بخش Links در سرچ کنسول گوگل

9

Links یکی از بخش های کاربردی در ابزار سرچ کنسول است که به شما برای مدیریت بخش از سئو خارجی یا همان لینک بیلدینگ کمک می کند. آمار در این بخش به صورت کلی شامل دو نوع لینک های خارجی به سایت لینک های داخلی سایت است.

یکی دیگیر از آمارهایی که در این بهش بسیار اهمیت دارد بررسی تعداد لینک ها براساس هر صفحه یا بخش از سایت است که در ادامه به بررسی هرکدام از این بخش ها پرداخته ایم.

بخش External Links

لینک های خارجی یکی از بخش های مهم از links در ابزار سرچ کنسول هستند که شما می توانید تمام لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما هدایت شده را مشاهده و بررسی کنید ، در این بخش شما می توانید محل ارسال لینک هارا به صورت جزئی بررسی کنید به عنوان مثال یکی لینک ارسالی از کدام بخش یک وب سایت بود و حتی تعداد لینک ها هم مشخص است .

بخش External Links

Top linked Pages

در این بخش صفحاتی از سایت خود را که از سایت های خارجی (سایت خارج از سایت خودتان ) لینکی دریافت کرده را مشاهده می کنید که بر اساس میزان تعداد لینک ها از زیاد به کم لیست شده اند ، اگر روی هر کدام کلیک کنید . اطلاعات جامع تری را مشاهده می کنید که در ادامه پیرامون آن توضیح می دهیم.

با کلیک روی هریکی از این لینک تعداد لینکی که به این صفحه ارجاع داده شده را می توانید مشاهده کنید در این بخش تعداد لینک ورودی در بخش Total External Links قابل مشاهده است و همچنین تعداد سایت یا سایت هایی که به این صفحه لینک داده اند را در بخش Total Sites می توانید مشاهده کنید .

Top Sites Linking to this page

در این بخش شما می توانید تعداد سایت هایی که لینک به این صفحه ی انتخابی داده اند را مشاهده کنید ، دقت کنید با کلیک روی هریک از سایت ها دوباره شما به اطلاعات جامع تری دست پیدا می کنید.

در باکس اول شما آدرس صفحه سای خودتان که انتخاب کرده اید را مشاهده می کنید همراه لینک سایتی که به سایت شما لینک داده و تعداد لینک ورودی را هم می توانید مشاهده کنید . در باکس دوم شما می توانید هر لینک را با توحع به ارجاع از بخش های مختلف وب سایت ثانوی مشاهده کنید که هر یکی از این لینک ها از کدام بخش از کدام بخش وب سایت ثانوی به این صفحه از سایت شما داده شنده اند .

با کلیک بر روی هر یک از لینک ها شما به صفحه سایتی که به سایت شما لینک دارد ارجاع داده می شوید که می توانید بررسی های لازم را انجام دهید . گاها اگر سایت های دیگر از محتوای شما کپی برداری کند به صورتی که درون محتوا لینکی از سایت شما باشد در این بخش سرچ کنسول به صورت کامل قابل ردگیری است .

نکته : برای مشاهده بررسی های کامل بخش Toplinkesروی گزینه more کلیک کنید.

Top Link Sites

در این بخش شما می توانید لیست سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را بر اساس تعداد لینک ورودی از زیاد به کم مشاهده کنید ، با کلیک بروی هر یک از این سایت ها شما به اطلاعات جامع تری دست پیدا می کنید.

Top Link Sites در سرچ کنسول گوگل

در باکس اول لینک سایت ثانوی را می توانید مشاهده کنید همراه تعداد لینکی که به وب سایت شما داده همراه این تعداد لینک برای صفحات سایت شما که در بخش Total linked Pages اگر مشاهده کنید تعداد صفحات سایت خودتان را که از سایت مذکور لینک دریافت کرده اید قابل مشاهده است .

اگر شما روی هر یکی از صفحات خود در این بخش کلیک کنید می توانید لینک صفحات سایت ثانوی که به سایت شما لینک داده را مشاهده کنید که این آمار در باکس اول به صورت زیر قابل مشاهده است :

 • Target Page : صفحه وب سایت شما
 • Linked site : سایتی که به سایت شما لینک داده
 • Total links : تعداد لینک ورودی به سایت شما از سایت مذکور

Top linking Text

در این بخش کلمات که از طریق آن ها سایت های دیگر به شما لینک داده اند می توانید مشاهده کنید . به عنوان مثال شما یک ریپورتاژ آگهی با لینک ۳ کلمه کلیدی در سایت دیگری قرار داده اید در این صورت با استفاده از آمار این بخش می توانید بررسی کنید تعداد لینک ارسالی از هرکدام از آن کلمات چقدر است .

ریپورتاژ آگهی چیست ؟ + پادکست

پادکست ریپورتاژآگهی چیست ؟ریپورتاژ آگهی چیست : شاید این نام برای شما آشنا باشد ولی به صورت کامل با این نوع ...

Top linking Text در سرچ کنسول گوگل

در این بخش برخلاف دو بخش قبلی که معرفی کردیم شما تنها می توانید کلمات کلیدی و تعداد لینک برای هر کدام را مشاهده کنید و امکان بررسی تعداد لینک های ورودی از سایت های دیگر برای کلمات نیست .

بخش Internal Links

لینک های داخلی یا Internal Links لینک هایی هستند که شما در بخش های مختلف وب سایت خود به نوشته ها یا برکه و حتی دسته بندی های سایت خودتان می دهید از اهمیت بالایی برای افزایش نرخ کلیک شما در نتایج موتور های جستجو دارند.

بخش Internal Links

یک توصیه ای که همیشه به کاربران داریم پیاده سازی لینک سازی داخلی به صور شبکه ای است که باید به صورت گسترده تمام بخش های سایت را با استفاده از لینک ها به هم متصل کنید اما با رعایت استاندارد که این موضوع باعث گردش و خزش بیشتر روبات های موتور جستجو در سایت شما شود .

در این بخش شما به صورت کامل می توانید تمام شبکه ای لینک سازی داخلی سایت خود را بررسی کنید که با کلیک بروی هر یک از لینک های لیست شده تعداد لینک داده شده به آن از بخش های مختلف سایت را می توانید مشاهده کنید .

در بخش Total internal link ماکزیمم لینک ارسال به صفحه انتخابی را می توانید مشاهده کنید که در ادامه صفحه می توانید لینک هایی که از بخش های مختلف سایت به لینک مذکور داده شده را مشاهده کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

۴ دیدگاه
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز کمترین امتیاز یک دیدگاه ارسال کنید
 1. دلیل اینکه لینکها بصورت خودکار در این بخش حذف شده اند به چه صورت است؟
  حدود ۱۰۰ لینک بوده ولی الان ۴ لینک هست؟!!!

  • سلام و عرض ادب
   ببنید گوگل به صورت مستمر سایت شما رو بررسی میکنه،که معمولا لینک هایی رو که حالا به دلایل مختلف که از سایت های مختلف گرفته باشید حذف شده باشند یا اینکه لینک ها معمولا نوفالو باشند اونها رو دیگه نمایش نمیده.
   البته قاعده خاصی رو برای این مورد تا الان ما جایی ندیدیم که گوگل خودش گفته باشه.ولی خب میتوانید توی بخش مستندات سرچ کنسول مشاهده کنید شاید یکسری موارد رو ذکر کرده باشه.
   باتشکر

 2. سلام ، در بخش Top linking sites گاهی من سایتهایی را میبینم که اصلا در آنها فعالیت نداشتم ولی به من لینک دادند برخی از آنها خوب هستند و برخی یا بلاک شده هستند یا وجود ندارند یا اسپم اسکور بالایی دارند که خیلی عجیبه بابت لینکی که اومده، گاهی هم به صفحات نا مربوطی لینک مقالات من داده شده است!! خلاصه یه وضعی 🙂 شما آموزشی دارید که چطور میشه مضر بودن یا مفید بودن این لینکها در گوگل وبمسترز را فهمید و کدوم را نگه داریم کدام را disavow ؟ آموزش حرفه ای و کامل مختص این قضیه؟

  • سلام و عرض ادب
   خیرمتاسفانه در حال حاضر آموزشی اختصاصی برای این مورد نداریم،ولی همانظور که خدمت شما طی صحبتی که باهم داشتیم سایت هایی که لینک های زیاد البته اسپم به شما دادند رو در گوگل وبمستر تولز disallow کنید.
   موفق باشید

  دیدگاه شما

  14000+

  کاربران فعال سایت

  730+

  محصولات فارسی سایت

  18000+

  تیکت های مشتریان

  6

  سال فعالیت حرفه ای

  لرن دی ال
  Logo