نکات مهم در سئو تصاویر برای وردپرس

11

تصاویر یکی از انواع محتوا در قالب جلوه بصری است استفاده از تصاویر در وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است،زمانی که شما برای وب سایت خود در حال تولید محتوا یا برای محصول خود مستنداتی را آماده می کنید باید حتما از تصاویر استفاده کنید اما بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو هم از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

سئو تصاویر چیست ؟

سئو تصاویر به معنای بهینه سازی تصاویری که در وب سایت خود برای موتورهای جستجو استفاده می کنید که شامل چند بخش کلیدی است،که در ادامه به آن می پردازیم و شما برای اینکه بتوانید تصاویر بهینه ای برای موتورهای جستجو تولید کنید حتما باید به این نکات دقت کنید.

سئو تصاویر در وردپرس

استفاده از تصاویر با حجم پایین

یکی از نکات مهم برای بهینه سازی تصاویر کاهش حجم آنها که شما قبل از اینکه تصویر را در وب سایت خود استفاده کنید،باید حتما با استفاده از ابزار های آنلاین یا آفلاین مبتنی بر سیستم‌عامل خود حجم تصاویر را کاهش دهد.

نکته‌ای که در استفاده از تصاویر خیلی اهمیت دارد و مطمئنا در حجم تصاویر هم تأثیر دارد اندازه ای است،که برای تصاویر استفاده می کند شما باید دقت کنید برای هر یک از بخش های وب سایت خود یک سایز مشخص برای تصاویر تعیین کنید و همیشه از این اندازه برای استفاده تصاویر در سایت بهره ببرد.

با استفاده از نرم افزار Adobe Photoshop شما می توانید هم تصاویر خلاقی را تولید کنید و هم اینکه اندازه و حجم تصاویر خود را کاهش دهید،ضمن اینکه شما می توانید با استفاده از این ابزار از فرمت دلخواه برای تصاویر خود استفاده کنید که ما توصیه می کنیم حتما برای تصاویر که در سایت استفاده می کنید با فرمت JPEG ویرایش کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از ابزار imagecompressor به صورت آنلاین تصاویر خود را کاهش حجم دهید این سایت به شما کمک می کند تا نزدیک به ۸۰ درصد از حجم تصاویر خود را کاهش دهید که حتما توصیه می‌کنیم از این سایت به عنوان یک ابزار همیشگی استفاده کنید.

شاید بخواهید از یک افزونه کاربردی در سایت خود برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید که در اینجا ما افزونه WP Smush Pro را به شما معرفی می کنیم این افزونه با کاهش حجم تصاویر به افزایش سرعت وب سایت شما و بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو مخصوصا تصاویر کمک زیادی می کند.

استفاده از تگ Alt برای تصاویر وردپرس

یکی از موضوعات مهم در بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو استفاده از تگ Alt است،با توجه به این که موتور جستجوگر گوگل از یک هوش مصنوعی بسیار قدرتمند برخوردار است اما توانایی بررسی محتوای روی تصاویر را ندارد به همین خاطر در طراحی وب سایت ما از یک تگ برای معرفی محتوای تصاویر به موتورهای جستجو استفاده می کنیم.

زمانی که شما یک سایت را از پایه کدنویسی می‌کنید استفاده از این تگ بسیار ضروری است،اما در سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما به راحتی می توانید از این تگ برای تصاویر خود استفاده کنید. فقط کافیست با ویرایش کردن تصویری که در محتوای خود استفاده می‌کنید یا تصویری که به عنوان تصویر شاخص برای یک محصول یا یک مقاله استفاده می کنید در بخش متن جایگزین از یک توضیح برای تگ Alt تصویر خود استفاده کنید.

استفاده از تگ Alt برای تصاویر وردپرس

برای وارد کردن یک توضیح تصویر مناسب شما باید به چند نکته کلیدی دقت کنید حتما از یک کلمه کلیدی برای تگ Alt تصویر خود استفاده کنید کلمه کلیدی که در عنوان، لینک و مدهای توضیحات مقاله محصول شما به کار رفته باشد.

 • از یک توضیح برای دو تصویر همزمان در یک مقاله ،یک برگه یا یک نوشت استفاده نکنید.
 • از یک توضیح کوتاه همراه با کلمات کلیدی برای این تگ استفاده کنید و از وارد کردن توضیحات بلند و حاشیه خودداری کنید.

همچنین شما اگر برای تصاویری که قبلا در وب سایت خود استفاده کرده اید Alt را وارد نکرده باشید باید از بخش رسانه های وردپرس به تصاویر خود مراجعه کنید و برای هر تصویر این تگ را متناسب با مکان یا نوشته ای که در آن استفاده شده است وارد کنید.

تگ Alt برای تصاویر وردپرس

نام تصاویر در وردپرس

خیلی وقت ها ما از تصاویر آماده که در سطح اینترنت هست برای محتوای خود استفاده می کنند، باید دقت کنید،تصاویری که از جایی تهیه می کنید و می خواهید در وب سایت خود از آن ها استفاده کنید حتما نام تصاویر را تغییر دهید در صورت امکان تنظیم سایز هم کمک می کند که تصویر که در سایت خود استفاده می کنید کپی محسوب نشود.

دقت کنید از نام لاتین برای تصاویر خود هستند استفاده کنید و از نام های فارسی برای تصاویری که توی سایت آپلود می کنی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

نکته دیگری که در مورد نام تصاویر باید به آن دقت کنید حتما از کلمات کلیدی برای نام تصاویر خود در صورت امکان استفاده کنید این کار به موتورهای جستجو کمک می کند که بررسی بهتر روی تصاویر شما داشته باشد و در نتایج تصاویر گوگل این تصاویر با دقت بالاتری نمایش داده خواهد شد.

عنوان سئو شده در افزونه Yoast SEO و تاثیر آن در بهینه سازی سایت

عنوان سئو شده در افزونه Yoast SEO دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. عنوان هایی که به خوبی بهینه سازی شده باشند می ...

صفحات پیوست تصاویر در وردپرس

زمانی که در وردپرس شما برای یک محتوا تصویری را آپلود می کنید این تصویر در یک لینک جداگانه برای آنها قرار می گیرد زمانی که شما تصویر را در یک تب جدید ترین مرورگر باز کنید این تصویر با یک لینک جدا بدون محتوا نمایش داده خواهد شد که این موضوع روی سایت شما تاثیر بدی خواهد داشت.

صفحات پیوست تصاویر در وردپرس

برای اینکه بتوانید این قابلیت را در وردپرس خود غیرفعال کنید که توصیه می‌کنیم این کار را حتما انجام دهید در بخش تنظیمات افزونه یواست سئو از بخش ظاهر جستجویت به عناصر چندرسانه‌ای کلیک کنید.در این بخش گزینه موجود برای تغییر آدرس url های پیوست به خود پیوست را روی گزینه بله قرار دهید و تنظیمات را ذخیره کنید.

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   لرن دی ال
   Logo