۸ عامل مهم در انتخاب نام دامنه سایت

8 عامل مهم در انتخاب نام دامنه سایت

هنگامی که ما برای ایجاد یک وب سایت جدید کار می کنیم، معمولا با نام دامنه آن شروع می کنیم. من نمی گویم این بهترین کار برای شروع است. اما احتمالا می توانیم در این مرحله ابتدایی کار (بر روی چیزهایی مانند انجام تحقیقات در بازار اولیه) تمرکز کنیم، هر بار من برای ساخت وبسایتم با نام دامنه شروع میکنم و در مورد آن احساس خوبی دارم.

۸ عامل مهم در انتخاب نام دامنه سایت

هنگامی که ما برای ایجاد یک وب سایت جدید کار می کنیم، معمولا با نام دامنه آن شروع می کنیم. من نمی گویم این بهترین کار برای شروع است. اما احتمالا می توانیم در این مرحله ابتدایی کار (بر روی چیزهایی مانند انجام تحقیقات در بازار اولیه) تمرکز کنیم، هر بار من برای ساخت وبسایتم با نام دامنه شروع میکنم و در مورد آن احساس خوبی دارم.

۱. نوع نام دامنه سایت

این اولین تصمیم است. نام نوع خاصی به وضوح برای وب سایت خود تعیین می کنید و بازار که وبسایت شما را پوشش می دهد، همچنین به بازدیدکنندگان بالقوه کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرند آیا می خواهند آن را چک کنند یا خیر … یا نه. داستان اصلی کارتان را با یک نام کوتاه می کنید، اساسا تنها ۳ نوع اصلی نام وجود دارد: معنایی، غیر معمول و ترکیب شده.

بنابراین پس از انتخاب یکی از موارد مناسب برای شما، می توانید به نقطه بعدی بروید. بهتر است به شما بگویم بک نام ساده و راحت را برای دامنه سایت خود انتخاب کنید زیرا این نام دامنه است که باعث می شود با یک جستجوی ساده کاربران آن را پیدا کنند و یا اینکه به راحتی نام دامنه را وارد ذهن خود کنند اگر این نام دامنه ساده باشد. پس این موضوع اهمیت زیادی دارد.

برای نام دامنه بهتر است از کلماتی استفاده کنید که با کار شما در ارتباط است. این کلمه در اصل در دامنه وب سایت شما هویت اصلی کار شما را نشان می دهند. نام دامنه شما باید خاص باشد و توجه کاربر را به خود جلب کند.

همه آنچه باید درباره Cloudflare بدانید

Cloudflare یا همان کلودفلر، سرویسی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت ها و بهبود عملکرد و افزایش امنیت آنها است این سیستم ...

۲. دسترس پذیری دامنه سایت

این واقعا نیازی به توضیح اضافی ندارد. نمیتوانید نامی را که قبلا ثبت شده ثبت نام کنید. همیشه از یک پسوند باید استفاده کنید.

۳. سهولت حفظ دامنه سایت

این یک عامل کلیدی است. اگر نام خود را سخت نگه دارید پس حدس بزنید که … هیچ کس آن را حفظ خواهد کرد. بنابراین نمی تواند بیش از حد پیچیده و یا بیش از حد طولانی باشد. شما باید وب سایت را با عنوان آسان برای برای رسیدن به اهداف خود تا آنجا که ممکن است کوتاهتر کنید.

(من می دانم … این وبسایت به نام NewInternetOrder.com نامیده می شود، چیزی شبیه به شکستن قوانین شخصی شما نیست. اما این واقعا سخت نیست که به خاطر بسپارید، آیا بازخورد، هر کسی نسبت به آن همانطور نیست که ما درباره آن فکر می کنیم ؟)

آموزش ثبت دامنه در ایرنیک به صورت تصویری

آموزش ثبت دامنه در ایرنیک با توجه به اهمیت آن و روند متفاوتش با ثبت دامنه های بین المللی برای بازدید کنندگان ارجمند ...

۴. وضوح دامنه سایت

سعی کنید نام خود را به طریقی ایجاد کنید که در آن اطلاعات به همان اندازه در مورد وب سایت شما در حد امکان نشان داده شود. اگر یک نام غیر معمولی انتخاب کرده اید، این کار شما را دشوار می کند و فقط با نام ترکیبی می توانید کارتان را ساده تر انجام دهید. هدف این است که بازدید کننده را مطلع کنید که وب سایت درباره نام دامنه است.

اگر از یک نام معنایی استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه اسباب بازی در جایی در اوماها داشته باشید، نام خودتان متعلق به خودتان است بنابراین به طور خاص باید از آن استفاده کنید. نام که شما انتخاب کنید باید واضح باشد و کاربر را به سمت وب سایت شما هدایت کند.

۵. قانونی بودن دامنه سایت

شروع اینکه یک دامنه باید قانونی باشد همراه با یک مثال است .حتی اگر بتوانید دستهای خود را روی یک دامنه مانند cocacola.xxx قرار دهید، هنوز هم به شما توصیه نمی کنم این کار را انجام دهید.

واضح است کلمات که در دامنه های قانونی وجود ندارد، اما همیشه خوب است برای بررسی اینکه آیا دامنه ای که به آن شما علاقه مند هستید، می تواند در واقع قانونی ثبت شود. یک قاعده کلی. هر چیزی که حاوی علامت تجاری است را ثبت نکنید (به جز در وضعیت و زمانی که شما حق استفاده از آن را دارید).

۶. مناسب بودن دامنه سایت

داشتن یک دامنه خسته کننده فقط … خسته کننده است. بنابراین پیش بروید و مطمئن شوید دامنه شما جالب، زنده، پر انرژی و جذاب است . فقط مطمئن شوید که این نام دامنه مناسب است زیرا تمامی کاربران از آن استفاده می کنند و شما با این نام به هر کاربری معرفی خواهید شد.

۷. (حق امتیاز) چه چیزی در مورد خط تیره وجود دارد؟

بسیاری از افراد توصیه می کنند که نباید از خط تیره در نام دامنه استفاده کنید. می توانم بگویم که من در مورد هم اینطور فکر می کنم اما اینگونه هم موافق نیستم که هیچوقت استفاده نشود . من فکر می کنم نام بدون خط تیره بهتر است. اینگونه در موتورهای جستجو ساده تر می شوند (زمانی که به کلمات کلیدی خاصی غیر از نام برخورد می کنیم). با خط تیره شاید راحتتر جستجو انجام شود. آنها ساده تر می توانند به خاطر سپرده شوند، و از طریق جستجو راحت تر پیدا می شوند.

اما اجازه بدهید یک اشاره کوچک به شما بدهم اگر می خواهید از یک نام معنایی استفاده کنید و سعی کنید کلمات کلیدی خاص خود را در وبسایت خود قرار دهید، بهتر است از یک نام بدون خط تیره استفاده کنید. این نوع وب سایت ها دارای رتبه بندی بهتر در گوگل بوده و بیشتر به کلمات کلیدی بپردازید.

۸. نام دامنه های با پسوند com.

این نوع پسوند نام استاندارد و بخاطر اینکه در تمام جهان به صورت وسیعی استفاده می شود و هم چنین محبوبیت زیادی این پسوند دارد و استفاده از ان را حت تر است واین پسوند نام ساده است و بسیار مشهور است.

گام بعدی: ثبت نام دامنه

این بسیار مهم است نکاتی در مورد چگونگی انتخاب یک نام دامنه بدانید. همانطور که می بینید، گاهی اوقات این اطلاعات بسیار بدربخور هستند و شما به راحتی می توانید از اطلاعات موجود در این مقاله استفاده کنید و وب سایت خود را با یک نام بسیار ساده و جذاب بسازید به طوری که در گوگل دارای رتبه بندی خوبی باشد.

همیشه بهتر است که از وجودشان آگاهی داشته باشید و تصمیمات آگاهانه بگیرید. شما باید به سمت ثبت نام دامنه بروید و این در اصل بعد از همه مواردی است که درباره نام دامنه یاد گرفته اید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo