چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید؟

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید؟

ما اغلب از خوانندگان سؤال می کنیم که چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنند؟ سوال واقعی که همه می خواهند بدانند این است که چه تعداد افزونه خیلی زیاد است؟

از آنجا که تصورات غلط زیادی در مورد افزونه های وردپرس وجود دارد ، و اینکه چگونه آنها می توانند بر سرعت ، کارایی و امنیت وب سایت تأثیر بگذارند ، می خواهیم این موضوع را با جزئیات بیشتری برای شما همراهان همیشگی لرن دی ال توضیح دهیم.

در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت شما نصب شود. همچنین در مورد چگونگی تأثیرگذاری افزونه ها بر وب سایت شما صحبت خواهیم کرد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را با ترکیب کاملی از افزونه های وردپرس اداره کنید.

افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها

اجازه دهید ابتدا کمی در مورد افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها صحبت کنیم.افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت شما هستند. آنها به شما کمک می کنند تا ویژگی های جدید و عملکرد وب سایت مانند ایجاد فروشگاه آنلاین ، اضافه کردن فرم های تماس و موارد دیگر را اضافه کنید.مانند خود وردپرس ، افزونه ها نیز به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند. کد PHP روی سرور میزبان وب سایت شما اجرا می شود و از منابع آن استفاده می کند.

به همین دلیل است که شما باید یک شرکت میزبانی خوب وردپرس را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد ابزارهای ساده ای برای مدیریت آن منابع داشته باشید و وب سایت خود را به صورت کارآمد اداره کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به آموزش مفصل ما در مورد نحوه کار افزونه های وردپرس مراجعه کنید. از زمان وردپرس ۱.۲ (هنگامی که پشتیبانی از افزونه های وردپرس اضافه شد) ، افزونه ها یک نعمت برای کاربران بوده اند. وردپرس بدون افزونه مانند یک فروشگاه اسباب بازی است که هیچ اسباب بازی ندارد. جالب نیست نه ؟

افزونه های وردپرس

چرا افزونه ها برای وب سایت های وردپرس ضروری هستند؟


حتی اگر هسته وردپرس یک چارچوب قوی برای انتشار داشته باشد ، افزونه هایی هستند که وظیفه ساخت وردپرس را به محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان می دهند.تعداد کل افزونه های وردپرس موجود در طی این سالها افزایش یافته است. در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از ۵۴،۰۰۰ افزونه وردپرس رایگان در دایرکتوری رسمی افزونه ها موجود است.

به غیر از این افزونه های رایگان ، هزاران افزونه برتر وردپرس نیز وجود دارد که توسط شرکت ها و توسعه دهندگان شخص ثالث فروخته می شود.افزونه ها می توانند در بهبود سئو ، افزایش امنیت ، مدیریت کاربران و موارد دیگر به شما کمک کنند. رشد تجارت شما بدون استفاده از افزونه های وردپرس در وب سایت شما بسیار دشوار خواهد بود.

چگونه افزونه های وردپرس اعتبار خوبی پیدا کردند؟


هدف از افزونه ها گسترش وردپرس برای انجام تقریباً هر کاری است که می توانید تصور کنید. با این حال ، اکنون می بینیم که بسیاری از کاربران مبتدی احساس ترس یا محدودیت نسبت به افزونه ها را دارند.

مردم از عملکرد ، امنیت ، قابلیت اطمینان و … نگران می شوند دلیل اصلی این امر به این دلیل است که طراحان ، توسعه دهندگان و تکنسین های پشتیبانی میزبانی وب در هنگام عیب یابی در وب سایت های مشتری واقعا ناامید می شوند.آن ها در عین نا امیدی .. نظراتی شبیه ” افزونه کمتری داشته باشید ” یا ” افزونه های شما به شدت سرعت سایت را پایین آورده است ” را می دهند.

این اظهارات در رسانه های اجتماعی ، جلسات حضوری و همایش ها طنین انداز شده است. بزرگترین مسئله در مورد این اظهارات ، ابهام آنهاست.ما اعتقاد داریم که مشکل تعداد افزونه ها نیست بلکه کیفیت است.شما می توانید ده ها افزونه خوب وردپرس را بدون هیچ مشکلی در وب سایت خود اجرا کنید ، اما اضافه شدن یک افزونه کدگذاری نشده ضعیف می تواند وب سایت شما را کند کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد و از شما می خواهیم برای عیب یابی کمک کنید ، تکنسین پشتیبانی شرکت میزبان شما یا یک توسعه دهنده دیگر مقداری افزونه ها را مقصر می داند.این امر منطقی است زیرا عیب یابی وب سایت با ۵ افزونه بسیار آسان تر از عیب یابی وب سایت با ۳۰ است. تعداد افزونه ها کار خود را سخت تر می کند.با این گفته ، بیایید بررسی کنیم که چگونه افزونه ها می توانند جنبه های مختلف وب سایت شما را تحت تأثیر قرار دهند.

چگونه افزونه های وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت تأثیر می گذارند

انواع مختلف افزونه های وردپرس وجود دارد و هر یک از آنها عملکرد متفاوت وب سایت شما را تحت تأثیر قرار می دهند.افزونه هایی وجود دارند که به طور عمده ظاهر وب سایت را تحت تأثیر قرار می دهند. به عنوان مثال ، افزونه های سازنده صفحه ، فرم های تماس ، گالری ها ، اسلایدر ها و غیره.

سپس افزونه هایی وجود دارد که عمدتاً برای انجام وظایف در قسمت back-end یا مدیر ساخته می شوند. به عنوان مثال ، افزونه های پشتیبان وردپرس ، افزونه های تحریریه ، فرایندهای مختلف پس زمینه و غیره.

افزونه هایی نیز وجود دارد که از همه جا شامل منطقه مدیریت و جلوی آن استفاده می شود. به عنوان مثال ، افزونه های SEO ، افزونه های فایروال وردپرس و موارد دیگر.تأثیر یک افزونه وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت بستگی به این دارد که آن افزونه بارگیری می شود.به عنوان مثال ، افزونه هایی که فقط هنگام انجام کارهای خاص در قسمت مدیریت وردپرس بارگیری می شوند ، معمولاً تاثیری در عملکرد وب سایت شما نخواهد داشت.

از طرف دیگر ، افزونه هایی که در قسمت جلویی بارگذاری می شوند ، احتمالاً اثر قابل توجهی در عملکرد دارند.همچنین افزونه هایی که فرآیندهای پیش زمینه معمول مانند بررسی پیوند شکسته ، نظارت بر ۴۰۴ و غیره را انجام می دهند نیز می توانند عملکرد کلی وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

افزونه هایی که می توانند عملکرد سایت شما را تحت تأثیر قرار دهند:

درخواست های اضافی HTTP

برخی از افزونه ها (به طور عمده جلویی) ممکن است به یک ظاهر طراحی شده یا اسکریپت های سفارشی نیاز داشته باشند تا به درستی کار کنند. به همین دلیل ، آنها ممکن است فایل (های) JS و / یا CSS دیگری اضافه کنند. بارگیری این پرونده ها نیاز به درخواست های اضافی HTTP دارد که باعث کاهش زمان بارگذاری صفحه شما می شود.

کوئری پایگاه داده اضافی

ممکن است برخی از افزونه ها کوئری های پایگاه داده شما را افزایش دهند. به عنوان مثال ، افزونه هایی برای نمایش پست های محبوب ، پست های مرتبط یا هر چیز دیگری که عناصر بانک اطلاعاتی را به خود جلب می کند و آن را در قسمت جلویی نمایش می دهد.

فرآیندهای پیش زمینه و نوشتن بانک اطلاعاتی

برخی از افزونه ها می توانند ضمن اجرای فرایندهای پس زمینه مانند بررسی لینک های خراب ، نظارت و ضبط آنالیزهایی مانند بازدید از پست ، و غیره منابع سرور زیادی را جذب کنند.بیشتر افزونه های خوب وردپرس فقط در صورت لزوم فایلهای اضافی را بارگذاری می کنند و تماس های بانک اطلاعاتی را به حداقل می رسانند. با این حال ، گاهی اوقات فقط غیرقابل اجتناب است.

خوشبختانه ، در بیشتر موارد بهینه سازی هایی وجود دارد. بیایید نگاهی کوتاه مدت و دراز مدت برای این مسائل بیندازیم.قبل از انجام این کار ، ابتدا مطمئن شوید که caching را در سایت وردپرس فعال کرده اید. بدون ذخیره سازی ، وب سایت شما همیشه کند خواهد بود.اکنون ، بیایید به سمت بهینه سازی های دیگر حرکت کنیم.

رفع شماره درخواست های HTTP اضافی

افزونه ها باید کارهایی اضافی برای HTTP (یعنی JS و پرونده CSS) اضافه کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک افزونه فرم تماس با ما نصب می کنید ، می خواهید هم کار کند و هم خوب به نظر برسد.
مردم از درخواست های اضافی HTTP شکایت می کنند در حالی که غافل از اینکه بعضی اوقات لازم هستند. در اینجا شکل ظاهری نامرتب به نظر می رسد.

بیشتر کاربران آن را دوست ندارند ، برخی حتی فکر می کنند که خراب است.خوب این دقیقا اتفاقی خواهد بود اگر فرم تماس با ما درخواست های اضافی HTTP را برای بارگذاری فایل های JS و CSS اضافه نکند.

به طور خلاصه ، استایل ها و اسکریپت های اضافی لازم است تا افزونه به درستی کار کند.سه راه برای بهینه سازی شماره درخواست HTTP اضافی وجود دارد. همه آنها نیاز به دانش برنامه نویسی و دانش وردپرس دارند ، اما یکی از روش ها قطعاً ساده تر از سایرین است.

روش اول عدم ثبت نام از استایل ها و اسکریپت های اضافی است که توسط افزونه بارگیری می شود. پس از آن می توانید استایل های افزونه را در پرونده style.css مورد نظر خود ترکیب کرده و اسکریپت های افزونه را در پرونده اصلی JavaScript خود در ترکیب کنید.روش دوم بارگیری مشروط به استایل / اسکریپت های افزونه در صفحات مورد نیاز است.

در مورد افرادی که دارای دانش کد نویسی نیستند ، می توانید از یک افزونه حافظه پنهان مانند WP Rocket استفاده کنید که به شما امکان می دهد پرونده ها را با یک کلیک کوچک سازی و ترکیب کنید. این برای بیشتر موارد کار خواهد کرد ، اما در بعضی موارد می تواند باعث ایجاد تعارض با افزونه های خاص شود.

با این گفته ، شما باید درک کنید که چند درخواست HTTP اضافی آنقدر که فکر می کنید قابل توجه نیستند. ما در اینجا در مورد میلی ثانیه صحبت می کنیم. اما اگر افزونه های زیادی دارید که درخواست HTTP اضافی را اضافه می کنند ، این بهینه سازی به شما امکان می دهد چند ثانیه از زمان بار خود را اصلاح کنید.اکنون که درخواستهای HTTP را پوشش داده ایم ، اجازه دهید نگاهی به کوئری های اضافی پایگاه داده بیندازیم.

رفع کوئری های اضافی و فرآیندهای پس زمینه پایگاه داده

برخی از افزونه ها ممکن است بار را در سرور پایگاه داده شما افزایش دهند. وردپرس خود در انجام انبار کردن پرس و جوها کار بسیار خوبی انجام می دهد و بیشتر افزونه های کدگذاری شده هیچ مسئله قابل توجهی را ایجاد نمی کنند.با این حال ، اگر وب سایت شما ترافیک بالایی دارد ، استفاده از افزونه های مبتنی بر بانک اطلاعاتی می تواند به ویژه اگر منابع سرور مناسبی ندارید ، مشکلاتی برای شما ایجاد کند.

به عنوان مثال اگر شما دارای وب سایت عضویت یا فروشگاه اینترنتی با ووکامرس هستید ، در اینصورت شما در حال ارائه درخواست های زیادی هستید.در این سناریو تنها گزینه واقعی استفاده از یک راه حل میزبانی وردپرس مدیریت شده یا حتی یک راه حل تخصصی میزبانی ووکامرس است.

اکنون تعدادی افزونه وجود دارد که بسیار پر انرژی هستند و شما باید از هر قیمتی آنها را اجتناب کنید.به عنوان مثال ، افزونه هایی وجود دارند که قابلیت های مختلفی از تجزیه و تحلیل ها را در وردپرس اضافه می کنند مانند برخی از افزونه های انتخاب کردن ایمیل ، افزونه آمار وب سایت ، افزونه ردیابی بازدیدها و غیره.

این افزونه ها به طور ناکارآمد در بارگیری هر صفحه به بانک اطلاعاتی می نویسند که می تواند وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کند کند.شما می توانید تجزیه و تحلیل را به روشی مقیاس پذیرتر با ابزار هایی مانند سرچ کنسول گوگل دنبال کنید. شما می توانید با افزونه هایی مانند OptinMonster یا با استفاده از فرم های ثبت نام از خدمات بازاریابی ایمیل مورد علاقه خود ، فرم های انتخاب ایمیل را با ردیابی مقیاس پذیر تر اضافه کنید.

در اینجا افزونه هایی وجود دارد که خطاهای ۴۰۴ را رصد می کنند و پیوندهای شکسته را ردیابی می کنند که می توانند بار سنگینی را اضافه کنند و منابع سرور را تحت الشعاع قرار دهند.به جای استفاده از آن افزونه ها ، شما باید از سرویس ابری شخص ثالث مانند Ahrefs یا SEMRush استفاده کنید که بطور خودکار پیوندهای خراب را ردیابی می کند و بسیاری دیگر از دیدگاههای مفید SEO را نیز ارائه می دهد.

اگر یک راه حل برتر نمی خواهید ، می توانید از یک ابزار رایگان مانند Broken Link Check استفاده کنید که به شما امکان می دهد ۳۰۰ صفحه را بطور همزمان برای پیوندهای خراب بررسی کنید.

چگونه افزونه های وردپرس بر امنیت تأثیر می گذارند

امنیت یکی دیگر از نگرانی های اصلی هنگام نصب افزونه های وردپرس است. بسیاری از کاربران نگران هستند که داشتن افزونه های بیشتر می تواند سایت آنها را آسیب پذیرتر کند.درست است که یک افزونه کدگذاری نشده وردپرس توسط هکرها قابل سوءاستفاده بوده و سایت شما را آسیب پذیر می کند. با این حال ، تقریباً در مورد هر نرم افزاری که وجود دارد نیز صادق است.

نظارت ها اتفاق می افتد. با این حال ، بهترین بخش در مورد منبع باز این است که بسیاری از افراد از این نرم افزار استفاده می کنند و همین امر باعث می شود تا آسیب پذیری سریع تر کشف و رفع شود.

با استفاده از یک افزونه امنیتی وردپرس مانند افزونه iThemes Security Pro و یا Wordfence Security می توانید وب سایت خود را ایمن نگه دارید. آنها هزاران وب سایت را اسکن می کنند و به شما کمک می کنند بیشتر مشکلات امنیتی را با یک افزونه آسیب پذیر در دست بگیرید.

همچنین می توانید با بهبود امنیت کلی وردپرس از وب سایت خود محافظت کنید. این به شما امکان می دهد قبل از سوء استفاده از هکرها ، لایه هایی از امنیت را اضافه کنید.

افزونه های وردپرس و قابلیت اطمینان

برخی از افراد نگران قابلیت اطمینان یک افزونه هستند. اگر افزونه قطع شود چه می شود؟ اگر بروزرسانی ها کند هستند چه اتفاقی می افتد؟نکته جالب در مورد اکوسیستم منبع باز وردپرس این است که همیشه گزینه های جایگزین وجود دارد.

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید؟ تعداد افزونه های وردپرس خیلی زیاد هستند؟

برای اجرای وب سایت و رشد کسب و کار خود باید به همان تعداد مورد نیاز افزونه وردپرس نصب کنید.به طور متوسط ، بسیار رایج است که یک وب سایت تجاری حداقل ۲۰ – ۳۰ افزونه داشته باشد.

اگر از وردپرس به طور کامل استفاده می کنید و از ویژگی های پیشرفته زیادی برخوردار هستید ، می توانید به راحتی به ۵۰+ بروید.تا زمانی که از افزونه های باکیفیت و مطابق با استانداردهای برنامه نویسی وردپرس استفاده می کنید ، با تعداد زیادی افزونه خوب خواهید بود.

چگونه می توان بهترین افزونه های وردپرس را انتخاب کرد؟

یکی از بیشترین سؤال که توسط کاربران ما پرسیده می شود ، این است که “چگونه می توانم بهترین افزونه ها را برای وب سایت خود انتخاب کنم؟”

اگر به دنبال یک افزونه رایگان هستید ، فقط آن را از فهرست افزونه WordPress.org بارگیری کنید. دایرکتوری رسمی افزونه های وردپرس همچنین انتخاب افزونه های خوب را آسان تر می کند.

می توانید رتبه بندی و بررسیهای افزونه را که توسط سایر کاربران WordPress ارائه شده است مشاهده کنید. همچنین می توانید ببینید که این افزونه آخرین بار کی بروز رسانی شده است و چند در چند وب سایت نصب شده است.

از طرف دیگر ، اگر به دنبال یک افزونه پریمیوم هستید ، مطمئن شوید که آنها از یک شرکت و یا توسعه دهنده خوب وردپرس هستند. اگر مطمئن نیستید ، به دنبال بررسی و توصیفات باشید.اگر تازه کار را شروع کرده اید ، می توانید دسته افزونه های وردپرس لرن دی ال را ببینید که در آن به طور مرتب بهترین افزونه های وردپرس و نحوه استفاده از آنها را به اشتراک می گذاریم.

امیدوارم این مقاله به سوالات شما پاسخ دهد که باید چند افزونه وردپرس را نصب کنید

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۲ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. سلام تشکر از مقاله مفیدتون.

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  🎁تخفیف ویژه به مناسبت ۷ سالگی لرن دی ال ، بر روی پلن های ۶ ماهه و یکساله 🎁
  +
  لرن دی ال
  Logo