نحوه رفع خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس

نحوه رفع خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس

خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس : ممکن است تا به حال چندین بار با این خطا مواجه شده باشید.خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس به دلایل زیادی می تواند ایجاد شود. در این مقاله ، ما با تهیه لیستی از راه حل ها ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی را در وردپرس برطرف کنید.

توجه : قبل از ایجاد هرگونه تغییر در پایگاه داده ، اطمینان حاصل کنید که از پشتیبان گیری کافی برخوردار هستید.

خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس

به طور خلاصه ، شما این خطا را دریافت می کنید زیرا وردپرس قادر به ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی نیست. حال دلیل عدم توانایی وردپرس در ایجاد اتصال به بانک اطلاعاتی می تواند متفاوت باشد.

ممکن است اعتبارنامه ورود به پایگاه داده شما اشتباه باشد یا تغییر کرده باشد. ممکن است سرور پایگاه داده شما پاسخگو نباشد. ممکن است به این خاطرباشد که پایگاه داده شما خراب شده باشد. در تجربه ما ، اکثر اوقات این خطا به دلیل نوعی خطای سرور رخ می دهد اما می تواند عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد. بیایید نگاهی به چگونگی حل عیب یابی این مشکل بیاندازیم.

آیا مشکل برای / wp-admin / هم ایجاد می شود؟

اولین کار برای رفع خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس این است که مطمئن شوید که در هر دو بخش جلوی سایت و در باطن سایت (همان wp-admin) دچار همان خطا می شوید. اگر پیام خطا در هر دو صفحه “خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس” یکسان است ، سپس به مرحله بعدی بروید.

اگر در wp-admin خطای متفاوتی دریافت می کنید ، به عنوان مثال چیزی مانند “یک یا چند جداول پایگاه داده در دسترس نیست. ممکن است پایگاه داده نیاز به تعمیر داشته باشد “، بنابراین باید پایگاه داده خود را تعمیر کنید.

شما می توانید این کار را با اضافه کردن خط زیر در پرونده wp-config.php خود انجام دهید. درست قبل از خط ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’ در فایل wp-config.php اضافه کنید !

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

پس از انجام این کار ، می توانید با مراجعه به این صفحه تنظیمات را مشاهده کنید:

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php
خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس

به خاطر داشته باشید , هنگامی که این تعریف تنظیم شده باشد ، کاربر برای دسترسی به این عملکرد نیازی به ورود ندارد. دلیل این امر این است که هدف اصلی آن تعمیر یک بانک اطلاعاتی خراب است ، اما کاربران معمولاً نمی توانند وارد سیستم شوند.

بنابراین پس از انجام کار بهینه سازی و بهینه سازی بانک اطلاعاتی خود ، مطمئن شوید که این مورد را از wp-config.php خود حذف کنید.اگر این تعمیر مشکل را برطرف نکرد ، یا در اجرای تعمیر مشکل دارید ، ادامه این مقاله را بخوانید زیرا ممکن است راه حل دیگری برای کار پیدا کنید.

بررسی پرونده WP-Config

WP-Config.php احتمالاً مهمترین پرونده در کل نصب وردپرس شما است. این جایی است که شما می توانید جزئیات مربوط به وردپرس را برای اتصال دیتابیس خود مشخص کنید. اگر گذرواژه اصلی خود یا گذرواژه کاربر پایگاه داده را تغییر داده اید ، پس باید این فایل را تغییر دهید. اولین چیزی که همیشه باید بررسی کنید این است که آیا همه چیز در پرونده wp-config.php شما یکسان است.

define('DB_NAME', 'database-name');
define('DB_USER', 'database-username');
define('DB_PASSWORD', 'database-password');
define('DB_HOST', 'localhost');

به یاد داشته باشید که مقدار DB_Host ممکن است همیشه محلی نباشد. بسته به میزبان ، متفاوت خواهد بود. برخی از افراد پیشنهاد کردند که با جایگزین کردن localhost با IP ، مشکل خود رابرطرف کرده اند. دیدن این نوع مسئله هنگام اجرای وردپرس در محیط سرور محلی متداول است. به عنوان مثال در MAMP ، ممکن است مقدار DB_Host هنگام تغییر در IP کار کند.

IP برای خدمات میزبانی وب آنلاین متفاوت خواهد بود. اگر همه موارد موجود در این پرونده صحیح است (حتماً تایپ ها را بررسی کنید) ، پس منصفانه است که بگوییم در پایان سرور مشکلی وجود دارد.

define('DB_HOST', '127.0.0.1:8889');

میزبان وب خود (سرور MySQL) را بررسی کنید

غالباً هنگامی که سایت شما با ترافیک زیادی روبرو می شود ، هنگام ایجاد اتصال به پایگاه داده متوجه خطا اتصال به پایگاه داده وردپرس می شوید. در اصل ، سرور میزبان شما فقط نمی تواند بار را تحمل کند (مخصوصاً وقتی که در هاست مشترک هستید).

سایت شما بسیار کند خواهد بود و برای برخی از کاربران حتی خطا را نیز ارائه می دهد. بنابراین بهترین کاری که شما باید انجام دهید این است که با ارائه دهنده هاست خود در تلفن یا لایو چت قرار بگیرید و از آنها بخواهید که آیا سرور MySQL شما پاسخگو است یا خیر.

برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند تست کنند آیا سرور MySQL خودتان در حال اجرا است ، می توانید چند کار انجام دهید. سایت های دیگر را در همان سرور تست کنید تا ببینید که آیا این مشکل را دارند. . اگر آنها نیز با همین خطا روبرو هستند ، مطمئناً مشکلی در سرور MySQL شما وجود ندارد.

اگر سایت دیگری در این حساب میزبانی مشابه ندارید ، به سادگی به cPanel خود بروید و سعی کنید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کرده و پایگاه داده را متصل کنید. اگر می توانید اتصال برقرار کنید ، پس باید بررسی کنیم که آیا کاربر پایگاه داده شما دارای مجوز کافی است یا خیر. یک پرونده جدید با نام testconnection.php ایجاد کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

<?php
$link = mysqli_connect('localhost', 'username', 'password');
if (!$link) {
die('Could not connect: ' . mysqli_error());
}
echo 'Connected successfully';
mysqli_close($link);
?>

حتماً نام کاربری و رمز عبور را تعویض کنید. اگر اسکریپت با موفقیت متصل شد ، به این معنی است که کاربر شما اجازه کافی دارد ، و چیز دیگری وجود دارد که اشتباه است. به پرونده wp-config خود برگردید تا مطمئن شوید که همه موارد صحیح است (اسکن مجدد برای تایپ).

رفع خطا در phpMyAdmin

اگر نمی توانید با رفتن به phpMyAdmin به بانک اطلاعاتی وصل شوید ، می دانید که این چیزی است که با سرور شما وجود دارد. لزوماً به معنای کم شدن سرور MySQL نیست. . این . این می تواند به این معنی باشد که کاربر شما اجازه کافی ندارد.

بنابراین اگر در اتصال به phpMyAdmin یا از طریق testconnection.php به خطای محروم دسترسی دسترسی پیدا کردید ، باید بلافاصله با هاست خود تماس بگیرید تا آنها را برطرف کنید.ذکر این نکته حائز اهمیت است که این موارد ممکن است برای شما مؤثر نباشد. اطمینان حاصل کنید که از پشتیبان گیری کافی برخوردار هستید.

امیدوارم این مقاله به سوالات شما پاسخ دهد , اگر تجربه ای در این خصوص دارید با ما در میان بگذارید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo