لینک سازی PBN چیست و چگونه کار می کند ؟

لینک سازی PBN چیست و چگونه کار می کند ؟

لینک سازی PBN ( یا شبکه وبلاگ خصوصی ) شبکه ای از وب سایت هایی است که فقط با هدف ایجاد لینک به یک وب سایت واحد برای تقویت سئو سایت ایجاد شده اند . با ایجاد اقتدار سایت های متعدد و سپس پیوند دادن به وب سایت اصلی ، کاربران شبکه وبلاگ خصوصی امیدوارند که در رتبه بندی موتور های جستجو در وب سایت اصلی موثر عمل کنند .

لینک سازی PBN

اگر این مطلب را می خوانید ، احتمال وجود وب سایت شما در Google برای موفقیت کسب و کار شما زیاد است . شما در پی آن هستید که در اولین صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) باشید . بیش از این ، به دنبال آن هستید که شما در رتبه ۱ قرار بگیرید .

بهترین راه برای به دست آوردن این هدف برای وب سایت شما نیز بهینه سازی کردن موتور جستجو (SEO) است . با داشتن کلمات کلیدی با تمرکز مناسب ، محتوای با کیفیت بالا ، سئوی فنی خوب و لینک های با ارزش ، سایت شما شانس خوبی برای برتری در رقابت خواهد داشت . اما تولید بک لینک های معتبر و با کیفیت بالا معمولاً به سادگی نیست . همیشه به راحتی درخواست لینک از یک سایت معتبر امکان پذیر نیست .

به همین دلیل ، بسیاری از دارندگان وب سایت و جستجوگر ها سعی در دستیابی به راه آسان دارند . در بسیاری موارد ، این به معنای خرید لینک یا ایجاد شبکه وبلاگ خصوصی است . آیا لینک سازی PBN ( یا خرید لینک های PBN ) در واقع شکل موثری در ایجاد لینک است ؟ در این راهنما ، ما لینک سازی شبکه ای را بررسی می کنیم .

PBN چیست ؟

PBN چیست ؟

لینک سازی PBN ( یا شبکه وبلاگ خصوصی ) شبکه ای از وب سایت هایی است که فقط با هدف ایجاد لینک به یک وب سایت واحد برای تقویت سئو سایت ایجاد شده اند . با ایجاد اقتدار سایت های متعدد و سپس پیوند دادن به وب سایت اصلی ، کاربران شبکه وبلاگ خصوصی امیدوارند که در رتبه بندی موتور های جستجو در وب سایت اصلی موثر عمل کنند .

PBN ها چگونه کار می کنند ؟

همان طور که از نام آن هم پیداست ، یک شبکه وبلاگ خصوصی از وب سایت های خصوصی تشکیل شده است . شخصی که در آن یک شبکه وبلاگ خصوصی ایجاد می کند دامنه های مختلفی با طراحی های بسیار اساسی وب سایت و اغلب محتوای پر کننده یا چرخشی ایجاد می کند . سپس ، پس از به دست آوردن اختیارات دامنه ، این سایت از سایت PBN به وب سایت اصلی تجارت پیوند می زند .

نتیجه ساختاری آن چیزی شبیه به عکس پایین است :

نکته قابل ذکر این است که سایت های PBN به یکدیگر پیوند نمی دهند . این امر به این دلیل است که سازنده شبکه وبلاگ خصوصی می خواهد که به نظر برسد که سایت ها ارتباطی به یکدیگر ندارند ، برای این که پیوند ها طبیعی به نظر برسند .

در غیر این صورت ، این امکان را برای کاربران و موتور های جستجو فراهم می کند که کسی که وب سایت های خود را به یکدیگر پیوند می دهد به دستکاری در رتبه بندی سایت خود متهم گردد .

این یک روش طبیعی برای ایجاد پیوندها نیست . به طور معمول ، وب سایت های داخل لینک سازی شبکه ای هیچ ارزش مستقلی را به کاربران ارائه نمی دهند . اقتدار آن ها صرفاً مبتنی بر دستکاری کردن است . بنابراین بازاریابی شبکه وبلاگ خصوصی یک تاکتیک ” کلاه سیاه ” یا در بهترین حالت ” کلاه خاکستری “ در تاکتیک های سئو محسوب می شود .

لینک سازی PBN برای وب سایت

چرا یک شخص لینک های PBN را می خرد ؟

هر شخصی که تصمیم به استفاده از لینک سازی PBN می گیرد ، شبکه خود را ایجاد نمی کند . بعضی اوقات ، آن ها ممکن است تصمیم بگیرند که پیوند ها را از شبکه وبلاگ خصوصی خریداری کنند . آن ها ممکن است برای خرید پیوند هایی برای دستکاری در رتبه بندی وب سایت خود ، از متخصصین سئو جستجو کنند . یا ، ممکن است آن ها با یک متخصص یا آژانس متخصص در این زمینه مشغول به کار شوند که از طرف آن ها پیوندهایی را خریداری می کند .

خرید پیوند های ارزان قیمت لینک سازی شبکه ای ممکن است به نظر برسد که یک راه ساده و مقرون به صرفه برای ایجاد پیوند ها باشد . از این گذشته ، همه ما می دانیم که بک لینک برای SEO مهم است و ساختن پیوند های طبیعی همیشه آسان نیست .

اما آیا استفاده از شبکه وبلاگ خصوصی یا خریدن لینک های PBN هزینه ای دارد ؟ بله و این هزینه می تواند بسیار زیاد باشد.

تاکتیک ” کلاه سیاه ” در مقابل تاکتیک ” کلاه سفید “

مبحث لینک سازی شبکه ای باعث ایجاد بحث های داغ در صنعت سئو شده است . برخی از افراد از آن به عنوان یک روش ساخت پیوند محکم یاد می کنند . برخی دیگر اشتیاق دارند تا صاحبان مشاغل را از خطرات شبکه وبلاگ خصوصی آگاه کنند . مقالات زیادی را از دو طرف بحث در اینترنت پیدا خواهید کرد .

برخی از مقاله ها شامل مطالعاتی هستند که نشان می دهد روند بالایی در رتبه بندی و ترافیک در نتیجه ساختمان پیوند PBN وجود دارد . از طرف دیگر ، تعداد زیادی مقاله وجود دارد که نشان می دهد اگر شما از تاکتیک های ساخت لینک کلاه سیاه استفاده کنید ، چه اتفاقی برای شما می تواند رخ دهد .

لینک سازی PBN

۷ شبکه اجتماعی ایرانی برای لینک سازی رایگان

شبکه های اجتماعی جزء جدایی ناپذیر زندگی افراد به حساب می آیند. پس از معرفی شبکه های اجتماعی محبوب خارجی بسیاری از ...

آیا لینک سازی PBN بد هست ؟

خوب ، جواب این سوال پیچیده است . ما می دانیم که افرادی در خارج از کشور هستند که با موفقیت از PBN ها برای هدایت ترافیک استفاده می کنند . شکی نیست که اگر شما آدم منعطفی هستید ، آن ها کاملاً می توانند بر روی شما کار کنند . البته بسیاری از موارد دیگر هم وجود دارد که مخالف دستورالعمل های سئو گوگل است . واقعیت این است که در حالی که گوگل غالباً یک چیز را می گوید ، اما ممکن است که چیز دیگری را در عمل انجام دهد .

چگونه Google به PBN می پردازد ؟

استفاده از لینک سازی شبکه ای عطش آور است و بسیاری از مردم فکر می کنند که قرار نیست گرفتار شوند . اما شبکه وبلاگ خصوصی چیز جدیدی نیست و عملکرد گوگل در این زمینه بسیار خوب است که چیز های مرتبط با ساختمان پیوند غیر طبیعی را پیدا کند . وقتی سایت های دارای لینک های برگشتی از وب سایت هایی که محتوای ضعیفی دارند ، فعالیت اندکی نشان می دهند و ساختار پیوند داخلی ندارند ، Google مشکوک می شود .

اسماعیل فدائی
اسماعیل فدائی

اسماعیل یک مدرس و نویسنده خلاق است،همچنین مدیر و توسعه دهنده لرن دی ال

ما از شنیدن دیدگاه های شما خوشحال خواهیم شد

   دیدگاه شما

   14000+

   کاربران فعال سایت

   730+

   محصولات فارسی سایت

   18000+

   تیکت های مشتریان

   6

   سال فعالیت حرفه ای

   🎁تخفیف ویژه به مناسبت ۷ سالگی لرن دی ال ، بر روی پلن های ۶ ماهه و یکساله 🎁
   +
   لرن دی ال
   Logo