تیم ویرایشگر بلاک توانسته است وردپرس ۵.۳ آینده را سریعتر کند. آنها ۱.۵ ثانیه از زمان بارگذاری را هنگام آزمایش با ۱۰۰۰ بلوک و ارسال ۳۶،۰۰۰ کلمه کوتاه کرده اند.

پیوندهای اجتماعی جدید در ویرایشگر مسدود شده است

وردپرس ۵.۳ دارای یک لینک جدید با پیوندهای اجتماعی خواهد بود تا به راحتی آیکون های رسانه های اجتماعی را در پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

پیوندهای اجتماعی جدید در ویرایشگر مسدود شده است

می توانید نمادهایی را که می خواهید اضافه کنید اضافه یا حذف کنید ، آنها را به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود پیوند دهید ، و حتی از لیست وب سایت های رسانه های اجتماعی برای اضافه کردن انتخاب کنید.

بارگذاری های بهبود یافته تصویر در وردپرس ۵.۳

بارگیری تصاویر از تلفن های همراه یا دوربین های دیجیتالی خود در وردپرس تجربه خوبی نیست. معمولاً آن تصاویر اندازه های عظیمی دارند که برای اتمام بارگذاری به زمان و منابع میزبانی وردپرس نیاز دارند.

وردپرس ۵.۳ ، آن وضعیت را بهبود می بخشد و به طور خودکار فرایند بارگذاری و ایجاد تصویر را ذخیره می کند. این بدان معناست که بارگذاری های شما در میانه خراب نخواهند شد و وردپرس قادر به بارگذاری مجدد برای پایان دادن به آن خواهد بود.

همچنین چرخش تصویر را با استفاده از ابرداده EXIF که چیزی است که توسط دوربین یا تلفن شما به تصویر اصلی اضافه شده است ، اصلاح می کند.نکته آخر اینکه این امر به شما امکان می دهد از اندازه های تصویر بسیار بزرگ در پست ها و صفحات وردپرس خود استفاده کنید. این بدان معنی است که تصاویر شما زیبا و واضح به نظر می رسند.

تأیید آدرس ایمیل مدیر وردپرس

در حال حاضر ، شما فقط می توانید به صفحه تنظیمات »عمومی بروید و آدرس ایمیل پیش فرض مدیر وردپرس را تغییر دهید.این آدرس بسیار مهم است زیرا وردپرس بازنشانی گذرواژه و سایر ایمیل های اعلان را به آدرس ارسال می کند.وردپرس ۵.۳ ، تأیید آدرس ایمیل جدید را برای اطمینان از اینکه ایمیل های آینده را از دست ندهید ، اجباری خواهد کرد.

تأیید آدرس ایمیل مدیر وردپرس

بسیار مهم است که شما از افزونه WP Mail SMTP و یک سرویس SMTP استفاده می کنید تا مطمئن شوید که ایمیل های سرپرست شما واقعاً تحویل می شوند.

گزارش سلامت سایت در وردپرس ۵.۳

ویژگی Site Health در وردپرس ۵.۱ معرفی شده است. این اساساً به صاحبان وب سایت کمک می کند تا در مورد عملکرد و مسائل امنیتی وردپرس که ممکن است روی سایت آنها تأثیر بگذارد ، توجه داشته باشند.وردپرس ۵.۳ تغییراتی در ویژگی ایجاد می کند. از همه مهمتر ، نشان دادن نمره سلامت سایت در درصد متوقف خواهد شد.

گزارش سلامت سایت در وردپرس 5.3
درعوض ، اکنون نمره بررسی سلامتی سایت را به کاربران نشان می دهد “باید بهبود یابد” و “خوب”.شما هنوز هم می توانید با پاک کردن تمام تست های ذکر شده در برگه وضعیت ، نمره سلامتی ۱۰۰٪ سایت در وردپرس را بدست آورید..

بهبود وردپرس در نسخه ۵.۳

وردپرس ۵.۳ پیشرفت های بسیاری را برای توسعه دهندگان به ارمغان می آورد. در زیر برخی از مواردی که تحت تغییرات هود قرار دارند.هنگام بررسی گزینه «منع موتورهای جستجوگر از فهرست بندی این وب سایت» ، وردپرس ۵.۳ راهی بهتر برای جلوگیری از موتورهای جستجوگر از نمایه سازی وب سایت ارائه می دهد.

نسخه آینده همچنین سازگاری وردپرس را با PHP 7.4 بهبود می بخشد.وردپرس ۵.۳ با عملکرد بهتر و عملکرد منطقه و تاریخ منطقه همراه خواهد بود که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از آنها در پروژه های خود استفاده بهینه تر کنند. (جزییات را ببینید)ضامن تغییر رمز عبور نمایش / مخفی کردن ، هم اکنون در صفحه های ورود به سیستم وردپرس در دستگاه های تلفن همراه و دسکتاپ در دسترس خواهد بود.

تحت بهبود هود در وردپرس 5.3

وردپرس Multisite در ۵.۳ تغییر می کند

 • اگر از وردپرس multisite برای ایجاد یک شبکه چندرسانه ای استفاده می کنید ، این پیشرفت ها را بسیار مفید می دانید.
 • اکنون توسعه دهندگان می توانند سایتها را براساس وضعیت فیلتر کنند
 • اکنون Multisite نسخه پایگاه داده را به عنوان متا ذخیره می کند
 • ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا ایده خوبی از آنچه در نسخه وردپرس ۵.۳ به دست می آید ، بدست آورید.
اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo