مقالات سئو

بهینه سازی تصویر در وردپرس

8

بهینه سازی تصویر یکی از موضوعات مهم در سئو سایت های وردپرس است که شما باید از تصاویر با حجم پایین و به صورت بهینه استفاده کنید. برای بهینه سازی تصاویر مورد استفاده در سایت از چند روش استفاده می کنیم که در ادامه به آن می پردازیم.

ابزار GTmetrix یک ابزار مرجع برای بررسی و آنالیز سرعت وب سایت است که میزان زمان استاندارد برای بازگذاری هر وب سایت زیر ۶ ثانیه است . شما با استفاده از کاهش حجم تصاویر و فشرده سازی کد های سایت می توانید به این استاندارد دست پیدا کنید.

هر چقدر حجم وب سایت شما زیاد تر باشد کاربران باید زمان بیشتری را برای نمایش صفحات و محتوا وب سایت شما صرف کنند. در سئو ۲۰۱۸ یکی از فاکتور های مهم که گوگل به آن پرداخته سرعت خوب وب سایت است.

مرحله اول بهینه سازی تصویر در وردپرس

اولین گام بهینه سازی تصویر سایت قبل از بارگذاری روی وردپرس و درون سیستم خود شما صورت می گیرد . حتما به سایز تصاویر دقت کنید و تنظیم اندازه تصاویر بسته به قالب وردپرس شما متفاوت است ، باید سعی کنید این اندازه استاندارد را برای همه تصاویر شاخص سایت خود رعایت کنید.

قبل از بارگذاری تصاویر می توانید میزان حجم آن هارا با استفاده از ابزارهای آنلاین کاهش دهید. برای نمونه شما می توانید از سایت image composer و Compressor استفاده کنید دقت کنید که استفاده از این دو ابزار برای کاهش حجم یک تصویر اثری ندارد و تنها از یک ابزار ( سایت ) استفاده کنید.

ابزار بهینه سازی تصاویر

مرحله دوم بهینه سازی تصاویر در وردپرس

اولین گام در بهینه سازی تصاویر انتخاب عکس مناسب و کاهش حجم آن برای بارگذاری روی سایت است که شما در برخی از بخش های سایت از آیکن ها هم می توانید استفاده کنید. در گام بعدی برای بهینه سازی توجه به تگ Alt از اهمیت بالایی برخوردار است.

دقت کنید که موتورهای جستجو قدرت بررسی و ایندکس ، محتوا یا نوشته های درون یک عکس را ندارند و شما باید با استفاده از یک تگ خاص در HTML محتوا عکس را برای روبات های موتورهای جستجو مشخص کنید. استفاده از تگ Alt به بهینه سازی سایت شما و نمایش در موتورهای جستجو کمک زیادی می کند ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که بخشی از جستجوی گوگل مربوط به image است.

تگ HTML مورد استفاده به صورت زیر است :

<image src=”آدرس تصویر” alt=”توضیحات برای تصویر” />

برای وارد کردن این تگ شما نیاز به دانش کد نویسی دارید اما در وردپرس به راحتی می توانید بدون کد نویسی توضیح تگ Alt را در بخش متن جایگزین وارد کنید. در این حالت به صورت اتوماتیک این تگ روی تصویر اعمال می شود.

تگ alt در وردپرس

استفاده از تصاویر در محتوا و افزایش جلوه بصری محتوا به افزایش بازدید مقالات شما کمک می کند. در استفاده از تصاویر در محتوا به این نکته دقت کنید که اگر شما از ۳ تصویر در یک مقاله استفاده می کنید هر کدام باید یک تگ Alt مجزا داشته باشند.

مرحله سوم بهینه سازی تصاویر در وردپرس

استفاده از افزونه های درون وردپرس برای بهینه سازی تصاویر هم برای سایت شما مفید است . یکی از افزونه های WP Smush نام دارد که به شما برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر کمک می کند. افزونه های دیگری هم برای این مهم وجود دارد که با یک جستجو کوتاه در گوگل به آن ها دست پیدا خواهید کرد.

استفاده از واتر مارک ها بر روی تصاویر (هک کردن نام برند شما روی تصاویر ) هم به شما در کپی برداری از تصاویر کمک می کند که کابران در فضای مجازی بدانند که این تصویر متعلق به سایت شماست . دقت کنید که در طراحی تصاویر وارد کردن واتر مارک به این نکته دقت کنید که از طراحی و جلوه بصری خوبی برخوردار باشد.

یکی دیگر از نکات بهینه سازی تصاویر استفاده آن ها در شبکه های اجتماعی است ، چرا که با استفاده از جلوه های بصری مانند تصویر و ویدئو ارتباط بهتر و سریعتر می توان با کاربران گرفت ، به همین منظور دقت کنید که همیشه در کنار متن که در شبکه های اجتماعی استفاده می کنید از تصاویر هم استفاده کنید.

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

نظرات شما را با گوش دل می شنویم

ارسال دیدگاه

1 + 9 =