بررسی و رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded وردپرس

10

خطای Maximum Execution Time Exceeded وردپرس : آیا شما تا به حال “خطای: حداکثر زمان اجرا بیش از ۳۰ ثانیه ” را هنگام تلاش برای بروزرسانی یک افزونه یا قالب وردپرس مشاهده کرده اید؟

به طور معمول این مشکل زمانی رخ می دهد که یک کد PHP در وردپرس برای اجرای مدت زمان طولانی طول می کشد و به حداکثر زمان تعیین شده توسط سرور میزبان وردپرس شما می رسد. محدودیت زمانی به جلوگیری از سوء استفاده از منابع سرور کمک می کند و به همین دلیل مهم است.در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه این خطا را برطرف کنید: حداکثر زمان اجرای فراتر از وردپرس.

خطای Maximum Execution Time Exceeded وردپرس

وردپرس عمدتا به زبان برنامه نویسی PHP کدگذاری می شود. برای محافظت از سرورهای وب در برابر سوءاستفاده ، مدت زمانی وجود دارد که یک اسکریپت PHP بتواند اجرا شود.محدودیت زمانی واقعی در شرکت های میزبان متفاوت است.

اما بیشتر اوقات بیشترین زمان اجرا بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه تعیین می شود زیرا این معمولا برای اجرای یک اسکریپت خوب PHP کافی است.هنگامی که یک اسکریپت به حداکثر زمان اجرای اجرا می رسد ، منجر به خطای maximum execution time exceeded خواهد شد.

خطای Maximum Execution Time Exceeded
تصویری از بروزرسانی وردپرس

رفع خطای حداکثر زمان اجرا

اگرچه خطای حداکثر زمان اجرای بیش از حد “خطای مهلک” خوانده می شود ، اما یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است و می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.بسته به زمان و جایی که این خطا ایجاد شده است ، وردپرس ممکن است پیام خطای زیر را به بازدید کنندگان وب سایت شما نشان دهد.

رفع خطای حداکثر زمان اجرا
صفحه خطای حداکثر زمان اجرا در وردپرس

این بخشی از ویژگی محافظت در برابر خطای مهلک است که در وردپرس ۵.۲ اضافه شده است. همچنین ممکن است ایمیلی دریافت کنید که به شما بگوید کدام افزونه (اگر یک افزونه باعث بروز خطا شد) باعث بروز این مشکل شده است.

رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded وردپرس
ایمیل ارسالی برای خطا از طرف وردپرس
ایمیل همچنین شامل یک لینک ویژه است که به شما امکان می دهد با “حالت بازیابی” وارد وردپرس شوید.
رفع خطاهای وردپرس
حالت بازیابی در وردپرس

پس از آنجا می توانید افزونه ای را که باعث ایجاد خطا شده است غیرفعال یا حذف کنید. با این حال ، اگر نمی خواهید افزونه را غیرفعال کنید ، می توانید علت اصلی ایجاد خطا را برطرف کنید.

رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded وردپرس

برای رفع خطا ، باید فایل .htaccess خود را به صورت دستی ویرایش کرده و یک خط ساده از کد اضافه کنید.به سادگی با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به وب سایت خود وصل شوید.فایل .htaccess شما در همان پوشه ای که پوشه های  /wp-content/ و /wp-admin/ هستند قرار دارد.

به عنوان مثال ، اگر از FileZilla به عنوان کلاینت FTP خود استفاده می کنید ، می توانید آن را در قسمت “سایت از راه دور” در ستون سمت راست پیدا کنید.

رفع خطاهای وردپرس
ویرایش فایل ها با استفاده از FTP

پس از یافتن فایل .htaccess ، روی گزینه “مشاهده / ویرایش” کلیک راست کرده و باز کنید. با این کار فایل در ویرایشگر متن باز می شود.

ویرایش فایل htaccess در وردپرس
ویرایش فایل htaccess

در مرحله بعد ، باید این خط را در انتهای فایل.htaccess خود اضافه کنید:

php_value max_execution_time 300
افزایش میزان محدویت PHP برای وردپرس
افزایش میزان محدودیت زمان اجرا PHP

پس از اتمام ، فایل خود را ذخیره کنید.

این کد به سادگی مقدار حداکثر زمان اجرا را ۳۰۰ ثانیه (۵ دقیقه) تعیین می کند. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید خطا برطرف شده است یا خیر.اگر هنوز خطایی دریافت کردید ، پس از آن مقدار را به ۶۰۰ افزایش دهید.

روش دیگر برای رفع خطا حداکثر زمان اجرا در وردپرس ، اصلاح فایل php.ini شما است.فایل php.ini یک فایل پیکربندی است که تنظیمات مربوط به PHP را روی سرور شما تعریف می کند.

در بسیاری از سیستم عامل هاستینگ وردپرس ، ممکن است آن را در داخل پوشه وردپرس خود مشاهده نکنید.در این حالت ، می توانید یک فایل جدید php.ini را در داخل پوشه root وردپرس خود ایجاد کنید. پس از آن فایل php.ini را ویرایش کرده و خط زیر را اضافه کنید.

max_execution_time = 60

فراموش نکنید که تغییرات خود را در سرور ذخیره و بارگذاری کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و ببینید که آیا این خطا از بین رفته است یا خیر.در بیشتر موارد ، افزایش حداکثر زمان اجرای با استفاده از هر دو روش ، خطا را برطرف می کند. اما اگر اینگونه نباشد ، برای کمک باید با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo