بروزرسانی نتایج جستجو در بخش تصاویر گوگل

بروزرسانی نتایج جستجو در بخش تصاویر گوگل

نتایج تصاویر گوگل : گوگل در سال چندین بار الگوریتم های خودش ( الگوریتم های بزرگ گوگل ) را بروزرسانی می کند که این بروزرسانی ها در سطح وسیع انجام می شوند.البته بروزرسانی ها هم به صورت روزانه روی این الگوریتم ها صورت می گیرد.یکی از بروزرسانی های بزرگ گوگل اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی بود که البته اطلاعاتی پیرامون این بروزرسانی در دسترس نیست،چرا که گوگل عادت دارد هیچگونه اطلاعاتی را از این بروزسانی ها در اختیار متخصصان قرار نمی دهد.

بروزرسانی الگوریتم تصاویر گوگل

به تازگی با توجه به توییت های که در صفحه موتورجستجو گوگل در توییتر منتشر شده است،توسعه دهندگان گوگل به بروزرسانی هایی در بخش تصاویر گوگل اشاره داشته اند،که در این مقاله قصد داریم به این بروزرسانی ها اشاره کنیم.

بخش تصاویر گوگل هم همانند دیگر بخش ها از اهمیت بالایی برخوردار است شاید مانند بخش وب از جستجوهای خیلی کمتری برخوردار باشد ولی استفاده از تصاویر و توجه به استانداردهای سئو تصاویر به شما کمک می کند که کلیک هایی را هم از بخش نتایج تصویر گوگل برای سایت خودتان دریافت کنید.

طبق گفته گوگل این بروزرسانی قرار است از اوایل ماه مارس به نتایج تصویری گوگل اضافه شود که کلا در ۳ بخش هم می توانیم به این بروزرسانی ها اشاره کنیم.

اضافه شدن آیکون به تصاویر در نتایج تصویری گوگل

اضافه شدن آیکون اطلاعات به تصاویر

یکی از این بروزرسانی تصاویر آیکونی است که به گوشه پایین تصاویر در نتایج گوگل اضافه می شود،که این آیکون اطلاعات خوبی از وضعیت تصویر در اختیار کاربران قرار می دهد.که با استفاده از این آیکون شما می توانید تشخیص دهید تصویری که انتخاب کرده اید از یک محصول برگرفته شده یا اینکه از یک ویدئو است.اینکار نشان دهنده موضوعی از لینک مورد نظر است که این تصویر در آن قرار دارد.

حذف نمایش اندازه تصاویر در نتایج تصویری گوگل

حذف نمایش اندازه تصاویر از نتایج گوگل

شاید در نتایج تصویری گوگل دیده باشید که با انتخاب یک تصویر اندازه آن در گوشه پایین همان تصویر به شما نمایش داده می شود که قرار است این امکان از نتایج گوگل حذف شود،با توجه به اینکه قرار است گوگل از یک آیکون برای تصاویر استفاده شود.اینطور انتظار می رود که آیکون جدید قرار است جایگزین اندازه های تصاویر شود.

اضافه شدن امکان حق نشر تصاویر در نتایج تصویری گوگل

اضافه شدن حق نشر به تصاویر

اگر دقت کرده باشید در نتایج تصویری گوگل زمانی که شما یک تصویر را انتخاب می کند،گوگل به شما هشدار می دهد که ممکن است تصویر دارای حق نشر باشد.این موضوع به این معناست که شما نمی توانید تصاویر مورد نظر را دانلود کرده و در جای دیگر به عنوان مثال در سایت خودتان استفاده کنید.

گویا قرار است این موضوع به سبک پیشرفته تری در نتایج گوگل قرار بگیرد،البته این موضوع در حال توسعه است و گوگل توضیح زیادی پیرامون این موضوع نداده است.البته با توجه به بررسی های ما شاید این امکان در قالب یک کد اسکیما در سایت استفاده شود.به این صورت که شما به عنوان مدیر سایت باید برای تصویر مورد استفاده خودتان در سایت یک حق نشر تعیین کنید.

اگر شما از ابزار گوگل سرچ کنسول استفاده کنید می توانید در بخش Performance  با استفاده از ابزارهای گوگل میزان نمایش و کلیک سایت خودتان از گوگل را در بخش تصویری مشاهده کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo