تحولی در نسخه ۱۰ افزونه Yoast SEO

تحولی در نسخه 10 افزونه Yoast SEO

افزونه Yoast SEO بهترین و قدرتمند ترین افزونه سئو (بهینه سازی سایت ) در وردپرس است که نمونه آن در در دیگر سیستم های مدیریت محتوا هم وجود ندارد . حتما شما هم اگر سایت وردپرس دارید از این افزونه استفاده می کنید.

تیم Yoast با قدرت بالایی روی این افزونه و همچنین افزونه های وابسته به Yoast SEO کار می کند. اما طبق اعلام این تیم در نسخه ۱۰ ما با افزونه ای خیلی قوی تر از نسخه های قبلی روبرو هستیم که علاوه بر خود تیم Yoast افراد بیشتری به توسعه آن کمک کرده اند.

آموزش افزونه Yoast SEO – پیکربندی سریع

یکی از بزرگترین قابلیت های این افزونه که برگرفته از تخصص و تجربه تیم Yoast است ، سیستم آنالیز محتوا این افزونه است که به شما برای تولید محتوایی هرچه بهینه تر کمک می کند. که در کنار بررسی محتوا این افزونه پیشنهاد های خوبی هم برای رفع ایرادات محتوا برای شما دارد.

ویژگهای افزونه Yoast seo نسخه 10

تجزیه و تحلیل افزونه Yoast SEO

مهمترین تغییر و تویعه در نسخه ۱۰ این افزونه همین بخش تجزیه و تحلیل محتوا است ، که تیم Yoast با توجه به تحفیفاتی که در زمینه مجتوا و زبان شناس داشتند ، در نسخه ۱۰ سعی کرده اند که تجزیه و تحلیل محتوا با دقت بالا و البته به صورت حرفه ای تر عمل کند. .

ویژگی جدیدی که در نسخه ۱۰ به این افزوونه اضافه شده ، برای دارا بودن تگ H1 در محتوا است ، همانظور که می دانید این تگ (H1 ) به عنوان هر محتوا اختصاص می یابد و در هر صفحه تنها ما مجاز به استفاده از یک تگ H1 هستیم.

افزونه محتوای شما را بررسی می کند و اگر شما از نگ H1 استفاده نکرده باشید که عموما این تگ توسط طراح قالب به عنوان (Title) محتوا اختصاصی می یابد ، به شما اخطار می دهد.

آموزش تصویری افزونه Yoast SEO به زبان فارسی

تغییرات افزونه Yoast SEO در نسخه ۱۰

تگ Alt یکی از نکات مهم در سئو است ، اگر نمی دانید تگ Alt چیست باید بگویم یک توضیح کوتاه بریا هر تصویر بکار رفته در متن است که موتور های جستجو بر اساس همین توضیح بکار رفته در عکس اقدام به ایندکس و نمایش تصاویر می کنند.

در نسخه ۱۰ افزونه Yoast SEO این افزونه علاوه بر توجه به داشتن تگ Alt برای هر تصویر بکار رفته در متن به کلمه کلیدی بکار رفته در این تگ هم توجه می کند ، یعنی شما باید برای نوشتن تگ Alt تصاویر هم از کلمات کلیدی هم استفاده کنید.

ویژگی دیگری که در افزونه Yoast وجود دارد توجه به لینک های خارجی است ، با توجه به اهمیت لینک سازی برای محتوا افزونه یواست هم توجه ویژه ای به بحث لینک سازی دارد و اگر شما از لینک ها در محتوا خود استفاده نکنید با چراغ قرمز افزونه برای محتوا روبرو هستید.

عنوان ها یکی از فاکتوری های مهم در سئو و همچنین افزایش نرخ کلیک در نتایج موتور های جستجو هستند. ویژگی قابل توجهی که در نسخه ۱۰ افزونه Yoast پیرامون عنوان ها باید به آن توجه کنیم استفاده از کلمات کلیدی در عنوان است ، افزونه Yoast پیشنهاد ویژه ای دارد که حتما کلمه کلیدی را در اول عنوان استفاده کنید ولی اگر شما در اول عنوان از کلماتی مانند چرا ، چگونه ، در و … استفاده کنید پس از آن کلمه کلیدی زا ذکر کنید چراغ افزونه برای شما سبز می شود.

نکته دیگری که در نسخه ۱۰ این افزونه به آن توجه شده است ، برای کلمه کلیدی و همچنین عبارت کلیدی است که در عبارت کلیدی ما می توانیم از چندین کلمه ی کلیدی در کنار هم استفاده کنیم با توجه به اینکه استفاده از عبارت کیلدی در طول محتوا شاید کمی سخت باشد افزونه یواست حساسیت کمتری روی این موضوع دارد.

همیشه استفاده از محتوای کوتاه یک ضعف برای خیلی از سایت ها به حساب می آید مخصوصا اگر شما محصولات را برای فروش گذاشته اید و این موضوع را به کرات در وب سایت های محتلف دیده ایم. اما افزونه یواست در نسخه ۱۰ به آن توجه کرده و اگر طول کلمات شما در محتوا کمتر از ۲۵۰ کلمه باشد به شما ایراد می گیرد و حتما باید محتوایی بالاتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشید.

یادآوری بروزرسانی محتوا

یکی از قابلیت های خوب که به این افزونه اضافه شده است اطلاع از بروزرسانی محتواهای قدیمی است. همانطور که می دانید یک امکان در افزونه Yoast وجود دارد با نام مقاله بنیاد محتوا که شما می توانید با استفاده از این گزینه مقالات شاخص سایت را به Yoast معرفی کنید . حال در نسخه ۱۰ این افزونه اگر شما مقالات بنیاد محتوا سایت خودتان را تا ۶ ماه بروزرسانی نکنید افزونه شما اطلاع می دهد که حتما بروزرسانی کنید.

توصیه می کنیم جتما مقاله الگوریتم Freshness گوگل که پیرامون بروزرسانی محتوا است را حتما مطالعه کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo