بررسی و پیدا کردن تداخل در افزونه و قالب های وردپرس

بررسی و پیدا کردن تداخل در افزونه و قالب های وردپرس

تداخل افزونه ها در وردپرس : وردپرس در نسخه جدید تغییرات گسترده‌ای را داشته و با توجه به پیشرفت وردپرس روز به روز این تغییرات گسترده تر و بیشتر خواهند شد با توجه به موضوع تغییرات در هسته وردپرس ، قالب و افزونه های آن با یکسری مشکلات فنی در سایت خودمان روبرو می‌شود قرار است در این مقاله پیرامون بررسی رفع اشکال قالب و افزونه ها در وردپرس صحبت کنیم.

انتخاب هاست میزبانی مناسب

یکی از نکات مهم راه اندازی وب سایت استفاده از یک هاست مناسب و با کیفیت است ، چه از وردپرس استفاده میکنید یا دیگر سیستم های مدیریت محتوا شما باید از یک هاستینگ مناسب برای وبسایت خودتان استفاده کنید.

ما نمی‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم که از چه شرکتی یا چه نوع هاستی برای سایت وردپرسی خودتان استفاده کنید چرا که همه شرکت های هاستینگ درون ایران به صورت اشتراکی هاست های خودشان را عرضه می کنند مگر اینکه شما از یک سرور مجازی و اختصاصی استفاده کنید.

اگر شما تجربه خوب یا بدی در استفاده از هاست های شرکت های مختلف دارید می توانید در بخش نظرات همین مقاله مطرح کنید تا پیرامون این موضوع بیشتر با هم بحث و گفتگو کنیم.

بخش افزونه های وردپرس

بررسی تداخل بین افزونه های وردپرس

برای بررسی تداخل بین افزونه های وردپرس شما می توانید افزونه هایی که بعد از نصب بر روی سایت وردپرسی خود ، سایت را دچار مشکل می کند به صورت فعال نگه دارید و بقیه افزونه های سایت خودتان را غیر فعال کنید،

مطمئنا اگر شما با یک خطا در وبسایت خود روبرو شوید که نتوانید وارد بخش مدیریت سایت شوید باید به مدیریت فایل ها در هاست میزبانی خود مراجعه کنید و افزونه ای که دچار مشکل شده است را به صورت دستی حذف کنید.

سپس با ورود به بخش مدیریت وردپرس خودتان همه افزونه های موجود روی سایت را غیرفعال کنید و دوباره نسبت به نصب افزونه جدید اقدام کنید که در این صورت اگر سایت شما دچار مشکل نشد پس متوجه خواهیم شد که تداخل بین یکی از افزونه های ما با افزونه جدیدی است که می خواهیم روی سایت خودمان نصب کنیم.

روند ادامه بررسی تداخل به این صورت است که شما باید افزونه هایی که غیرفعال کردید را به صورت تک تک شروع به فعال کردن کنید و پس از فعال سازی هر افزونه سایت را بررسی کنید که اگر افزونه جدید وب سایت شما با هر یک از افزونه ها که از قبل روی سایت شما نصب بود دچار مشکل شود شما متوجه تداخل بین افزونه ها خواهید شد که در این صورت شما یا باید از یک افزونه جایگزین برای یکی از این ابزار استفاده کنید یا اینکه بررسی کنید علت تداخل بین این دوتا افزونه چه بوده است.

بخش قالب های وردپرس

بررسی تداخل بین افزونه و قالب وردپرس

در برخی از موارد ممکن است تداخلی بین افزونه و قالب وردپرس شما باشد برای بررسی این موضوع شما باید یکی از قالب های پیش فرض وردپرس را فعال کرده و قالبی که در حال حاضر روی وبسایت خودتان نصب دارید را غیرفعال کنید که اگر مشکل وب سایت شما و تداخل حل شد متوجه خواهید شد که مشکل از تداخل بین افزونه و قالب است.

دقت کنید در برخی از موارد این تداخل به دلیل کد نویسی اشتباه یا عدم به روز رسانی قالب یا افزونه در بلندمدت است که همین جا به شما توصیه می کنیم از قالب و افزونه هایی که بیشتر از یک سال از بروزرسانی یا آخرین به روز رسانی آنها می‌گذرد به هیچ عنوان استفاده نکنید و از خرید افزونه و قالب های بروز رسانی نشده خودداری کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم مقالات آموزشی ارور های وردپرس که در لرن دی ال منتشرده شده است،را همیشه در مرورگر خودتان به صورت بوک مارک داشته باشید.

همیشه به روز باشید

دقت کنید شما باید همیشه سایت خودتان را به روز نگه دارید یعنی اینکه همیشه هسته وردپرس و افزونه و قالب هایی که استفاده می کنید را بروزرسانی کنید.

اگر شما با بروز رسانی قالب و افزونه های وردپرس آشنایی زیادی ندارید،ما در لرن دی ال دو مقاله کاربردی پیرامون این موضوع یعنی : آموزش نصب و بروزرسانی افزونه های وردپرس و آموزش نصب و بروزرسانی قالب های وردپرس آماده کرده ایم،که می توانید از محتوای این مقاله های آموزشی استفاده کنید.

خوشبختانه ما در سایت لرن دی ال سریع ترین بروزرسانی ممکن را بین استورهای ایرانی داریم می توانید همیشه نسخه بروز قالب و افزونه های موجود در سایت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید و سایت خودتان را به روز نگه دارید.

بروزرسانی باعث می‌شود از بسیاری از تداخل های موجود در وب سایت شما جلوگیری شود چراکه هر به روزرسانی که برای قالب افزونه و خود وردپرس منتشر می‌شود حامل یکسری رفع ایرادات است که همین باعث می‌شود از بروز تداخل در وبسایت شما جلوگیری شود.

بخش سلامت سایت در وردپرس

بررسی سلامت وردپرس

سلامت وردپرس ابزاری است که در نسخه ۵ به سیستم مدیریت محتوای وردپرس اضافه شده است و از این بخش ابزارها سپس بخش سلامت سایت شما میتوانید به این ابزار دسترسی داشته باشید با استفاده از این بخش شما می توانید یک بررسی کامل از سلامت وب سایت یا وردپرس خودتان داشته باشید که این اطلاعات را خود وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

همیشه سعی کنید که بخش سلامت سایت را بررسی کنید و ایرادات و مشکلاتی که در این بخش وردپرس به شما پیشنهاد می دهد را رفع کنید همه ایرادات و مشکلاتی که در بخش سلامت سایت وردپرس به شما نشان می دهد همراه با راهنما هستند که شما می توانید طبق خود راهنما عمل کنید و ایرادات را برطرف کنید.

بروزرسانی نسخه php هاست

با توجه به تغییرات جدید در هسته وردپرس و قالب و افزونه های حرفه ای که برای این سیستم مدیریت محتوا منتشر می شود شما دیگر نمی توانید از نسخه های پایین زبان برنامه نویسی php روی هاست میزبانی خودتان استفاده کنید خود وردپرس همیشه به شما پیشنهاد می کند که از نسخه های بروز در این زبان برنامه نویسی برای هاست میزبانی خودتان استفاده کنید که ما هم پیشنهاد می کنیم حداقل نسخه php که روی هاست شما باید تنظیم باشد ۷.۳ است.(پیشنهاد ما استفاده از نسخه پایدار ۷.۴ است).

آموزش تغییر نسخه PHP در هاست های سی پنل و دایرکت ادمین

آموزش تغییر نسخه PHP : هر کسی که در حوزه طراحی سایت و قالب فعالیت داشته باشد، احتمالا به این مشکل در هاست برخورده اید ...

یکی دیگر از مواردی که باعث بروز تداخل در سایت های وردپرسی میباشد پایین بودن نسخه php هاست که اکثر قالب و افزونه های حرفه ای وردپرس خودشان را با نسخه جدید php همگام کرده‌اند که شما باید برای دریافت کارایی بیشتر از این قالب و افزونه ها روی هسته وردپرس خودتان از نسخه های بروز php استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چطور تداخل بین افزونه وقالب های وردپرس را پیدا و بررسی کنید.

پاکسازی کش مرورگر و سایت

گاهی مشکلات پیش آمده در سایت بخاطر کش مرورگر یا سایت شما است،شما پس از هر تغییری که در سایت خودتان ایجاد می کنید،باید کش سایت را از طریق افزونه کشی که نصب کردید به صورت کامل پاکسازی کنید.

همچنین پاکسازی کش مرورگر هم الزامی است.برای اینکه شما تغییرات صورت گرفته در سایت خودتان را مشاهده کنید.باید در یک محیط کش نشده اینکار را انجام دهید.اگر با کش ( حافظه پنهان) و نحوه خالی کردن آن در وردپرس آشنایی ندارید.حتما سری به مقاله زیر بزنید.

نحوه پاک کردن حافظه نهان (کش) در وردپرس

پاک کردن حافظه نهان در وردپرس : اخیراً یکی از خوانندگان ما از ما پرسیده است که چگونه حافظه نهان را در وردپرس پاک کنیم؟ ...

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo